• Sor
  • Bence

Evlilikte cinsel hayat nasıl olmalı?

Arkadaslar evli olan ciftlerin cinsel hayatlari nasil olmali ve en saglikli sekilde sürmesi icin nelere dikkat edilmeli? Ben söyle düsünüyorum,... Daha Fazla

En İyi Görüş

• elbetteki evlilikte herşeyden önce saygı gerekiyor eşler birbirlerini tamamlayabilmeli bir bütün olabilmeli ki dışarıdan hiçbir kuvvet onları ayıramasın... cinsellik konusunda erkek ya da kadın farketmez bir taraf eğer seks isteğiyle eşine geliyorsa hiçbir bahane sunmadan onun emrine amade olmalıdır. hastalık vs hariç eşlerin seks isteğini reddetmesini zaten hiç anlmış değilim eşini mutu eden bir bayana ya da erkeğe tapılır bence ...

• cinsellikte saygı olmalı mı peki?olmalı diyorsan bu saygının sınırları ve tanımı nasıl olabilir bir kadın gözüyle?soru cevaba mahal vermeden birkaç tane oldu ama...yani saygı olmadan cinsellikten haz alınamaz mı?

• Öncekileri Göster
    • çok doğru bir saptama..söylediklerine katılıyorum..ne istediğini veya istemediğini biliyorsun demek ki bu da çok önemli.Ben aslında şu açıdan sormaya çalıştım ; saygıdan taviz verilen ve tüketilen bazı evliliklerde cinsellik çok üst safhada yaşanabiliyor,bu da ayrı bir tezatlık,kalitesine bağlı olarak cinselliğin ön planda tutulduğu evlilikler olabiliyor,belki zor başarılabiliyor ama normal ilişkide kolaya yenilmek mümkün olabiliyor..

• Yorumun icin tesekkürler! :-))

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu soru kibarca yazılmış ama tamamen seksist bir bakış açısıyla.Neymiş erkek aradığını evde bulursa dışarıya gitmezmiş. Kadın kendine baksınmış. Karşılıklı tavizden bahsetmişsin ama erkeğin yapması gereken şeylerden bahsetmemişsin hiç. Erkek temiz olmayacak mı? bakımlı olmayacak mı? şık giyinmeyecek mi? karısının isteklerini yerine getirmeyecek mi?Valla en kibarınız bile bu kadar düşünebiliyor işte. Anlatayım sana nasıl olması gerektiğini!1 - Kadın ya da adam asla eşini sevişmeye zorlayamaz ve sevişme konusunda baskı yapamaz2 - Erkek ya da kadın herhangi bir sebeple sevişmeyi ret edebilir ve bu asla dışarıya bakma sebebi olamaz3 - Evlilik bir akittir yani bir anlaşmadır. Eğer bu anlaşmanın senin için iyi olmadığını düşünüyorsan boşanır sonra gider sitediğin kadar dışarıda takılırsın. Erkek ya da kadın evlilik bağı ile bağlıyken hiç bir sebeple aldatmalarına mazeret bulamaz. Herhangi bir eşin soğukluğu boşanma sebebi, ayrılma sebebi olabilir ama aldatma sebebi olamaz.4 - Cnsellikte erkek kadar kadının da söz hakkı vardır. Erkek de kadından beklediği kadar sadık, temiz, sevecen, vs vs olmalıdır.

• Tesekkürler! Ben farkli olarak ne yazdim. Ayni senin siralamis olduklarina bende katiliyorum. Kadinlardan bekledigimiz birsey varsa, bizlerde o olmasi gerekir. Yazmis oldugumu birdaha okursan görürüsün. Iki taraf icin ayni seyler gecerli. Yazimi iyi okursan "Bu erkek icinde gecerli, bakimli olmak bence cok önemli! " diye yazmissim. Tek tarafli degil. Ben bir insandan birsey bekledigimde, kendimdede olmasi gerekir, yoksa anlami kalmaz. Tabiki aldatmak kesinlikle cok cirkin birsey, afedilmez

• Kesınlıkle dogru dusunuyosun herhangı bı sorun varsa o sorun aksam bıtmeşı kus uyunmamalıı.. Cınsel hayata gelınce tabkı de kocanı memnun ve mutlu etmelısın kı gozun kaymasın senle mutlu olabılsın. Hem bırlıkte oldukca tek beden oluyosun her seferımde ılıskıye saglamlık katıyo bence

• Benimle evlenir misin ? :D

• hoop sulanma, ben evlenicem bu arkadaşla :)) yani o derece, gerisini sen düşün artık :)

• durum vahim :P

• Tesekkürler! :-))

Erkekler Ne Diyor 5

• güzel özet. teşekkür ederiz. umarım öyle olur.

• bak sorunu okumadım çünkü çok uzun başlıktan cevap vereceğimaranızda asla saygı eksik olmamalı yatakta bileher zaman kendini değil eşini düşün zira oda seni düşüneceği için bir birinize daha çok zevk vermeye çalışırsınızbirinizin istediği şeye diğeri hayır demesin istemediği konuda ise asla ısrar etmeküs olsanız tartışmış olsanız bile bu küslük en fazla yatağa girene kadar sürsün

• rica ederim

• güzel bir düşünce ama bunu uygulayan bayan az?(çalışıyorsa tabi ki?)

• olur mu oyle sey ya.. sırf karsı taraf mutlu olsun diye bir taraf mutsuz olurmu.. sacmalamayın. iki tarafında isteklı oldupu taraf daha sağlıklıdır her zaman

• karsilikli olmasi gerekir. Ben bundan bahsediyorum. Hep bir taraftan beklenmez. Bu yanlis olur ve evlilikte mutlu olmazlar. Her insan iyi kötü günü vardir ve iki tarafta anlayisli olursa, karsi tarafi mutlu etmeye calisirsa o güzel olanidir, tabiki zorlamadan

• Çok iyi aöylemişsin aynı şeyleri bnde paylaşıyorum

Yükleniyor...