Evlenmeden olmaz peki boşandıktan sonra ne olur ?

Öğrencilik yıllarında bir kız arkadaşım vardı. Öğrenci olanlar bilir öyle okul bitmeden iş hayatına başlamadan evlenmek kolay değil. Kızı çok severdim haliyle dokunma isteğine karşı koyamazdım. Kız her defasında uzaklaşırdı benden, evlenmeden bu çiçeği koklayamazsın diye. Haliyle çıldırmak yerine ayrılmayı tercih ettim. Sonrasında evlendi, geçenlerde karşılaştım parmağında artık yüzük yoktu. Sordum eşin nasıl çocuğun oldumu diye geçen yıl boşanmışlar. Peki şimdi evlendi de ne oldu bir imza atıp bu zihniyetteki kadına dokunabiliyorsun sonra ayrılıp herhangi biri oluyorsun. Bu mantık nedir kızlar neyin kafası bu ? Niye evlenmeden olmuyor peki boşanınca ne oluyor ?

Güncellemeler:
Tekrar olur mu diye düşünüyordum. Sizin bu toplum zihniyetiniz yüzünden vazgeçtim. Madem kendini bu kadar ilk erkeğe saklamak önemli biz hata yapıyoruz. Bende bir kadının hayatında ilk olacam karar verdim. Siz kızlar ne yapın yapın dul kalmayın işiniz zor.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Adam imzayı atmış, çiçeği koklamış, sonrada kapının önüne koymuş işte o kadarını yapmayı sen neden akıl edemedin güzel kaarşim..

Böyle çiçeğe, böyle böcek.

• Ov ye men

• Haklısın.

Kızlar Ne Diyor 11

• Dini meselelere zihniyetle alakası yok burda arayacağına araştısan anlarsın bence hepiniz bir tutturmuşsunuz zihniyet diye acaba din ihtimali anklına geliyomu

• öyle desinler canımı yesınler ona boynum kıldan ınce.

• saçmalıyorsunuz bazen gerçekten en iyisini yapmış kız

ne yani sana kendini koklatmadı sevişmedi diye ayrıldın kızdan öyle mi?

ALLAH senin düşüncenden erkekelrden korusun cümlemizi Amin

bunda bile mantık arıyorsun mantığını söyleyeyim sana bir kadının kendini eşine saklaması kadar doğal bir şey yok ayrıca ilk kocasının olmak istemesi de çok güzel bir şey bence dinen de doğru olan budur zaten

• sacmaladn sen

• ne desek boş boyle sartla kendını sen kardesım ...o kızın dusuncesı hala aynıdır.. dul olmak her onune gelenle yatmayı gerektırmıyor

• sacma seyler yapıpta ınsanların gunahına gırme

• Deneyecem bakalım dedığın gıbı olacakmı

• hiç bir evlilik bitecek diye başlanmaz ama insanlar bir zaman sonra anlaşamayabilirler...imza dediğin şey o anda ona verdiği değerei gösterir..sonra bazı şeyler bitip boşanmış olabilirler tebi..bunda garip bir durum yok

• ya evde yoksa

• :)))

• yıne yanlış zamanda yanlıs yerdesın bu kez duygusal patlıyıcam buuuuum :D

• demi, bende severim

• Öncekileri Göster
  • ya boşanmasaydı?

• Ne demek neyin kafası? İmza atan adam niyetinin ciddiyetiyle geliyor en azından eğlenmek için birlikte olmuyor. Anladın mı? Nasıl sonuçlanacağını kimse kestiremez, bu durumlarda ileriye yönelik düşünmek en mantıklısı.

• Senin kız at gözlüklü olunca tabi kırılan sen olmuşsun.erkeği nasıl değerlendiriyorsa artık

• bunu söyleyen bide aynaya baksa ;)

• pekı senle olsaydı senlede oldu ayrıldı dıyelım.o kızla başka kım evlencektı.kabuletceklermıydı o halde.Türk erkeğinin zihnıyetını bılmıyomuş gıbısın sankı.boşanmak için kımse evlenmez.ama en azından evlenmış boşanmış olur.onu tekrar kabul eden bunu okadarda buyutmez çunku eşiyle yaşamıştır.ama ötekı türlü kıme verdığı bellı değıl mantığı oluyo toplumda erkekede.

• pardon :))))

• sana demedım soruyu sorana dedım.):)

• ben türkiyede yaşadığıma eminim ama türkiyenin geneli ancak senin düşüncelerindeki türkiye galiba sadece antalyadan istanbula kadar olan sahil kesimi

• Öncekileri Göster
  • Boşanınca Kasa açılmış oluyor. Harca harcayabildiğin kadar :)

• kardeş ben zaten evliyim evlendiğimdede sıfırdı ayrıca boşanmak için evlenmedik bir ömür boyu hayatı ortak yaşamak evlendik

• benım hala bakıre olan fakat aylarca bırlıkte oldugum eskı sevgılelerım oldu atom07. madem sıfır anlayıın var böyle bırı sana denk gelsınde öğren bakalım bakıre dul nasıl oluyormus :D

• bir arabanın ruhsatı çıkartılmamışsa hangi model olursa olsun sıfır km dir :))) nezaman ruhsat çıkartıldı ozaman kullanılmış olur sıfırken ellemek dokunmak üstünden okşamak sorun değil :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Tekrarı olmaz kaarşim o kadınla artık.. Paketi açılmış, çiçek koklanmış, lastik patlatılmış artık.

Senin madem paranda var, git sıfır kilometresini al, olmadı boşar bidaha alırsın :D

• Vegas'ta yaşanan Vegas'ta kalır demiş atalarımız

• kız en doğrusunu yapmış evlenmeden senle yatsaydıda terketsedyin kızı daha iyiydi değilmi?hiç olmassa evlendiği ile yapmış,yatmadı diye ayrılan biriyle kızın işi olamaz bencede en doğrusunu yapmış kız helal olsun

• ya boş ver birader sana gün domuş işte uzun lafın kısası onu söylemey çalışıyorsun galiba :)

• evlilik güzel bir hayata başlangıc tır ama her zaman güzel gitmeye biliyor mademki o kızla birlikte olmak istiyordun sen evleneydin belkide boşanmayacaktınız kim bilebilirkiçok yanlış düşünüyorsun kız kendini kocasına saklamalıdır

• Bide konuya soyle yaklasalim derim

Gecmisini unut ve tekrar birlikte ol ve evlenmek sarti ile ne dersin.?

• Kardes seviyorsan inadindan vazgec derim

• o zamanlar böyle olsaydı kabul ederdim. Onada söylemiştim asıl olan sevgidir imza atacak sosyal ve ekonomik şartlara sahip olmak deıldır. Haliyle şimdi para çok, bu toplum böyle düşünen insanları haketmıyor bende inat ettim parası nese verecem bakıre alacam.

• ooo imza değil mi bir çok şey :)) o imzayı atan kocası (en azsından eski kocası)

peki ya sen neyisin ? hiç birşeyi...

• sen hiç sıfır kilometre araba almadınmı can... bir şeyin sıfırı ile ikinci eli birmi ilk başta kız kendince haklı düşüncesine saygı duyacaksın çünkü ellenmiş olsa bile kilometre sıfır :) ayrıca burası türkiye daha okadar amerikalı avrupalı değiliz... haa boşanmışsa ve sana veriyor ya da vermiyorsa oda seni nasıl gördüğü ile alakalı senin anlıycan kadınların işine akıl sır ermez :)

• bir atasözü var bekara karı boşamak diye aslında bu konunun özüne cuk diye oturuyor :) dedimya ben evliyim hani o son noktada insan hep bir kere daha düşünüyor malum boşanmak için evlenilmiyor bunun birde ekonomik boyutları var verilen emek var

• Atom çok haklı, ortalama Türk kadınına, bir eşya gözüyle bakacaksın o şekilde davranacaksın.

Aksi taktirde böyle sorgulamaya başlarsın işte :D

Atom işi çözmüş, arabadan farkı yok onun için olayın, o nedenle param varsa gider sıfırına binerim arkadaş diyor.

• benım hala bakıre olan fakat aylarca bırlıkte oldugum eskı sevgılelerım oldu atom07. madem sıfır anlayışın var böyle bırı sana denk gelsınde öğren bakalım bakıre dul nasıl oluyormus :D

• serbest

• şimdi dokunabilirsin hacı :)

Yükleniyor...