Migren ve reflüsü olan bir insan hangi alkolü almalı nelere dikkat etmeli?

Gizli Üye
bir kere aç karnına şarap içmiştimde (yaklaşık 75cl ) sabahına feci bir baş ağrısı mide bulantısıyla uyanmıştım... şimdiye kadr bira ve şarap içtim ve beni sarhoş değil çakır keyif bile etmediler... çok içen biride değilim üstelik... ben votka-vişne düşünüyorum öncesindede sandviç yersem midem ağrımaz diye düşünüyorum... baş ağrısı içinde bol bol su içersem bişey olmaz heralde... olmazsa 2-3 ağrı kesici alırım seks öncesi rahatlamak için almayı planlıyorum o yüzden ne yapayım bilmiyorum içmesem utangaçlıktan hareket bile edemem içsem onun yan etkileriyle uğraşıcam kusucam başağrısından ağlıycam falan tecrübesi olanlar cevap yazabilirmi... klasik kokteyl karışımları düşünüyorum rom-kola/votka-limonata/viski-kola/cin-tonik/gibi ya da tekila nasıldır? daha mı beter olurum?
Migren ve reflüsü olan bir insan hangi alkolü almalı nelere dikkat etmeli?