Gereksiz yere mi bunalıyorum, hayatın gerçekleri mi bu? lütfen fikren yardımcı olun

İyi Geceler, evliyim. Eşimle bir birimizin ilkiydik. Ondan önce erkek arkadaşım olmadığından pek fikir yürütemiyorum, genel anlamda erkeklerin... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Direk beni anlatmışsınız. Neden böyle olunduğuna bir çok sebep sayabilirim ama düzelmesine dair birşey söyleyemem çünkü ben de daha bulmadım. Belki de değişmek istemediğimden bulmuyor, bulamıyorum. Sebeplere girerek söyleyeyim. Nasıl siz iyi birşeye sevinirken ardından gelen aksi bir duruma elinizde olmadan üzülüyorsanız biz de gördüğümüz güzel birşeye değinirken yine gördüğümüz aksi bir şeye değinmeden geçemiyoruz. Çünkü siz de biz de öyle alışmışız ve sizin de kabul ettiğiniz gibi ne sizin ne bizim kötü bir niyetimiz yok. Bence işin özünde asıl önemli olan kısım burası. Sırf bu yüzden ayrılmayı düşünmenizi hatalı buluyorum. Çünkü daha demin yalanla ilgili upuzun bir açıklama yazdım burda bir arkadaşa ki bunları bilmek de görmek de karşılaşmak da çok üzücü ve emin olun yalanlar gerçeklerden çok daha yorucu. Tabi bu bana göre. Benden farklı yaşadığınız tecrübelerinize dayanarak aksi fikirlerinize saygı duyarım. Şimdi size anlatacağım şeyleri çok düşünmeden yazıyorum çünkü saf ve yalın olduğu için doğruyu anlatmak çok daha basit, aynı zamanda da uzun.Ama yalanı kurmak da anlatmak da yaşamak da yorar insanı.Şimdi diyeceksiniz ki ben yalan atsın demiyorum ki söylemesin içinde saklasın. Ama iş bizim için o kadar kolay değil. Bize bazen söylememek bile yalanmış gibi etki yapar, dert olur. Öyle alışmışız.Değişmez mi. Belki değiştirilebilir sizin de onun sözlerini duyduğunuz anında alınmanızı, bozulmanızı değiştirebileceğiniz gibi.Ama birşeyden emin olamadığım için bu konuda kendimi değiştirmeye çalışmaktan da size değişin alışın demekten de çekiniyorum. O da şu ki bazen değişimin geri dönüşü olmuyor.Şimdi mesela siz birbirinize ilk olmuşsunuz ve pek fikrim yok diyorsunuz.Ve anlattıklarınıza göre ne güzel ki iyi denk gelmişsiniz. Bazen fazlasını görmek bilmek bilgiyi, tecrübeyi getirirken yanında da saflığı, insanlara güveni götürüyor. O yüzden bence binbir yalanın dolanın yanında eşinizin dobralığı daha çekilebilir. Bir yalandan, söylenmemiş bir gerçekten kendimi iyi hissedeceğime gerçeği duymayı tercih ederim. Tabi sürekli başa kalkmadan! Değişmekten çekinmeye döneyim.Evet ya gerçekten değişse ve bu dobralığın yanında buna bağlı başka kusurlar çıksa. Ondan sonra geri dönüş zor olur. Sizin üzerinizden açıklayayım. Beyfendi hiç değişmedi siz de hiç alışamadınız diyelim. Her sözüyle size bir çivi çakacak, sonra telafi için belki de o çiviyi ellerini kanatarak da olsa çıkaracak ama bu durumda sizdeki çivinin açtığı izler nasıl kapanacak.Yada O ufak şeyleri söylemeyip içine atarken belki bunların birikimi daha farklı yönlerde büyük patlamalara yıkımlara sebep olacak, bende öyle oluyor çünkü. Yada belki o büyük patlamalar da olmayacak ve O görüleni söylememenin getirdiği yalanımsı histen, ne olacak canım deyip hemen yan yoldaki yalana sapıverecek.Doğru yanlış bilemem ama sadece fikir yürütüyorum. Hepsi bir ihtimal. Sonuç olarak zor bulunan size bağlı dürüst sizi seven birini bulmuşsunuz. Ayrılığı kesin karar vermeden ağzınıza bile almayın derim.(devamı var

• (Ne kadar uzun yazdımsa yetmedi buraya devam ediyorum)

Çünkü ortadaki birlikteliğin bu kısmı sizin duygularınızdan bile hassastır bence. Sizin o hassas cama attığınız ayrılık ihtimali sözüyle gelen taş orda, zihinde öyle bir his bırakır ki oraya yerleşen çatlak, kaybetme korkusu, birbirine bağlılığa gelen hasarın verdiği güvensizlik kırıntısı bir ömür geçmez. Hep dimağda beni bırakacaktı der durur...(yine var o devamdan :S )

• Öncekileri Göster
    • haklısınız. Anlatsam o kadar uzunki hikaye kardeşim...

• Mutluluğunuzun hikayesi daha uzun olur ins.