• Sor
  • Bence

Gusül abdestini ertelemek günah mıdır?

Guslu 1 gün ertelemek zorunda kalmak günah midir? (5 vakit namazın yok( olacak insh)Ve eğer gusul abdesti aldıktan sonra aynı gün yine cinsel ilişkiye girersen tekrar almalı mısın?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• tabıkı almalısın ıstersen gunde 10 kez yap hepsınde almak zorundasın eger almazsan cunup olursun ole gezmekte cok gunah ayrıca cunup olan ınsanın elındende bırsey yenmez onun yaptıgı mekruhtur ayrıca bır bılgı daha bılen varmıdır bılmem cınsel ılıskıye gırdıkten sonra kadın yada erkek eger uyuyup uyanırsa ve o sekılde tekrar cınsel ılıskıye gırılırse ve kadın hamıle kalırsa dogacak cocuk piç olur dınımızce bu boledır eger ıkı taraftan bırı veya her ıkısıde uyuduysa kalkınca gusul alıp ole takrar bırlıkte olmaları gerekir. ayrıca bır arkadasın soledıgı gıbı evlenmeden bole birseyin yapılmasıda zınadır ama nısanlıyken degıl neden dıceksınız herkeste adet bolemıdır bılmem ama bızde eger kızla erkek bırbırını begenırse ımam nıkahları kıyılır ve yuzuk takılır bızde nışan boledır dugun zamanıda resmı nıkah yapılır ama bızım nısanda ımam nıkahımız kıyılsa bıle ılıskıye gırmeyız dugun zamnı beklenır ama ılla ılışkşye gırılmesı gerekmez yabancı bı erkegın elını tutmak onunla öpüşmek dolasmak vs bunlar zaten dınımızce uygun seler degıl nısanla bırlıkte ımam nıkahıda kıyılırkı erkekle kız rahat rahat dolasabılsın bırlıkte vakııt gecırebılsın dıye dedıgım gıbı zaten ımam nıkahı olmassa zına olur evlımısın bılmıyorum ama umarım ımam nıkahın olmadan cınsel ılışkıye hatta hıcbır ılışkıye gırmezsın ..

• Her iliki sonrası alınacak diye bi kural yok. Ama yatak faslı bitt yatakdan kalktıysan almalısın

• Öncekileri Göster
    • ama dınımızce ımam nıkahsız ılışkının nekadar gunah oldugunu bılıyorsundur umarım ayrıca ben ımam nıkahlı olup aynı evde yasasınlar demıyorum kkı dınımıze uygun sekılde once ımam sonra resmı nıkah kıyılmalı bu dusuncemıde sonuna kadar arkasındayım

• 30gün

İyi güzel demissinde siz nerede yaşıyorsunuz onu bilemedik. Bizim yasadigimiz yerde resmi nikah olmadan imam nikahi kiyilmiyor. Zaten imamda kiymiyor

Erkekler Ne Diyor 18

• Gusül ertelenmemeli , günahı büyüktür , abdestsiz ahirete gitmek daha fenadır .

• Bir namaz vakti kadar geciktirmeye izin verilmiş fakat insanın ne zaman öleceği belki değil. Abdest alman gerektiğinde zaman kaybetmeden gusül abdesti alınmalı.Gusül abdestini bozan şeyler gerçekleştiğinde ki bu banyodan çıktıktan 5dk sonra bile olsa yeniden gusül abdesti alman gerekli.

• evet kesinlikle almalısın

• Beraber olduğun kişi eşin değilse ne zaman alırsan al. aten günahın ve haramın büyüğünü işlemişsin. Gusulle kendini kandırmaya çalışma. Ama eşinse en kısa zamanda ilk banyo fırsatını bulur bulmaz yapmalısın. Zaten sevişmeyi planlarken banyoyuda hesaba katarak planlaman gerekir.

• Günah ama kış olunca zor oluyor.Mesela ben hemen hergün düzenli ilşkiye giriyorum ama maalesef hergün addest alamıyorum

• gusulu 1 gün bile ertelemek günahtır hemen güsül alman lazım ama o erteleme durumu zaruretten yani su yok ise erteleye bilirsin farklı durumlarda erteleme yapılmıyor aynı gun içinde çinsel ilişkiye girersende almak zorundasın ölye bugun aldım yine yapayımda zaten almıştım olmuyor çünkü adet döneminde değilsin gusül alsanda yine kan gelecek yine cünüplük olucak oyuzden aynı gunde ilişkiye giresende almak zorundasınız

• anında hatta,hatta banyoda seks yapın ondan sonra direk abdest

• iki namaz vakti arası kadar müsade var diye biliyorum.

• evet almak zorundasın ertelemek günah biliyorum

• aynı gün tekrara ilişkiye girerse gerek yok uzun sureli olunca cünüb gezmek günah hele birgün falan aklından geçirme çünkü ecel nezaman gelir bilinmez

• evet.

• mazeretsiz abdest almazsan geçen her vakit sana günah olarak döner. zaten ben abdest almadığımda huzursuz oluyorum sanki negatif tüm enerjiler üstüme toplanmış gibi oluyorum. şöyle düşün en son sorunu. elini yıkadın ve kirlendi. sen nasılsa elimi kirlenmeden önce yıkamıştım deyip yıkamıyor musun abdestte öyle her ilişkiden sonra alınır.

• Cevap evet. Bir gün beklemeye gerek yok..Yataktan çıkınca hemen tertemiz gusül abdesti alınır.Güzelce yıkanılır..Vücuttaki ter, ve diğer maddeler temizlenir..Çıkılır.. Yok yapmam diyen ise pis pis kokarak gezer..Tercih ve anlayış meselesi..

• Aslında Hayrettin Karaman bu siteye hiç üye olmadı. Yaşar Nuri'de Saba Tümer'de yaptığı haraketten sonra güvenilirliğini kaybetti.İlmihal denilen birşey var. Zorunlu sebeplerin varsa, namaz bile kılmasan ve kendini müslüman olarak tanımlıyorsan, erteleyebilirsin ama bu işin teyemmüme kadra yolu varsa demek ki zorunlu sebebin gerçekten zorunlu olması lazım.(son bir kez daha sevişeyim guslederim oçok da zorunlu bir sebep değil mesela) Malesef insan neslinin devamına matuf hareketler (orgazm veya ejakülasyon olmadan olan sevişmeler hariç) (birleşme olması her durumda dahil) gusül gerektirir. Allah akıl, fikir ve zihin açıklığı versin, amin.

• iyi aksamlar arkadasım din en gunahtır her ilişki sonrası her tatmın olduktan sonra gusul abdesti almak lazım yoksa cenemet oldugun için attıgın adım yedıgın yemek içtigin su haramdır ve obur dunyada sorgusu sorulacaktır ne demek ıstedıgımı anlamışsındır umarım

• Dinimiz kolaylıklar dinidir. Zorunda kaldığın hiçbir şeyden sorumlu tutulmazsın.

• 2 namaz vakti arasında günah değildir süresi budur bundan sonrası günahtır

• ayrıca evlilik dışı ilişki falansa almana gerek yok zaten evli birisi ile ilşkiye girersen şeriat kanunlarınca sonu ölümdür diyar tarafta nedir bilmiyorum orasını pek

• Öncekileri Göster
    • bilmiyorum aklında bulunsun eşine sakla kendini 1 kişi 1 kişidir belki bana denk gelirsin ne kadarınızı kurtarsam kardır :D

• niye eksiledin haksızmıyım :)

• o iş bittikten sonra banyo şart bide ilişki diyosun 5 vakit olacak diyosun sana şöyle söyleyim evlilik dışı hepsi zina oluyor nişanlıda olsan alimleri dinledim araştırdım bende 5 vakit kılıyorum ilişki olduktan sonra banyo hemen şart

Kızlar Ne Diyor 10

• bir rivayete göre gusülsüz bastığın yer senden şikayet eder derler

• bakınız,
      kimyasal ihmihal sayfa 5, avatarında parmaklar öyle diyor:D

• Namaz kılan ve kılmayan herkes bir namaz vaktini cünüp geçirirse çok azap görür. Mesela öğle ezanından sonra cünüp olanın öğle namazını kılmamışsa ikindi vaktine öğleyi kılacak kadar zaman kalınca gusletmesi farz olur. Farzı yapmak çok sevap yapmamak büyük bir günahtır. Guslü terk eden dinden çıkmazsa da büyük günah işlemiş olur.

• Bildiğim kadarıyla bir ezan vaktine kadar alınması gerekir.

• nasıl bi zorundalıkki bu ?bilerek guslsüz dolaştığın her anında lanetlenirsin..

• Gusul alınması gerektiği zaman alınmalı, ertelemek günahtır.bastığın yer kadar günah yazılır.

• bastıgın yer kadar günah yazılır demek saçma oldu.
      bastıgın heryer senden sıkayetcı olur ahirette.

• Hemen ertesinde almak hem temizlik açısından hem sağlık açısından hemde dinen en güzeli.Ertelememek gerek.

• ALLAH bizi affetsın

• Bir yere basmadan tek yere yatarsan bir gün boyunca pek günah değil o zaman. Ne saçmalamışlar arkadaş. Su kesikse ne yapsın kızcağız?

• evet almalısın ertelemek tabii ki günah çünkü almadığın her gün harama girer ve gusül abdestli biri Allah korumasından çıkar ortada başka din mensubu gibi dolaşır ve bildiğim kadarıyla hiç almazsan da çarpılırsın

• çarpılmak nasıl oluyor? hiç görmedim de merakımdn sordum

• Öncekileri Göster
    • Artioladim handi gereksizler eksilediyse pff

• işlerine gelmemiştir

Yükleniyor...