Gusül abdestini ertelemek günah mıdır?

Guslu 1 gün ertelemek zorunda kalmak günah midir? (5 vakit namazın yok( olacak insh)Ve eğer gusul abdesti aldıktan sonra aynı gün yine cinsel... Daha Fazla

En İyi Görüş

• tabıkı almalısın ıstersen gunde 10 kez yap hepsınde almak zorundasın eger almazsan cunup olursun ole gezmekte cok gunah ayrıca cunup olan ınsanın elındende bırsey yenmez onun yaptıgı mekruhtur ayrıca bır bılgı daha bılen varmıdır bılmem cınsel ılıskıye gırdıkten sonra kadın yada erkek eger uyuyup uyanırsa ve o sekılde tekrar cınsel ılıskıye gırılırse ve kadın hamıle kalırsa dogacak cocuk piç olur dınımızce bu boledır eger ıkı taraftan bırı veya her ıkısıde uyuduysa kalkınca gusul alıp ole takrar bırlıkte olmaları gerekir. ayrıca bır arkadasın soledıgı gıbı evlenmeden bole birseyin yapılmasıda zınadır ama nısanlıyken degıl neden dıceksınız herkeste adet bolemıdır bılmem ama bızde eger kızla erkek bırbırını begenırse ımam nıkahları kıyılır ve yuzuk takılır bızde nışan boledır dugun zamanıda resmı nıkah yapılır ama bızım nısanda ımam nıkahımız kıyılsa bıle ılıskıye gırmeyız dugun zamnı beklenır ama ılla ılışkşye gırılmesı gerekmez yabancı bı erkegın elını tutmak onunla öpüşmek dolasmak vs bunlar zaten dınımızce uygun seler degıl nısanla bırlıkte ımam nıkahıda kıyılırkı erkekle kız rahat rahat dolasabılsın bırlıkte vakııt gecırebılsın dıye dedıgım gıbı zaten ımam nıkahı olmassa zına olur evlımısın bılmıyorum ama umarım ımam nıkahın olmadan cınsel ılışkıye hatta hıcbır ılışkıye gırmezsın ..

• Her iliki sonrası alınacak diye bi kural yok. Ama yatak faslı bitt yatakdan kalktıysan almalısın

• Öncekileri Göster
    • ama dınımızce ımam nıkahsız ılışkının nekadar gunah oldugunu bılıyorsundur umarım ayrıca ben ımam nıkahlı olup aynı evde yasasınlar demıyorum kkı dınımıze uygun sekılde once ımam sonra resmı nıkah kıyılmalı bu dusuncemıde sonuna kadar arkasındayım

• İyi güzel demissinde siz nerede yaşıyorsunuz onu bilemedik. Bizim yasadigimiz yerde resmi nikah olmadan imam nikahi kiyilmiyor. Zaten imamda kiymiyor