Erkekler ille cinsel ilişkiye girmek zorunda mıdır?

Sorum erkeklere tabiki...Erkekler cinsel ilişkiye girmek zorundalarmıdır ayda bir veya yarım senede bir (mastürbasyondan bahsetmiyorum)Anlamadığım şu nokta var, biz bayanlar kendimize sahip çıkabilirken erkekler niye çıkamıyor?Biolojik anlamda ihtiyacdan bahsederler hep, ama bir sefer olsun hiç senelerdir yapmayıpda dayanan varmı acaba? Bayanlarında ihtiyacı var ama yinede dayanabiliyoruz sonuçta.Dini anlamda bakarsak zaten evlilik dışı cinsellik yasaktır, peki madem niye yine dayanmıyor erkekler?

Güncellemeler:
konuyu sevgilim yüzünden acmistim, ayri ülkelerde kaliyoruz beni bir türlü bekleyemedi beyefendi terk edi verdi bu yüzden sordum yani...
demekki insanin karakterine bagli olan birsey istese bekleyebilirdi
ki ben kendim icin söyledim erkekler kadar bayanlarda yapiyor ama benim böyle tarakta bezim olmadigi icin bayanlar sahip cikabiliyor dedim. tskler herkese

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• sex isteğini yaratan hormon testesteron hormonuysa ve bayanlarda çekinik erkeklerde baskın olarak bulunuyorsa...bu sorunun sanırım cevabı olur...ayrıca kadınlarda çok ilişkiye girmek kaşarlık erkeklerde çapkınlık olarak değerlendiriliyor ve kişi iç dünyasındada kendini buna göre sorguluyor...ben mesela bi kadın olarak bir erkeğe para verip onunla yatacağıma gider sokak lambalarına otururum daha iyi...ama bi erkek bunu hiç düşünmeden yapabiliyor(herkes para ile yapar demiyorum ) ne akdar yakışıklı olursa olsun bi erkekle yatmak için çaba sarfetmem ...önce birbirimizi kazanmak için çaba sarfetmeliyiz(o beni kazansında demiyorum ) ama bi erkek sokakta gördüğü bi kadını yatağa atma hayaliyle yanıp tutuşabiliyor bunun nedenide dediğim gibi hormonlarımız ve toplumun bakış açısı(her ne kadar umursamasakta malsef bu bu...(çok ilişki yaşayan bi kadın =kaşar )- (çok ilişki yaşayan bir erkek = çapkın) erkekler bi ortamda çok rahat ve gururla anlatırlar yatağa attıklarını ama bi kadın anlatmaz...bazen kendine bile itiraf edemez :)

Erkekler Ne Diyor 25

• hormonal yapı sevgili arkadaşım. erkek dolıuyor. spermlerle ve bunu boşaltması lazım.öyle ya da böyle..

• katiyen. hele belli yaştan sonra imkansın. başka ülkede bekleyiyorum diyen de başkaları ile beraber olarak bekler.

yemişim öyle işi. ne o sevgilim var ama mast yapıyorum. aylarca..
      mantıksız.

• mastürbasyon yetmiyor yani diyorsun

• dayanıyoruz asıl bayanlar dayanamıyor ki.zaten sağlam kız kalmadı piyasada

• Genelleme yapmamak lazım.Aylarca, yıllarca dayanıyoruz gerektiğinde.Bakirliğin çok önemli olduğunu bilen erkeklerde var. Dar kalıptan bakmayın lütfen yaşama. Kadınlarında ihtiyacı var,onlarda özgürce yaşayabiliyor artık ilişkilerini bu zamanda.

• bu güne kadar kendimi hic kısıtlamadım kısıtlamakta istemem ücbeş ğün gecse erkekler düz duvara cıkarlar durdurabilene aşk olsun zaten kadına dokunma bir ömür tık cıkmaz o kadar yani

• canım bayanların ewlikten önce kendilerini koruma gibi bi durum war o yüzden siz bayanlar kendinize sahip çıkabiliyorsunuz ama biz erkelerin öyle bir sorunu yok ?

• Demişsinki bayanların ihtiyacı yok. ben 30 yaşında bakire bir bayan görmedim. Sizin nasıl doğurma iç güdünüz ayda bir varsa ve az sayıda yumurtanuz varsa bizimde milyonlaca spermimiz dışarı cıkmak için en az 30 gün bekliyor.

• evet girmek zorunda erkekler uçkuruna çok düşlkün olsaydı benim fikrime göre kadın erkek ilişkileri tarihinin en büyük krizini yaşardı

• milli forma kutsaldır :P

• Buna dayanma kişisel kontrol ve libidoyu kontrol eden erkeklik hormonu arasındaki anlamsız bir savaş sadece. Şu var, ilişkiye girmek yerine masturbasyon yaparız da, kimimiz de ilişkiye girmeyi tercih eder, sonuçta aslında karşılaştırılamayacak şeyler.Dini ve etik yönünü bilmem ama, erkeğin bunu kontrol etmesi zor. İhtiyaç dediğimiz kısmını bir şekilde gidermek zorundayız. Ama ilişki konusunda kendini tutan da vardır, tutmayan da.. Tutmayan kısmını yaşamadan yorumlayamacağım.Bir de "unleash the hell" diye bir replik geldi aklıma.. bazen sadece kendini bırakmak iyidir, yoksa ateş seni yakar. (kinaye minaye garip söz sanatları var orda :p )

• erkekler bayanlar gıbı degıl dır testosteron fazla salgılandıgından cinsel durtuler artıyor

• bu konularda olaylara niye yahu herkes eşit değilmi herkes eşit olmalı diye bakmaktan düz mantıktan kurtulamadınız

• Tutan tutuyor.En azından ben tutuyorum.

• din yöden bakılırsa eger kadın da 7 nefis erkekde bir nefis vardır. kadının erkegini arzulaması erkege ragmen 7 kat fazladır ama kadın erkege ragmen kndini zapeder erkek edemez. ama kadının nefsine yenik düşmesi kolaydır ve a,erkege göre daha çok arzular. erkege nefis değilde, erkek nefsine hükmederse o zmn daha başka bişey arzulamaz ama erkek kndini bıraktıgı için o durumlara düşkündürr...önmli not; eger erkk öyle bişeye kalkışsa ve kadın kndii kontrol edemese iş çıgırında çıkır tabiri caiz ise kuduru bu durum erkk içinde geçerlidir.:)

• Dinimizde erkeklerin evlenmesi gerektiği vurgulanmıştır. Çünkü erkek kendini tutamaz. Evlilik dışında kendini hiçbir erkek frenleyemez.

• dinimiz 18li yaşlarda evliliği uygun görmüş.biyolojik olarak cok uygun zaten ama toplumsal olarak şu anda uygun değil. buda yukarıda belirtilen sorunu yaratıyor zaten...

• Ben bu yaşıma kadar, sayısız insan tanıdım. Bütün erkekleri aynı kefeye değil, sadece kişisel cevabımın bu yönde olduğunu belirttim. Bence benim görüşüme saygı göstermelisin. Istersen cevap yazmayabilirsin.

• sen ne yiyonya incirmi cok yiyon bune hiz arkadas bütün erkekleride ayni kilifa koma

• Heee patlıyoruzz bölee yılda en az üç kere girmemiz gerekiyor

• iyi oda güzell

• Yahu bayanların dayanabildiğini nerden çıkardınız? Sanki biz erkekler uzaylılarla sevişiyoruz.Sex çok kuvvetli bir duygudur ve insan yaradılışında böyle kuvvetli bir iç güdü oluştuysa demekki doğru olanı onu yapmaktır. Hayır anlamıyorum yemek yeme güdünüzü inkar ediyo musunuz?Etmiyosunuz. Peki neden cinselliği inkar edesiniz ki?Sorunun cevabına gelince. Ben 1 sene kadar seks yapmadığım bir dönem yaşadım. Kız arkadaşım bakireydi ve kendini hazır hissedene kadar bekledim.

• size göre öyle ama benim icin evlilik disi cinsellik günah ve kendime göre ahlaksizlik baskalari ne yapar ne yapmaz ilgilendirmiyor genelde

• insan doğasında seks vardır. bence ne yadırgamalı ne de bu şekilde yaklaşana kızmalısın. sağlıklı bir kadından hoşlanan erkekler illaki olacaktır ve bir şekilde niyetlerini belli edeceklerdir. burda önemli olan bu belli etme esnasında karşı tarafı rahatsız etmemek. ondan sonrası karşı tarafın kabul edip etmemesine kalmış.

ama fikrimi sorarsanız bence duvarlarınızı azıcık yıkın ve hayata bir kere geldiğinizi unutmayın. sevişmek ne ahlaksızlıktır ne de basitliktir.

• ben ilk deneyimmi esimle yasamistim ayrildik bir daha kimseyle birseyler yasamadim... ama dul olunca herkes babadan borclu saniyor

• Öncekileri Göster
  • ben kendi adıma bunu cevaplarım.hani olmazsa olmaz değil 6 7 ay 1 yıl yapmadığım bile oldu.ihtiyac felan hikaye :) ihtiyac kendiliğinden gelişir ama sex bir arzu halidlir.kadınla erkeğin farkı yetiştirilme farkı başka birşey değil..kadın 40 defa günde arzu eder ama 40ını tutar erkek günde 1 kez arzu eder 1 kez tutamaz :) bu yetiyor zaten az gelişmiş beyinlerimiz bahanemiz koşullu eyleme dönüşüyor..

• Bu tamamen yetiştiriliş tarzına bağlı bir durumdur. Türkiye de erkek yaptığında elinin kiri, kadın yaptığında namussuzluk olarak algılayan bir toplum bulunduğu müddetçe bu böyle gitmeye devam edecektir. Zaman geçtikçe ve bilinçlenme arttıkça aslında bunun böyle olmadığı anlaşılsa da hala kat edilmesi gereken çok fazla yol olduğunu düşünüyorum.Biyolojik açıdan bakıldığında hiç bir farklılık yoktur, kadın ve erkek içinde aynı oran da ihtiyaçtır. Sadece erkekler genele bakıldığında daha fazla ereksiyona yatkın olurlar, bu da erkeklerin cinselliğe daha fazla ilgi duymasına sebep olmaktadır. Ama gerçek sorun, kadınların bunu yaşamasının tabu olarak görülmesinden kaynaklı, bu duyguların bastırılmaya çalışılmasından ileri gelmektedir...

• kısa ve net ''yani...''

• Erkeklerle kadınların biyolojik olarak yapıları birbirinden çok farklıdır... Erkek vücudu devamlı olarak testesteron üretir...Ve erkeğin bu testesteronla uretılen spermlerı duzenlı olarak dısarı atması gerekır... Kendını tuttığu taktırde psikolojik olarak sinirli ve agrasif bir duruma girer.. Masturbasyon yapmasa bile duzenlı olarak ureme organı zamanla kendını yok etmeye baslar... Kısacası ıktıdarsızlık meydana gelır... Erkek için bu hava almak su ıcmek gibidir... Bir sure zarfı sonra masturbasyon ıstedıgı doyumu vermedıgı için sıcak ten canlı bir vücut arar... Bunu bir sapıklık olarak algılamak tamamen hatadır... Bu yuzden hıc bır kadın erkek psikolojisini anlayamaz...

• güzel açıklamışsın

• zorundalık değil ihtiyaç.üreme hücrelerini 28 günde bir atma gibi bir mekanizmamız yok.uyarılmamız son derece fiziksel olmakta. sevmeden de sevişebilme yeteneğimiz var.dini açıdan bakarsak, bekara evlilik dışı ilişki de recm değil 40 değnek veya kırbaç bulunur. yani dini açıdan da, bekarın cinsel isteneği tolere edilmiş.anlamadığım şu nokta var. kadınların rahibe gibi yaşadığını nereden bilmektesin?

• mesela kadınlarda da sevişmeyi normal bir insan eylemi olarak görenler var. istediğini düşünebilirsin, istediğin şekilde yaşayabilirsin ama makul olan hiç kimseyi ötekileştirmemek lazım

• sanirsam kendim 'rahibe' oluyorum o zaman o yüzden belki

• kadinlarin da hepsi severek sevismiyor sanirim hoslanrakta olur
      ama süremi devami o süpeli

• erkeklerde dayanır hiç bir fark yok dayanma açısından. karakteri zayıf insanları bilemem tabi. yalnız bu birazda ülkemizdeki kızlardan kaynaklanıyor. kendini beğenmişlikleri falan olduğu sürece erkekler abaza abaza gezicekler bu ülkede malesef. dış ülkeye dikkat çekiyim. erkekler bıkmış artık kızlar peşlerinden koşuyorlar. insanlar tabuları yıkmış. bu ülkede o potansiyeli göremiyorum.

• evet almanyda erkekler hic kizlara bakmiyor kosmuyor pesinde severse oluyorlar beraber
      bazen alman chat sitelerine giriyorum hic yazan yok ama bizim türkler hepsi kitlikta cikmis gibi almanyadaki türk erkekleride öyle kitlikta cikmis gibiler

• malesef haklisin pastil kardes... ben avrupa'da bu olaylara tanik olmadim kimse kimsenin arkasindan bakmiyor ister kilotu görünsün

• dayanan erkekler war tabi benim yakın arkadaslarımdan biri bakir we ewlenene kadar da öyle kalacagını sölüyor şimdi arakdaslar bi sorun war falan demesin benim cocukluk arakdasım penis boyuda ortalamanın çok üstünde yani hepimizi geçmişti :D

• Aramızda fark var biz sizin gibi değiliz.Günahı göze alıyorlar çünkü kadın ve erkek arasında ülkemizdede bir ayrımcılık var.

• zorunda değiller ne olduki

• iyide gizli kardeşim artık çirkin kızda kalmadı bi kot geçiriyo kıçına sexi sexi geziyor erkek ne yapsın cinsel iç güdüleri hareket ediyor ama erkekler hep aynı pantolonu aynı gömleği aynı tişört aynı yani siz tabi durursunuz

Kızlar Ne Diyor 2

• biz dayanabiliyoruz çünkü dayanılmaz derecede yakışıklı bir erkek yok dünyada :) onlar bize dayanamıyor ama :) çok mu güzeliz ne?

• bence kanimca sordugum kadariyla erkeklerin de hepsi ayni deyil kimi bir yilda dura biliyor kimi 25 yasinda bakir kimi 16 yasinda neye atlayacagini sasmis bunlari duyoruz hepsi farkli

• yasiniz ufak ama masallh 19 yasinda bile nereye kayacaginizi sasimissiniz

• niye esim yilda iki kere anca veriyodu bana yetmedi bosadim

• ben 1 yıl dayana bilen adam görmedim 19 yıllık yaşantımda :)

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...