Neden herkes burnunu başkasının işine sokmaktan bu kadar keyif alıyor?

Gizli Üye
Yok o kimle yatmış, şu bakir miymiş, şu bakire değil miymiş, onun sevgilisi kim, o ne giymiş, şu ne yemiş ne içmiş... Arkadaşlar neden biz burnumuzu başkasının işine sokmadan yaşayamıyoruz ya? Biz mi sorumluyuz milletin yaptıklarından? Dindarım der dedikodu yapar, saygılıyım der milletin bekaretini tartışır. Yolda insan görür jüri gibi yorumlamaya başlar, hayatında belki de tanışmayacağı insanların kimle ne yaşadığına uzaktan namus bekçisi gibi yorum yapar, hakaret eder. Bizim başkalarından başka işimiz yok mu ya?
Ben de ''Başkasının işine karışmasa ölecek'' hastalığından muzdaribim.
Ben ne yaptığıma bakarım, başkasına karışmam.
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Neden herkes burnunu başkasının işine sokmaktan bu kadar keyif alıyor?