İmam nikahı istiyorum dedim cevap gelmedi, ne yapmam lazım?

sevgilimle çok kez birlikte olduk bu durum beni artık rahatsız ediyor ve imam nikahı istiyorum dedim ama cevap gelmedi hala ne yapmam lazım

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• şimdi burada cevap veren arkadaşlar doğru şeyler söylüyorlar imam nikahı yapmak kendinizi kandırmaktır diyorlar, bana göre de eğer imam nikahı yaptığını ailele ve arkadaş çevrene duyurmazsan bunda sakatlık olur ve iranda ki nikahtan farkı kalmaz, böyle olursa zaten imam nikahı da resmi nikahla bi farkı yoktur. ancak bu arkadaşımıza imam nikahı işe yaramaz diyenlerin kendilerinin ne yaptığını merak ediyorum. yani siz olsaydınız veya siz oldunuz belki de ne yaptınız hiç nikah yapmadınız mı? cevabımın amacı kimseyi yargılamak değil bu yüzden lütfen buna göre değerlendirin.

Erkekler Ne Diyor 31

• İmam nikahı: Anne ve babaların haberi doğrultusunda hoca tarafından kıyılan bir nikahtır. Anne ve babalaırn haberi yoksa, imam nikahı geçersizdir. Sevgilin oralı bile olmamışsa öncelikle sana geçmiş olsun. Kızlarımız çok akılsız

• o kafayi duvarlara vura vura patlaman lazım bi işe yaramaz çünkü

• annene babana bunun hesabı nasıl vericeksin hiç düşündünmü bunu?

• imam nikahıda olsa herkesin kabul etmesi esasdır... iki kişide nikahın normal şartlarda iki tarafın rızasına dayanan ve çevredeki herkesin onayı olduğuna şahittir...günah olamsın diye olmaz yani...ayrıca olayı çok ciddiye almış olmalı...

• Herkeste bir ders verme amacı var. Cehennemi anlatanlar, resmi nikah kıysan daha mantıklı değil mi akıllım diyenler falan. Peh. Bunları söyleyenler kendileri ne yapıyorlar acaba cok merak ediyorum.

• bu yorum için teşekkür ederim

• Hadi sevgilini kandırdın allahı nasıl kandıracaksınız zaten bu zamana kadar zina işlemişsiniz ya tamamıyla bitir yada evlenin ayrıca sadece imam nikahı yapılmıyor. Ilk önce resmi nikah sonra imam nikahı yasaklandı sadece imam nikahı

• resmi nikah yap imam nikahın diye birşey kanunen yok hiç bir şey ispat edemezsin kanunen suç zaten

• tanıdık imam bulun gidin kıydırın ama imamlar evlilik cuzdanını görmeden kıymaz.tanıdık olursa kıyarlar

• saçma.

• ewlilik cüzdanı olmadan kıyılmıyor artık ;)

• sen ciddisin onun ise böyle bir niyeti yokki o seninle etin için birlikte oluyor ..ne şmam nikahın dan bahsediyorsun sen.. cevap vermez tabi.. olmaz dese aranız bozulcal belki bi daha vermicen

• Peygamber demiş zaten; Ya evlen ya da oruç tut. Nikah yapmıyorum derse ne yapacaksın? Bundan sonrası zor senin için.

• iran'da yaşasaydınız orada tek gecelik nikah serbest. :)

• Mut'a nikahı denir buna da. Ama bildiğimkadarıyla bu da yaşanan ilişkiyi helal kılmıyor. İslamiyetin ilk yıllarında geçiş döneminde konulmuş sonra ayetle yasaklanmış bir nikah diye biliyorum.

• sadece cinseli ilişiki meşru kılmak için yapılan nikahın hiçbir geçerliliği yoktur... (haşa) siz Allahu mı kandırdığınızı sanıyorsunuz?

• imam nikahi napiyor? camasir suyu gorevi mi?

• 1 saat sonramızı bile bilemezken 1 yıl sonra kesin evleneceğiz diye nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsun dünya hali ne olacağı belli olmaz insanlar nikah masasından kalkıyorlar ama sen baştan ipin ucunu kaçırmışsın...

• tövbe et ve bir daha da evlenmeden yapma derim.

• Bu adamla ileride evlenmezsen ve başka biriyle evlenirsen ona bu imam nikahından bahsedecek misin?

• samimiysen bu söylediğinde tebrik ederim.

• evet dürüstlük herşeyden önemli

• sen gerçekmisin

• düşünmesine izin ver...sık boğaz etme,bu nikahı neden istediğini söyle...umarım istediğin olur...

• yapacağımız şeylere kılıf uydurmakta üstümüze yok doğrusu bari allh (cc) ı alet etme

• hıı doğal olarak hakkındırr bencee ben de imam nikahı yapayım dedim kavga çıktı ne hikmetse :)

• bende milli olmak istiyorum nasıl olck bilmiyorum

• :D :D

• özür dilerim gerçektn yanlış sayfaya yazmışım

• imam nikahının geçerli olabilmesi için ilan edilmesi gerek yani çevrenizdekilerin nikahlı olduğunuzu bilmesi gerekiyor.

• biraz zaman ver belki düşünüyodur bir anda olmaz böyle şeyler oturup uzunca konuşmalısınız ve aileden izin alınması gerek.

• senin anne babanın rızası olmadan imam nikahı kıydıramazsınki

• evet 2 şahit yeterli..

• link
      ilk paragrafın son cümlesini okuyun lütfen

• istenmiyor kesinlikle yeni araştırdım ben sadece 2 tane şahit mi ne gerekliymiş

• Öncekileri Göster
  • günahlardan kurtulacanız amma ayrılınca dul biri olarak kalacaksın bunu sen o ve allah dısında kimse bilmeyecek... bunun günahı... bunu bana bu sekilde imamın biri dedi... kendisi birini sevmis imam nikahı yapmıs hoca sonra ayrılmıslar kadın dul oluyo dinen tabi kimse bilmiyo... bu daah kötü deyince jeton düstü benim...

• Ama geç kalmışsınız..Yaparsanız nasıl boşayacaksın peki ?

• O boşanmayı istemedikce bosanamiyorsun.
      Sıkıntıları olacak gibi.

• 3 kere anlaşmalı her iki tarfta istemdiğini söylnce boşanılıormuş

• boş ol boş ol boş ol :) ama kadın boşayamaz

• Mektup yaz. Cevap gelecektir.

• bu ne saçmalık imam nikahı yapınca birlikde olmanız dogrumu yani madem beraber mutlusunuz evlenin

• iyide imam nikahlı olman senin daha fazla seks yapmana aracılık mı edicek bunun için mi imam nikahı istiyorsun ? kaldı ki madem ilişkiniz yolunda resmi nikah kıyın , kaldı ki sen neden rahatsızsın birlikte olmaktan

• yapamasaydın o zaman , kendin suçu işledin bunu kapatmak için mi kullanıcaksın imam nikahını , kendini bununla kandıracaksın , yüce Yaradana hesabını vermeyi düşün , imam nikahı kıyıp , sonra doya doya seks yapmak için bunu kullanma

• kendimi suçlu hissediyorum zinaya giriyor ya ondan :(

Kızlar Ne Diyor 21

• imam nikahında ailenin rızası olmazsa kabul olmaz ve dinini iyi bilen bi imam da bu nikahı kıymaz sırf için rahatlayacak diye yapma bunu her ikisindede sonuç aynı hem kabul olmuş olsa bile kocanın dediklerini yapmak zorundasın ki ailen bilmeyecek sana her şeyi yaptırır iyi cesaret sendekide...

• imam nikahını napıcan çok kez birlikte olduk diyosun bence önce bi resmi nikah kıydırseni bıraksa ortalarda kalırsın.

• artık imamlar evlilik cüzdanını görmeden dini nikah yapmıyorlar

• imam nikahı yaptıklarını meşru kılmaz...

• Tovbe et ve samimi ol, resmi nikahin olana kadarda hickimseyle iliskiye girme

• İmam nikahı tek başına kanunlara aykırı duymadın sanırım ..Resmi nikah sonrası dini açıdan yapılması normaldir.Senin yerinde olsam asla tercih etmezdim evlenmeme durumunuz var sonuçta neye güvenip buna kalkışıyosun ki kaderde ne olacağı bilinmez.Bu durumdan çok rahatsızsan yapma derim ben.İnsanın bu kadar genç yaşta hayatını bir erkeğe adaması çok doğru gelmiyor bana.Karar ve hayat senin..Üstelik cevap gelmemiş belliki sevgilin çok emin değil bu da normal olgun düşünüyor olabilir sonuçta.

• imam fobisi var seninkinde.

• Şeyine sahip ciksaydin . Devrin kizlari azgin anam sizleri gorunce kendimle gurur duyuyorum tertemiz ve namuslu oldugum icin. Utanmadan birde dini alet etme sapkinliklarina .. Bu gunahlari nasil odeyeceksin ahirette...Hemen tovbe ve istigfar et sana tavsiyem budur. Baskada diyecegim yok . Yaziklar olsun

• bu saatten sonra ne önemi var bu 1 ..2.si imam nikahının geçerli sayılması için duyrulması gerekir yani öyle 2 3 kişinin bilmesiyle o nikah geçerli sayılmaz ..3. siz böyle kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz ?

• madem rahatsız oluyosun ilk kez birlikte olmadan önce kıysaydık o nikahı demez mi

• napalım o zaman vicdanen rahatlayacakmış kız

• sadece cinseli ilişkiyi meşru kılmak için yapılan nikahın hiçbir geçerliliği yoktur... (haşa) siz Allahu mı kandırdığınızı sanıyorsunuz?

• imam nikahı yerine resmi nikah isteseydin daha mantıklıydı ama neyse ..

• imam nikahınıda cocuk oyuncagına cevireceksiniz tövbeee yarın sana bosol bosol bosol dicek geri birleşmek isticeksiniz bu seferde gulle yapıcksınız cocuksunuz..

• seni allah kahretmesin kusura bakma ama bunu hakettin

• sadece cinseli ilişkiyi meşru kılmak için yapılan nikahın hiçbir geçerliliği yoktur... (haşa) siz Allahu mı kandırdığınızı sanıyorsunuz?

• boşanma hakkının birini istemeyi unutma...:))

• İmam nikahı olunca ne olacak? Resmi nikah olmadıktan sonra..Vicdanı rahatlatmak için en güzel bahane.

• zaten sadece cinseli ilişkiyi meşru kılmak için yapılan nikahın hiçbir geçerliliği yoktur... (haşa) siz Allahu mı kandırdıklarını sanıyorlar bu zavallılar?

• Bunu ilşkiye girmeden önce düşüneydin iyiydi.

• aynı şeyi bende söyledim unutuldu gitti aslında dininede düşkün bir insan ama önemsemedi

• sonuçta herkes bilmese bile bizim suçumuz mu yaşadığımız toplumda anne baba biz evlenemiycez henüz hazır değiliz ama yatıyoruz diyemeiyeceğimize göre allahım biz resmen evlenemedik ama senın huzurunda evlendık derız en azından

• bende yanı fikirdeim

• ama öbür türlüde zinaya giriyo allahı neden kandıralım içimizi rahatlatıyoruz gören duyan olursa da kocam derim

• Öncekileri Göster
  • :))) merak etme bu halinle 3 kamyon kömurle girersin ceheneme imam nikahı ile 2 kamyon köurle.. nasılsa gunahsa işledin bir sefer, bence nikahın imamında kıydır hukumetinide TÖVBET ET ! :)))))))))))))

• :))) pekii hocam..

• bence sen allahın işine burnunu sokma kimin cehenneme gireceğini kaç kömürle sen bilemezsin ;) şiiii sus şimdi

• bende sevgilime demişdim..istememişdi...

• yok canım bilmiyorum.

• yapalım haftaya dedi her hangi bir imam kıyıomu biliormsun canım

• imam dediğin dini nikah mı?dini nikah tek başına birşey ifade etmez ki canım resmi nikaha ikna etmelisin

• kaptan bile nikah kıyabiliyor :)) saka bi yana resmi nikaha gerek yok ama sunu unutmasın erkek, bikere seni boşarsa sinirle bile olsa bidaha alamaz, almasının tek şartı senin başka biriyle ewlenip boşanman, ama evlenip te hemen boş ol deyip boşanmıcaksın başkasıyla, adamın sonuçta karısı olucan kullanma hakkı olucak, bunu neden açıkladım, çok adam var her sinirlendiğinde karısına boş ol diyen, umarım oyle bi piçe ras gelmemişindir. ve tovbe et bidaha yapma, her yapısın ayrı bi gunah.

• anladım ama dini nikah evlilik cüzdanın olmadan yapmıyorlar yasak kanunen

• okulum bitince zaten evlenicez resmi olarak canım ama daha 1 sene var

• Şunu da unutma dini nikahta olsa aranızda ikinizin bilmesi değil herkesin bilmesi önemliBuketdere'ye de katılıyorum.Resmi nikahtan önce dini nikah yapmak da kanunen yasaktır artık. Yani imam önce cüzdanı (evlilik)göreyim der

• :))

• bende tanıdık ımam cok rıca etsem isteyen için...5 adet ımam bulurum mesela.

• Bak sen.

• Öncekileri Göster
  • imam nikahı isteyeceğine resmi nikah isteseydin mecburmusun sekc yapmaya zina işlemeye git söyle seni alsın bence artık hem ailenin rızası olmadan imam nikahı olmaz olsada kendinizi kandırırsınız

• zaten sadece cinseli ilişkiyi meşru kılmak için yapılan nikahın hiçbir geçerliliği yoktur... (haşa) siz Allahu mı kandırdıklarını sanıyorlar bu zavallılar?

• ya nalıyorum ben seni ama erkeklere güvenmiyorum bu tür konularda işte bazı erkeklre anla sende güvenmeyin bazıları yer yer yer daha çok yer sonrada bırakır giderler açıkta kalırsınn.

• bilmiyorum canım ama böyle kendimi ALLAHA karşı suçlu hissediyorum anla beni

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...