Dinimize uygun gerdek gecesi nasıl olur ?

Allahın izniyle baharda evleniyorum ama her kız gibi gerdek gecesi endişem var dinimize göre gerdek gecesi nasıl olmalı ? Evlenmiş bu deneyimi yaşamış arkadaşlarımda yazarsa çok sevinirim teşekkür ederim

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Evde kimsenin olmaması gerekiyor, bazı kendi bilmez ebeveyn ve akrabalar uzun yoldan geldik diye o gece yeni evlilerin evinde kalmayı isteyecek kadar şaşkın davranıyorlar. Eve girdikten sonra ikiniz de namaz abdesti alıp erkek eş yarım boy önde olarak ikiniz münferit olacak şekilde iki rekatlık "şükür namazı" kılıyorsunuz. Bu devirde Besmelesiz çocuklar dünyaya geldiği için, unutmayın ki her temasınızda mutlaka Besmele-i Şerife'yi ikinizde okumalısınız.Faydalı olan bir kaç husus daha var ama yapmak zorunda değilsiniz, müstehab olan hususlar;Şükür namazının hemen arkasından duaya geçmeden evvel- 1 kere Ayet-el Kursi,- 1 kere Fatih-a Şerife,- 11 kere İhlas-ı Şerife,- 1 kere Muavezeteyn (Felak ve Nas) okumak sizi zihinsel ve ruhsal olarak rahatlatacaktır.

• Çok güzel açıklamışsın abi.

Erkekler Ne Diyor 9

• sana tavsiyem islamda evlilik ve cinsellik Kitapları al orda yazıyor şimdi böyle söyle yap dersem sana yanlış bilgi vermek istemem hem bem gunah işlemiş olurum hemde sen.

• Dine uygun bir gerdek gecesi yok yani ona göre yazılmış bir şey ben bilmiyorum. imam nikahın olduktan sonra zaten eşin senin helalin..iilk sevişmeyi şu şekilde yapacaksın diye prosedür uygulamana gerek yok.geleneklere gelirse; iki tarafta 2 rekat namaz kılıyor diye biliyorum..

• Adam sabretmiş aylarca hatt yıllarca Gerdek dine uygun nasıl böylemi şöylemi düşünürmü güzelim Bastırır geçer bunlar teferruat O an zaten kafayı yiyecek kadar azgın oluyor insanBenimki çok bağırdı meselaaaa

• yaşa lan ayı. gelip burda eşinin muhabbetini mi yapıyorsun.

• Eşim değil kızlığını veren bir arkadaş

• sen yatakta bekliecksin o 2 rekat şükür namazı kılıcak. sonrada halvet olacaksınız.

• :)))) güldürme yaa, namaz kılacaklarda birlikte :)

• sen cevabı nerenle okudun? acaba. git dedene sor bakalım ergen. sana ne cevap verecek.

• gerdek mi kaldı yıl oldu 2013 hangi köy orası

• erkek 2 reket namaz kılar sonra oturur konuşursunuz illa o gece olacak diye bir kaydede yok senin tek yapacagın korkmamak.

• şükür namazından sonra bekaret için sadece bir kez girilir, erkeğin tatmin olması için girişler tekrarlanmaz, o gecenin amacı sadece bekareti almaktır. sonrasında ise belli bir süre beklenmesi makbuldür..

• Bütün süreleri okuduktan sonra iki bayram arasi oruc tutucaksiniz 10 büyük bas kurban kestikten sonra hersey serbest

Kızlar Ne Diyor 3

• eğer o ana dek yapılmadıysa önce imam nikahı kıyılır. sonra damat 2 rekat şükür namazaı kılar senin duvağının üstünde. sonrada icraata geçilir. pek bir ritüeliyok

• bak ben sana yüzeysel kendiminkini anlatayım : düğün bitti biz eve geldik saat 1 gibiydi evlenmeden evvel 3 sene çıktık haliyle ileriye gitmeden öpme sarılma gibi olmuştu ama özellikle büyüsü bozulmasın diye cinsel ilişki yaşamadık sonuçta ikimizde namazlı insanlarız. herneyse biz geldik eve o cok sakindi en azından beni rahatlatmak için rahat davranıyordu diyebilirim :D hem yetek odasında hemde koridorda bir banyo vardı o dedi çok terledik bütün gün herkez öptü haliyle kötü kokabiliriz dedi yatak odasından kyafetlerini aldı kuşağımı çözdü ben 2 de geleceğim dedi. ben gelinliğimi çıkardım saclarımı çözdüm yüzümü sildim dşumu yaptım elim ayağım titriyordu ama okadar cok bekledmiştim ki oan için o yorgunluklar evleneyim diye ağlayarak dua ettiğim günler uçup gitti üzerimi giyindim çok çok hafif makyaj yaptım parfüm sıktım yatağın köşesine oturdum beklemeye başladım dua ettim kapıyı tıkladı girdi elinde 2 bardak sütle :D rahatlatır dedi içtik sarıldı bana öptü inan rüyada gibiydim ne eve geç kalacam korkusu ne biri gördümü korkusu vardı ikimize yorulduk gel yatalım dinlenelim dedi biraz titreyerekte olsa uyu(duk)m ben uyumuşum yani bir saat ya uyumuşum ya uyumasımdır uyandım beni izliyormuş gözlerinin içi parlıyordu gece lambasının ışığında sarıldım beni öptü falan okadar rahatladım ki çok nazikti ve hersey kendiliğinden gelişti bekareti yok ederken biraz o zorlandı ama ben cok rahatladığım için hafif bir acı hissetiim malum hadiseden sonra devam etmedi zaten ortam loştu bir yarım saat yan yana yattık beni alnından öptü sonra ikimiz ayrı ayrı abdest aldık bu sefer yine dadan cıkcaktı banyo için ben istemedim bir ömür orda geçecekti nede olsa daha cok hoşuna gitti biz giyinip namaza hazırlanırken ezan okundu ikimizde aynı seccadede namaz kıldık dua ettik sarıldık sonraki bir kaç gün ilişkiye girmedik ben istedim ama o canımın yanacağı endişesiyle istemedi yara aldın sonuçta biraz alışman gerek dedi 3 veya 4 gündü ilişkiye girmedik sonra yavaştan inceden inceden evliliğin nimetlerinden faydalandık :D yani güzel kardeşim özetle diyeceğim sudur. sakın kendini kasma kendini allaha teslim et utanma kasılma duygusu elbet olacak ama abartma derim rahatla inan daha önce evlenseymişim diyeceksin :)

• Duydugum edindigim okudugum en faydali cevap oldu, allah razi olsun

• ben ikinizde ikşer rekat namaz kılcaksınız diye biliyorum.sonrası malum zaten değişen pek bişey yok

Yükleniyor...