Gusül abdesti neden alınır?

arkadaşlar bugun alevi biriyle konuştum herhalde şaka filan yaptı dini konuşmalar yapıyorduk adam dediki neden alacaz onlara göre illa cinsellik yapmak gerekiyor masturbasyon yapınca almıyorlarmış doğru mu:?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kardeşim eğer elhamdülilllah Müslümanım peygamberim h.zmuhammedttir diyosan gusül senin hayatında var demektir ister kendi kendini tatmin et yani mas. yap ister zina işleişler tvde bir kız görünce sehveti duyguların kabarıp istemeden ıslan gusül alman gerekiyor. Alevilerin kendine göre itikadı farklı maalesef onlar sadece icnsel ilişkiden sonra emmerini yıkarlar camiye gitmezler bildiğim kadarıyla bu bizim islam fıkıhımıza ayrıdır eğen kalbin sahadeti aynen yukarıda yazdığım gibi tasdikliyorsa alevilere cok takılma derim ya da en azından inancın gibi hasas konuları konusma

Kızlar Ne Diyor 6

• Yok daha neler. Cinsel bir dürtü sonucu akıntın olursa abdest alırsın.Kadınlar hayız durumu bitince de alır. Alevilere neden saygı duyulmuyor diyolar sonra. Tey allam ya.

• kendini rahatsız hissettiğin her konuda gusul abdesti alınır.. bir kadına şehvetle baktığında bile gusül gerekiyor..

• şafii mezhebine göre kadın eline dwysen bile güsül degilde normal abtestin bozuluyor

• onu bilmiyordum.

• onlarla cok konusma .

• Önce alevilikle ilgili bir kaç şey oku gerçekten tarafsız birinden nasıl geliştigine inanışlarına sonra konuş böyle cahillik olmaz bir tek siz insansınız başkası degil kulaktan dolma bilgilerinizle kendinizi aşagaladıgınız alevilerden daha çok aşalğılıksınız sen mast.ına devam et sonrada güslunu çek iş bitsin kuranda da mast. sevaptı zaten ;)

• HZ ALİ buğün olsaydı sizin kellenizi üçürürdü . sen berak etme ben sizi sizden daha iyi tanıyom bu soruyuda ondan sordum sen gibi 3/5 kişi çıktı işte

• kuranda alevilik diğe bir söz geçmiyor ona bakaçak olsan:).)

• Bizi bizden iyi tanısaydın bu soruyu sormazdın salak başka bir adamdan duydugunu söylemissin sorunda daha sorunda ne yazdıgını bilmiyorken bizi nereden bileceksin ayrıca kuranda sünnilikte geçmiyor frkına varırsan biz alevilik başka bir din demiyoruz bunu kimse demez bizim için allah birdir hz.Muhammed de bizim peygamberimizdir ama siz daha neyin ne oldugunu neden oluştugunu bile bilmiyorken burda ilkokul bilgilerinizle ahkam kesiyosunuz egitim şart;)

• Sen açık saçık sitelere aç bak milletin orasına burasına elin kızını düşünerek orana burana dokun sonra gusül abdesti alınca hepi temizlensin bravo müslümanlık böyle birşey demekki herkez önce kendi bok çukuruna baksın milletin ne yaptıgından sanane

• sen bence ne konuştunu bilmiyon bana derken senin acaba cinsellik bölümünde ne işin var sen önce kendine bak

• Muslumansan alirsin deglsen almana grek yok zaten ama cunup dolasmak istemem sahsen tabi sekste gunah seks yapip gusulsuz gezmemekde bir celiski karisik durumlar ha tabi evlilik dahil degil

Erkekler Ne Diyor 3

• Alevilerin itikadı bozuktur, diyebileceğim sadece budur. Gerçekleri anlatırsam burda ban yerim. Dini konularda asla onları örnek alma.

• inanca göre değişir .. illede mast yapmana gerek yok .. ne zaman cünüp olduğunu anlayamazsın .. islami inançlara göre gusul abdesti alınır .. bazıları sadece suyun altında yıkanırlar ..

• Alevi değilim abdestin gerekliliğine de olan inancım tamdır ama internet üzerinden alevi kelimesi kullanılarak alevileri aşağılamaya çalışmak kimsenin haddi değildir. Abdest alıp almadıklarını bilmem ama velev ki almasın bize mı kaldı tasası hesabını biz mi vericez? İnsana önce insan olduğunun bilincinde olarak yaklaşmak lazım.

Yükleniyor...