Yabancı bir erkekle evlilik

İlk okuldan sıra arkadaşım olan çok yakın bır dostumu ,facebook sayesınde seneler sonra bulduk. Ünv. yurt dışında okumuş ordan tanılştığı israil kökenli erkek arkadaşıyla gecen sene evlenmişler. Gecen gün evine davet etti sohbetımız sırasında evliliklerinın nasıl gittiğini sordum üzgün bir ifadeyle her şey yolunda gidiyor diyip İlk gece birlikte olduktan sonra bana aa sen bakıremıydın, neden senı kımse arzulamadı mı,beğenmedı mı dıyıp kızı rencıde etmiş istemeden. Sen ne dedin dediğimde ne desem anlamıycağı için geçiştirdim dedi. Sen sen ol Türkten başka birisi ile evleneyım deme dedi. Aşk evliliği yaptım ama bazı durumlar kültürel açıdan noksan kalıyormuş dedi.ve canını da yakabılıyormuş diye ekledi.Kendını hiç bu kadar değersiz aşağılanmış hissetmemiştim dedi,o anda bir türk erkeğiyle evli olduğumu düşündüm dıye ekledi.o lafından sonra soğduğunu ve derin pişmanlık duydugunu dıle getirdi.hem güldüm hem üzüldüm. Siz ne duşunurdunuz böyle bir durumda.. Arkadaşıma gerçekten üzüldüm

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Evlilik şans iyiside cikiyor kötüsü de bunun farklı biir millet'ten olup olmaması önemli değil . Ancak dinen olaya bakarsak çok farklı bir müslüman kız farklı dinden bir erkek ile evlenmesi yasak olarak biliyorum ..

• Artık olan olmuş. :)

• olan olmus tabiki bize söz düşmez ben düşüncelerimi söyledim yanlızca kendine yazık etmiş ..

Erkekler Ne Diyor 14

• adamin tepkisi gayet normal onlarda bakirelik olayi olmadigi icin normal bir tavir bu tür olaylara alismasi gerek arkadasinin.

• Kültürel farklılıkların olacağını bilememiş mi ikisi de o kısım garip geldi bana..

• Aşk sanırım

• Arkadasinizin evliligini degil, bekareti ile ilgili konuyu kastetmistim. Ikisininde tepkisi sanki iki ayri kulturde yetistiklerini hic bilmiyormus gibi

• yabanccılar bu konuda çok rahatlar.Türk erkeğini bir yabacı kızla evlenmesi ya da bir türk kızın yabancı erkekle evlenmesi kız için zor olabiliyor şekil A daki gibi.Hata arkadaşının evlenemden önce düşünmesi lazımdı bunları

• ilk kez bozulduysa duygusal anına denk gelmesi değil duygusal anında adam onu aşağılamış zaten.zarın asıl görevi bakterilerden korumaktır. atarrkil toplumlar sonradan sonraya zarı ticari damga olarak metalaştırmış olmayan anlamlar yüklemiştir. doğuştan zarsızlarda var.bu olayda kültürel farklılıktan ziyade sanki birbirlerini tanımadan ayaküstü evlenmişler gibi duruyor. pek inandırcı gelmedi adam türkiye ve ortadoğuda yaşamış ve türkiye de bir türkle evlenmesine rağmen zardan bir haber? üzerine dalga geçiyor?(bu kadar yabancıysa zar kültürüne bozunca girilen psikoloji hakkında nasıl bu denli bilinçsizde bu kadar rahat aşalıyor)kültürel fark teferruat gibi göründü okuduklarımdan adamda ya ileri düzey mental retardasyon veya otistizm sendromu var ya da bilerek aşağılamak için yapıyor. sırf kültürel farkla olacak şey değil bu evlenecek kadar yakın olduktan sonra hele

• Ben öyle bir durumda "sen beni başkasıyla paylaşır mısın ?, kendimi bugüne kadar evleneceğim adama sakladım ve bu son derece şerefli bir görev, Bunu neden garipsedin ? " derdim. Ama aynı durumda olmam için cinsiyetimin erkek olmaması lazım.Ve ayrıca arkadaşın salak mıymış ? Daha adamın böyle rencide edeceğini bilmeden evlenmiş ?.O kadar zaman adam madem öyleydi adam neden cinsel birliktelik istememiş.3 gün lük ilişkiden sonra yapılan bir evliliğe benziyor.

• arkadaşın abartmış ... duygusal anındaymış anlaşılan

• benim dyım okeyden tanışıp evlendi çok ta mutlular

• E söylüyoruz söylüyoruz anlatamıyoruz ki. Yok illa elin gavuru olacak demi :) onun ki daha tatlı

• Evet evet yabancı erkekler tü kaka Brad pitt, Jared Padalecki , Jensen Ackles bunlar hep pis adamlar iyisi mi siz Türk erkeklerine emanet edin kendinizi

• (Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.) Sözü bu tanıma uyuyor.

• yabancıyla hem güzel hem zor :D

• bunlara alışmalı. sonuçta farklı bir kültürden birisi.

• avrupa erkekleri diyorsunuz ya,hah işte onlar kızları tuvalet kağıdı gibi kullanıyor

• Kaç tanesiyle birlikte oldun?

• burun deliklerinden giden yoldan senin o beynini ...im ben

• barzoya bak, her beğenen her arzulayanla beraber mi olacaksın!sevdiğin 1 olur tüm ömür onunla evlenirsin o kadar.!

Kızlar Ne Diyor 8

• Bekaret türk insanı için ne kadar önemliyse yabancılar için o kadar önemsiz bir durum . Ama bence sorunları sadece bakire evlenmesi değil arkadaşın işin kolayına kaçmış evliliğinde ki sorunu buna bağlamış

• Konu bekaretten de öte aslında, haklı olabılırsın..

• Ortadoğu halklarından adam, Türklerden pek farklı değil.

• Kültür farkları olabilir.İki tarafın da birbirinin küan olursa olsun, külltürünü aşağılamaması gerekir.Bu da kişilik meselesidir, ırk meselesi değildir.Hangi ırktan olursa olsun, eğer seviyorsam ve iyi bir karaktere sahipse evlenirim..

• Kötü olmuş ya .s evet yabancılarn bazıları böyle dalga geçiyorlar bakire diye..

• Türk'den başkasıyla evlenip evlenmemekle alakalı değil bu.o adam salakmiş. Nasıl arap anlamadım :/ ( israil:araptir)bizim Türkler o adamdan iyi bak.ama ben Türkle evlenmem. gidin Türk'den israilli den daha ahlaklı adamlar bulun. orta Doğulu değil mi kanı bozuk hepsinin :)

• :)) öyle demeyelım yınede. Her mılletın ıyısı kötusu vardır.

• Adamlrsa bakire yk ki :)

• benim durum daha vahim üç ay sonra ingiliz biriyle evlenicem ve bakireyim aileminde onayı yok kaçsam mı şimdi bilemedim

• Bana kalırsa adamda saçmalık var. Benim çok yakın bir arkadaşım vardı oda bakireydi rus bir erkekle evlendi ama hiç öyle bir sorun olmadı. Mesela arzulama veya arzulanmama meselesi değil bence. Biz müslüman toplumunda bakirileğe önem veririz genellikle bakireliği ar namus olarak biliriz. Ama bazı kızlarda önemsemezler fakat ilk evleneceği kişiyle olmak isterler. Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir bu konu lastik gibi düşüncelere kalmış bir şey..

Yükleniyor...