“En seksi gün” keşfedildi! Perşembe günüymüş. Ne düşünüyorsunuz?

Gizli Üye
İngiliz bilim adamları, haftanın en seksi gününün Perşembe olduğunu ortaya çıkardı. Perşembe günü, insan vücudunun en yüksek miktarda seks hormonu ürettiği gün olarak biliniyor.
“En seksi gün” keşfedildi! Perşembe günüymüş. Ne düşünüyorsunuz ?
Libido Perşembe gününün ilk saatlerinde zirveye ulaşıyor. Erkeklerde testosteron ve kadınlarda östrojen hormonunun salgılanma miktarı tam 5 katına çıkıyormuş...

Bilim adamları haftanın diğer günlerini de inceledi. Örneğin, bilim adamları Pazartesi gününe önemli toplantılar koymamanın uygun olacağına değiniyor. Çünkü Pazartesi günü kalbimiz daha yorgun oluyor. Doktorlar bunun hafta sonundaki alkol tüketimine bağlı olabileceğine değiniyor. Sosyal anketler ise insanların % 40’ının Pazartesi gününden nefret ettiğini gösteriyor.

“En seksi gün” keşfedildi! Perşembe günüymüş. Ne düşünüyorsunuz?