Oral yapmak eşler arasında doğal midir? Ya haram ?

Oral yapmak eşler arasında doğal midir? Ya haram ?

Çok düşündüm bunu çoğu arkadaşım doğal diyorlar ama bana iğrenç geliyor:D Peki haram değil mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ağız içi florası ile vagina florası aynıdır ancak ağıza devamlı bir yemek girişi olduğu için ağzı mukozasında vagina girişinden çok daha fazla bakteri vardır. hem vagina kendi kendini temizleyebilen bir organdır.

tam tersini düşünelim erkek cinsel organı dışa çıkık olduğu için üstünde pislik barındırmaz tabi etek traşı da düzenli olarak yapılırsa daha iyi. oradan erkeğin işediği doğrudur ancak insan sidiği içerdiği ürik asit nedeni ile antiseptik bir özelliğe sahiptir yani bakteri barındırmaz. Yine de sevişmeden önce tarafların güzel bir duş alması hijyen problemlerini kökten çözer.

Asıl bilinçaltınızda yatan erkeğin tenasül aletini ağzınıza almakla aşağılanacağınız önyargısı. bunu "iğrenç, mide bulandırıcı" gibi tanımlar yaparak kendinizden bile gizliyorsunuz. Bu önyargıları yatak odasının kapısında bırakın ve eşiniz ile yaşayacağınız cinsellikten maksimum zevk almaya bakın. Gerekirse haram şeyleri de yapın bu sizin aranızda . Haram olanları yapmayıp da eşler tatmin olamayıp gidip aldattıklarında daha büyük bir harama giriyorlar.

• neden aldatmaca olduğunu düşündün?

• son cümle aldatmaca... hiç gerek yoktu

Erkekler Ne Diyor 20

• evet, sütten çıkış ak kaşık olduğunuzu düşünüyorum o halde yapmayın..

dedikodu yapmak haramdır yapmıyormusunuz. fesatlık ta öyle, kendini beğenmişlik te.. peki ya kul hakkı almıyor musunuz..

o halde yapmayınız efenim. Ednen Hodja da öyle diyor

• haramdır sakın yapma ağız çok önemli bi yer nimet yediğin yer allahın adını andığın yer günaha sakın girme bence

• Haram değil diye biliyorum

• Mrb, güzel bir konuya deginmişsin. Bu konuda doğruluğundan emin olduğum cevapları vereyim;

Öncelikle oral seks ve arkadan ilişki her şeklide haram yani dini sınırlar içerisinde günahtır ve yapılması yasaktır. Arkadan ilişkinin haram olduğu herkesçe bilinir ama oral ilişkinin normal şartlarda haram olduğunu pek çoğumuz bilmez. Sadece bir şartla helal olabilir. O da erkeginkinin normal şartlarda kalkamaması durumudur. Bu durumda da bayan sadece ereksiyon haline gelene kadar yapabilir. Sonrası da olmaz. Ama şimdi erkeklerin %90'ında kalkamama sorunu yoktur. Şimdi benimki kalkmıyor deyipte bunu bayana yaptırmakta bir erkegin ahlaki degerlerine yakışmaz.

Tüm bunlara ragmen oral gerçekten çok zevkli. Yapmak isteyen ya da yaptırmak isteyenler için tercih hakkı sizin...

• eş olmazsa günah oluyor bu düşünceye göre. bence bu çok aptalca. o zaman bütün avrupalılar amerikalılar cehenneme mi gidecek?

• evlilikte eşler arasında sorun olmaz diye biliorum

• fetvayı veriyorum evlenmeden sevişmek helal ama oral sevişmek haramdır

• Fetvaya bak :))

• Dinden çıkacağımı bilsem, cehennemde sonsuza kadar yanacağımı bilsem yine de kadınıma oral seks yapardım.

dinen ise oral seksin haram olduğuna dair birşey gördüğümü hatırlamıyorum. ama varsın haram olsun, cenneti hurileri şarapları ne yapayım, ben erosun gölgesinde şarabı pınarından içmedikçe?

• dinden vazgeçeğini bildiysen ozman ateistten ne farkın var dostum kendine müslümanım deme!

• Haram değil korkma devamm

• sevgilime yaptırıyorumda eşime yaptırtmam diye düşünüorum

• evlenmedim dostum ünv öğrencisiyim daha ama evlilik hayatı yaşıyorum misal verilmek gerekirse

• Daha evlenmedinmi? Yoksa eşinimi aldatıyorsun :)))))

• sen cok akıllı bır kızsın nereden koparırsam kardır dıye bakıyorsun :) sen kafanda dırek yapmak ıstemıyorsun onu anladım ben nereden sevgıleme soylesemde kurtulsam cabasındasın :)

• haram

• birtek anal haram gerisi helall

• evet ya nasıl olacak o iş, dini boyutu nedir? hijyenik de değil,

• Anal yapmak dinen haramdır. Oralda bir sıkıntı yok. İğrenç gelmesin sakın, çünkü açıkçası kendim için söyleyeyim mükemmel bir his yaşatır. İlişkiye önsevişmesiz başlamak gibi bir şeydir bana göre. Diğer erkekleri bilemem ama hem partnerime oral yapmak hem bana oral yapılması ilişkinin en mükemmel anlarından biridir...

• sen sadece yat o zaman kocan gereğini yapsın sen bişeye karışma.

• sen yapmak için can atacağın erkeği bulamamışsın, kız arkadaşlarımın bir tanesine bile talep etmedim ama hepsi içinden geldiğini söyleyerek yaptı.

karşındakine haz yaşatarak zevk alma konusu bu. karşındaki umrunda değilse tabi iğrenç gelir.

• Sadece Anal Haram dır Diyor Ayetlerde...Yani Gerisi Karı Kocaya Kalmış...Oral -Armpit-doggy,Finger lick,Handjob,Normal Banakalırsa...

• Koltuk altı=((

• armpit ne ola ki?

• iğrenç olması ayrı ama sen herşeye günah gçzüyle bakarsan zaten olmaz, kaldı ki birşeyin günah olması için Kuran da geçmesi gerek, sen yapmak istiyorsan yap istemeiyorsan yapma

• Yat yatağa,

kocan üstüne çıksın,

üstünüze de yorganı çekin.

En iyisi. ;)

• Dine Göre ise...Hiç Fark Etmez İkiside Helalindense (İmam Nikahı Varsa) İsterse Burun Uçlarını Yesinler, Karı Kocanın Anal Dışında Yaptığı Herşey Sevap Hanesindedir...

• dinen öyle zaten yorgan cekilir yapilir

• Biraz önceki cevabıma istinaden: bu soruyu soruyorsan demek ki cinsellik sırasında aşağılanmayı kabul etmiyorsun üstte olacaksın oral yapmayacaksın vesaire. yatak odasında üstünlük olmaz yoksa iş sado mazoya kadar gider.

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 12

• sadece iğren. bir insan ağzından nasıl zevk alabilir ki ya

• Offf soruya bakın ya. Arkadaşım burası arabistan değil. Dini hurafelere inanmayın. 21 yüzyıldayız. Millet aldı yürüdü gitti ya biz hala yok başörtüsü yok helal yok haramdayız.. teknoloji gelişti dünya değişti. Açın gözünüzü.

• ayet ve hadislerle kesin sabitlenmemiş şeylere haram diyemeyiz. anal ilişki kesinlikle haramdır. fakat oral sekse ait hüküm yoktur. fakat araştırdığım kadarıyla mekruh yani hoş görülmeyen ama sakınca da olmayan hareketler. hatta eş boşalamıyorsa tatmin olunması için yapılması şart bile olabiliyormuş.

• teknolojini gelişmesi dünyanın ilerlemesi allahın emir ve yasaklarını değiştirmiyor hanfendi

• eşime oral yapmayı düşünüyorum fakat çekiniyor ve utanıyorum nasıl başlamam gerekli o bana bir kez yaptı

• Bence ikinizde soyunun ya birden kendini aşarak organı ağzına al, ya da örneğin dizlerden yukarı öpüşmeye başla. Organa dokun ve birden ağzına al. Sonra da devam et.

• dondurmayı ısırmadan nasıl yersin düşün ve başla. sorma nasıl diye. haram da değil dinen. sadece hoş karşılanmayan mekruh bir hareket . sigara gibi.

• evli olduktan sonra

anal hariç her türlü şekil şemal serbesttir diye biliyorum

• Yanlış biliyorsun şartlar oluşmadıkça oral da ya yasaktır. Tabi senin sınırların nedir bilinmez. Bu şuna benzer sigara zararlıdır ama yinede içeriz...

• oral şarttır

• bu benim sınırım değilki

harammı diye sormuş

• Öncekileri Göster
  • doğal ve haram ayrı şeyler.doğaldır evet ama haram mıdır orasını bilmem

• Haram.

• Oral yapmak eşler arasında doğaldır..Mutlaka haram olabilir.Ama bence evli değilsen haramdır evli olmayana bir çok şeyin günah olduğu gibi düşünürsek bu da öyle olabilir..Ama asla iğrenç değil sevdiğin insanı herşeyiyle seversin ve ondan tiksinmezsin.Bu bir ilişkide olması gerekenlerden sadece biri..Düşünsene sadece aynı şeyleri yapmak bir süre sonra çok sıkıcı gelebilir cinsel yaşamın da renkli olması gerek ki çiftleri bağlayıcı bir özelliği olsun.

• Arkadaşlar doğallıkla ya da doğal olmamakla alakası yok bunun orası ayrı bir konu. Oral ilişki için ulema belirli şartlar koymuştur. O şartlar oluşmadan eşler arası veya dışı fark etmez yasaktır. Şimdi o şartlar nelerdir diye soracaksınız. Onun şartı şudur. Erkegin aletinin kalkamaması yani aletin kalkması esmasında sıkıntı olması. Bayan bu gibi durumlarda aleti kaldıracak şeyler yapar dokunur, okşar oral yapar felan ama kalktıktan sonrası dinene yasaktır. Zevkime zevk katayım olayı yoktur yani.

• haklısın

• Yani çok doğal bi durum arkadaşım bunu yadırgayacak birşey yok eşler arası veya değil :)

• iğrenç geldiği için haram olup olmadığını sorguluyorsun, oraldan kaçmanın yollarını arıyorsun. hoşuna giden bir şey olsaydı eğer haramına helaline bakmazdın

• Değerli kardeşimiz;

Oral seks (cinsel organın ağza alınması, öpülmesi vs,), bu konuda açık bir hüküm bulunmamakla birlikte, cinsel organlar necaset mahalli olduğundan bu tür ilişkilerden kaçınılması gerekir. Çünkü her müslümanın kesin olarak haram olan hususlardan kaçındığı gibi haram şüphesi olan konulardan da uzak durması gerekir.

Nitekim Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: "Helâl olan şeyler belli, haram olan şeyler bellidir. Bu ikisinin arasında, halkın birçoğunun helâl mi, haram mı olduğunu bilmediği şüpheli konular vardır. Şüpheli konulardan sakınanlar, dinini ve ırzını korumuş olur. Şüpheli konulardan sakınmayanlar ise gitgide harama dalar. Tıpkı sürüsünü başkasına ait bir arâzinin etrafında otlatan çoban gibi ki, onun bu arâziye girme tehlikesi vardır. Dikkat edin! Her padişahın girilmesi yasak bir arâzisi vardır. Unutmayın ki, Allah'ın yasak arâzisi de haram kıldığı şeylerdir. Şunu iyi bilin ki, insan vücudunda küçücük bir et parçası vardır. Eğer bu et parçası iyi olursa, bütün vücut iyi olur. Eğer o bozulursa, bütün vücut bozulur. İşte bu et parçası kalbdir " (Buhârî, Îmân 39, Büyû' 2; Müslim, Müsâkat 107, 108. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Büyû' 3; Tirmizî, Büyû' 1; Nesâî, Büyû' 2, Kudât 11; İbni Mâce, Fiten 14). (Diyanet İşleri Başkanlığı)

Oral ilişkinin olabileceği ya da olamayacağı konusunda Kurân-ı Kerim’de ve sünnette açık bir delil yoktur. Buradan hareketle bazı fıkıhçılar ve tefsirciler; madem ki karı kocanın her yerleri birbirlerine helaldir ve madem ki, eşyada aslolan mubah/helal olmaklıktır, çünkü her şey insan için yaratılmıştır, öyleyse karı kocanın oral ilişkileri de helal olmalıdır, diye bir sonuç çıkarmışlardır. Bunu çeşitli tefsir ve fıkıh kitaplarında bulmak mümkündür. Bunun yanlış olduğunu söyleyecek değiliz, ancak bunun hem dinen hem tıbben bir takım çekincelerinini olduğunu da bilmeliyiz. Öncelikle böyle bir davranış onurlu ve kişilikli olmaya aykırı bir davranıştır, tiksindiricidir. İkinci olarak, cinsel organlardan sürekli olarak bir takım maddeler çıkmaktadır ve bunlar pis olan akıntılardır. Böyle bir durumda kişi, Hz. Peygamber’in (sa): "Ağızlarınızı tertemiz yapın çünkü onlar Kuran yoludur” diye nitelendirdiği ağzına pis maddeler almış olacaktır. Üçüncü olarak, İslam’ın insan sağlığına ne kadar değer verdiğini herkes bilmektedir. Oysa bu yolla insan bir sürü mikrobu ağzına almış ve kendisini tehlikeye atmış olacaktır. (Prof.Dr.Faruk Beşer)

• Ellerin dert görmesin.

• ya canim ilaki oral yapacan diye bisey yok o kocanla senin aranda

ama dinen evet olmamasi lazim ama esin derseki azdim sende regilsin dir yada hamile o halerde olur

ama ikinizde bunda zevk aliyorsaniz yapin

• yok artik yakinda öpusmekte gunah derler

• Aynen sermet çok doğru bir yorum yapmışsın. Türbanlı olanların sanki kendi helali olan adamla sex hayatı yokmuş veya hiç olamazmış gibi düşünenler bile var.

• Helalinse sorun degil merak etme :))

• Herkesin görüşlerine saygılı olmak gerekir katılmazsın o ayrı mesele. Yok f tip yok e tipi bunlar çok itici şeyler. Sonuçta herkes benimsediği bir hayatı yaşıyor.

Şimdi biri diğerine "Yollu" diyeri de ona "Yobaz" derse bu iş yürümez..

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...