19 yaşında birinin cinsel ilişkiye girmesi doğru mudur?

Üniverste 1e yeni geçmiş birinin bir erkekle cinsel ilişkiye girmesi doğrumudur


0|0
13|47

En İyi Kız Görüşü

 • Bu senin zekana ve tecrübene bağlı bence. Tabi çoğu insan öz eleştiri yapıp da ben zeki değilim geri zekalıyım demez o ayrı mesele.

  4 yıldır beraber olduğunu yazmışsın yani 15 yaşından beri çıktığınızı ve birbirinizi tanımaya çalıştığınızı var sayarsam ve de tabi zeki olduğunu düşünürsem (((((("Zeki olduğunu düşünürsem"den kastım aslında bazı şeyler üzerine YOĞUN ve DERİN DÜŞÜNMEKle alakalı. Misal vereyim. Erkek arkadaşının ne denli sağdık olduğunu nasıl anladın? Yada güvenilir? Eğer onun sözlerine değil de bazı olaylara verdiği tepkileri inceleyerek cevapladıysan işte kızım sen zekisin ve harcanıyosun hedefini yüksek tut Prof falan ol derim. Kariyer yap senin gibi bir gençliğe ihtiyaç var derim))))) doğru tercih yapmışsın inşallah erkek arkadaşının kişiliği değişmez!

  Ama malesef gençlerimiz hep bazı meselelerle meşgul edilmekte. Örnek vermicem çünkü karşı çıkan cok olacaktır. Çünkü hala yetişkin olup da bu meseleler üzerine yoğunlaşıp yerinde zıplayan insanlar var. Bu yüzden genç yaşlarda insanlar derin düşüncelere dalamazlar. Aslında burda bir anlam kargaşası olduğunu gördüm. Herkes zeki olabilir ama zekasını kullanan akıllı insan azdır. Bu zaten bir genelleme bunu söyleyen sadece ben değilim. Bir çok yerde duymuşluğum da var. Herhalde sende duymuşsundur diye düşünüyorum ve zeki değilde aslında akıllı olduğunu ümit ediyorum. Demem o ki bazı kızlar vardır (BENCE) Karşısındakini doğru tanıdığını (sadakatli güvenilir falan işte) düşünürler (ama aslında karşısındaki kendini yanlış tanıtmak üzerine çok zeki olan biridir. Bu kişiye akıllı denmez çünkü bu denli büyük bir yalan söylemek hiçbir mantığa sığmaz. Kırmızı başlıklı kız hikayesini bu parantez içinde yazdığım yargıya göre tekrar OKU. Boş okuma.) ve ona güvenir ve güvencesini ona göstermek için beraber olmak için can atarlar. İşte böyle kızlar malesef bazen KURDA denk gelir. Kırmızı başlıklı kız hikkayesinde sadece kurt hayvandır dikkatini çekerim.

  Kısacası ben bu kırmızı başlıklı kızlar ilişkiye girmesin derim. Sende kendini kırmızı başlıklı kız gibi hissettiysen yanlış yapmışsın derim. Ama bence 19 yaş gerçekten çok erken gençliğimiz için. Eskiden 15 yaşındaki insanlar evleniyormuş diyenler çıkar. İnan bana görücü usülüdiye birşey var gerçekten kurtları babaannesi sanacak olan kızlar bence bu yolu seçsinler. Çünkü ortada deneyimli bir çok insanın yorumu olacaktır (Görücü usülü için)

  Unutma ki her insan hata yapar önemli, olan hata yaptığını anlamak ve ders almak. Yaptığın hatayı düşünerek gözünde büyütmek yapacağın yeni bir hatadır ve hatalar zincirini tek tek örmeye başlamışsındır derim. Tabi birde zevk işi var. İlişkiden zevk almışda olabilirsin. O zaman dini inancını ön planda tut. Zevk almak için erkek arkadaşını kullanmak dinince ne kadar doğru. Bunları göz önünde bulundurarak ilişkiye girersen sen sen olmaktan çıkarsın ben olursun. Bunları göz önünde bulundurma. Her satırını İRDELE param parça et. Bunu senin gibi zeki ve akıllı bir kıza yazmış oldu mu herkese göster. Derim ben.

  1|3
  • Şikayet

   bu cevabı köşe yazısı olarak paylaşırsan okurum.

  • Şikayet

   güzel yorum okumaya devam ediyorum.. :D çok uğraşmışsınız teşekkür ederim

  • Şikayet

   Okudum tamamen ben erkek arkadaşıma güveniyorum birlikteyiz beni hiç kırmadı üzmedi sadece biraz istekli belki bu çoğu kız için : amann seni kullanıyor ondan istekli vs.. diyebilir Bence değil çünkü hiç üzmedi çok mutlu etti birbirimize bağ gibi bağlıyız çocukken yani 15 yaşındayken olan hallerimizi hatırlarım her gece düşünür gülerim 1yıl peşimde koşmuştur ağlamıştı bir kere ama çok özel anlar yaşadık tanışmamız falan filan ben ona güveniyorum ve çok seviyorum aşık oldum ve ilişkiye girebilirim