Evlilikte cinsel hayat nasıl olmalı?

Arkadaslar evli olan ciftlerin cinsel hayatlari nasil olmali ve en saglikli sekilde sürmesi icin nelere dikkat edilmeli?

Ben söyle düsünüyorum, erkeklerin kadin üstünde hakki vardir ve kadininda erkek üzerinde hakki vardir. Iki tarafta bir birlerini memnun etmek icin bazi seylerden taviz vermeleri gerekirki o evlilik yürüsün. Diyelim erkek sürekli seks istiyor ve esi bunu karsilamak istemiyor veya bahaneler buluyor. Bu durum erkekde moral bozuklugu ve öfke yaratabiliyor. Ama kadin bunu bilincinde olsa ve fazla istege de olmassa, esini yinede memnun etmesi daha mi saglikli ya da hayir kadin istemiyorsa erkek kendisi bilirmi diye düsünürsünüz? Bu tabi erkek icinde gecerli, kadin istediginde erkekte esini memnun etmesi gerekir.

Mutlu evlilik ve cinsel hayat almak vermek degilmidir? Aldatmalara bakildiginda en önde cinsel hayatlarindaki mutsuzluk görülüyor. Bu durumda niye yinede kadinlar ya da erkekler taviz veremiyorlar ve bir birlerini mutlu edemiyorlar.

Evde bulamadigini insan disarida aramak zorunda birakiliyor. Burada yanlis mi düsünüyorum. Bence bir erkek evde aradigini bulursa hic bir zaman gözü disarida olmaz. Kadin kendisine bakarsa, bakimli olursa(temiz, güzel giyim,saclar, beden temizligi vs) ozaman o erkek disarida niye baska kadinlara baksin.

Bu erkek icinde gecerli, bakimli olmak bence cok önemli!

Birde evlilikte küslük, kavga, tartisma falan olur. Ben en gec aksamleyin yatak odasinda bu küslügün, tartismanin bitmesi gerektigini düsünüyorum. Bunu evlenmeden iki tarafta bu konuda anlasmali ki, evlilik saglikli ve ömür boyu sürsün.

Sizlerin fikrini almak isterim. Sizler ne düsünüyorsunuz. Öncelikle kizlarin fikri benim icin cok önemli.

Ve esler arasinda bu konular evlenmeden önce konusulmali mi?

Ciddi cevaplar bekliyorum. Tesekkürler!

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• elbetteki evlilikte herşeyden önce saygı gerekiyor eşler birbirlerini tamamlayabilmeli bir bütün olabilmeli ki dışarıdan hiçbir kuvvet onları ayıramasın... cinsellik konusunda erkek ya da kadın farketmez bir taraf eğer seks isteğiyle eşine geliyorsa hiçbir bahane sunmadan onun emrine amade olmalıdır. hastalık vs hariç eşlerin seks isteğini reddetmesini zaten hiç anlmış değilim eşini mutu eden bir bayana ya da erkeğe tapılır bence ...

0|1
    • Şikayet

cinsellikte saygı olmalı mı peki?olmalı diyorsan bu saygının sınırları ve tanımı nasıl olabilir bir kadın gözüyle?soru cevaba mahal vermeden birkaç tane oldu ama...yani saygı olmadan cinsellikten haz alınamaz mı?

• Şikayet

çok doğru bir saptama..söylediklerine katılıyorum..ne istediğini veya istemediğini biliyorsun demek ki bu da çok önemli.Ben aslında şu açıdan sormaya çalıştım ; saygıdan taviz verilen ve tüketilen bazı evliliklerde cinsellik çok üst safhada yaşanabiliyor,bu da ayrı bir tezatlık,kalitesine bağlı olarak cinselliğin ön planda tutulduğu evlilikler olabiliyor,belki zor başarılabiliyor ama normal ilişkide kolaya yenilmek mümkün olabiliyor..

• Şikayet

Yorumun icin tesekkürler! :-))