Kediler çiftleşirken neden bağırırlar?

Akşamları gecenin koru kapının önünde bahçede sanki feryat figan bakıyorsun kediler, çiftleşiyor, avaz avz bağırma, uyutmuyorlarada valla, bağıran da belli değil, erkek mi dışı mı, artık bir ay katlanacağız galiba

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Erkek kediler kızgınlık dönemlerinde normalden çok daha yüksek ve farklı bir tonda bağırırlar. Sesleri tok ve güçlüdür. Bu şekilde ses çıkarmaları sebepsiz değildir. Amaçları, çevredeki dişi kedilere varlıklarını fark ettirmektir. Dişi kediler ise kızgınlık dönemine girdiğinde acıklı ve farklı bir tonda miyavlarlar. Adeta ilgi bekler bir hal alırlar.

• teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 11

• İnsanlar bağırıyor bırak onlarda bağırsın gönlünce.

• hahahaha...bağırmak=inlemek.

• İnsanlar da öyle değil mi hayvanları dezavantajı sokakta ortalık yerde yapmaları bu yüzden sesleri daha fazla duyuluyor.Bir de gece vakti ortalık tenha sesiz iken ne fena :)

• bağıran kediler olsun yahu. üst komşunun çiftleşme sesleri daha fena.

• ah fiko ah. öyle dan dun gidilir mi milletin evine. :)

• haha :) haklısın evde tek başımayım komuşudan sesler geliyor dedim aceba adam karısınımı öldürüyor insanlık görevidir bi bakıyım dedim komşunun kapıyı çaldım buyur dedi yaa sizin ordan bagrış çagrış sesler geliyor kötü bişeymi var diyince adam kardeş eşimle pişti oynuyoruz sorun yok diyince utandım :)

• hahahhahahahhaa hayyy:D ayy nasıl soru bu ya koprum mırnavvlar nden bagırr sanırım zevk aldıklarından:D

• Henüz keşfedemedim zevk naralarımı acı mı çekiyorlar yoksa yok mu bana bir eğlence medeeet diye mi bağırıyorlar belli değil.

• İlginç .Oda olabilir.

• acı ve zevk bir arada olabilir mi :)

• sence onların da hakkı yok mu yahu1! :D

• ay ben bı kere o kadar bagırdılar kı yaralandı herhalde bı hayvan dıye asagı ındım cıftlesıyolarmıs:)

• güzel cevap :)

• İnsanlar gibi işte

• İnsanlarda bi hayvandır bunu unutma co.

• haha hayvandan farkımız ne o zmn bi söyleyiver .d

• Sen şimdiden şikayetçisin ya mart ayı geldiğinde ne yapacaksın ?

• marta kalmaz bu gidişle,bir tarafta kavga bir tarafta çiftleşme,dün gece uyuyamadım valla

• insanlarda çiftleşirken böyle sesler çıkarıyor..

• hahaha

• yok artık... :) valla ben çiftleşirken bütün mahalle duymuyordur beni sanırım :)

Erkekler Ne Diyor 4

• herkes kendi dilinde tepkisini dile getiriyor.

• Hayvanlar zevk için değil üremek için çiftleşirler..kedilerin bağırmalarının sebebi,erkek dişisinin ensesinden ısırarak çiftleşmeye çalışması onu dengede tutmaya çalışması yüzündendir..Kedigillerin çoğunda bu böyledir..

• napsalardı? Hayvan iş sonucta dogasını yaşıyor mantık arama bunda.

• Bunun geçmişi Nuh'un Gemisine dayanır. Bilindiği üzere Hz. Nuh tufandan önce her canlıdan bir çifti gemiye almıştır. Tufan olmuş gemi su üzerinde yüzmektedir. Bir zaman gelir hayvanlar git gide çoğalırlar. Hz. Nuh buna engel olmak için hayvanlara çiftleşme yasağı getirir. Gel gör ki Köpek buna itaat etmez. Gizli gizli iş götürür Kedi bunu yakalar ve Hz Nuh'a şikayet eder ama köpek inkar eder. Kedi yalancı durumuna düşer. Köpek bir daha yapar, kedi tekrar şikayet eder köpek yine inkar. üçünce sefere kedi köpeği tekrar yakalar ama artık sürekli yalancı duruma düşmekten bıkmıştır. Allah'a dua eder köpeğin o halde kalması için ve duası kabul olur köpek kitlenir Kedi Hz Nuh'a köpeği şikayet eder köpek kitlendiği için yakalanır tüm hayvanların önünde ve çok utanır öyle böyle değil. Bu utanç içinde kediye beddua eder Allah'a yakarır kedinin de çiftleşirken yakalanması ve bu şekilde utanması için. Köpeğin de duası kabul olur o zamandan sonra kediler çiftleşirken öyle çığlık atarlar ki çevrede onu duymayan kalmaz. Köpekler de çiftleşirken kitlenirler. Kedi ve köpeğin düşmanlığı da o günlerden gelmektedir.

Yükleniyor...