İki soruyu birleştirip soruyorum, eşime sormak istemedim

İlişkinin belli bir aşamasında eşim, vajinan benimkini almıyor, kapanıyor, daralıyor dedi. Bu neden olur? Olumlu mu, olumsuz mu algılamalıyım? (Bu dar mı- geniş mi olduğunu belirler vajinanın ve neden öyle olabilir, kapanır, dışarı atar? Bu kadar detaylı yazmak istemezdim gerçekten ama anlaşılamayacağını düşündüğümden yazdım. Başka türlü nasıl anlatılabilirdi, cevap alabilmem için)

(Üstteki sorumla alakalı değil, onun sonucunda oluşan bir şeyde değil. bazen olabilen bir durum, diğeri ile bağlantı kurmayın)

İlişki Sonrası Kasık Veya Rahim Bölgesinde Ağrı Neden Olur?

Bunun süre ve eşin boyutuyla alakası var mıdır? Ne kadar süreden sonra bayanda ilişki sonrası bu rahatsızlıklar olabilir?

Ve neden olur?

Teşekkürler.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bu durumda yine de sorun eşinden kaynaklanıyor. O zaman eşinin penisi kısa demektir. Bu durumda bazı pozisyonlarda sevişmemeniz gerekir vajinaya penis tam girmeyince bir iki santim girince vajina onu otomatik olarak kavramak ister dolayısıyla dışarı atmış olur. Çünkü vajinal kasları kontrol altına alabilmek yani penisi el ile sıkıyormuş gibi sıkıştırabilmek için bayanlar kegel egzersizi yaparlar. Senin doğal olarak kasların zaten çalışıyor yani kendinle gurur duymalısın tam bir dişisin demekki yani bu seninde çok zevk aldığını ilişki sırasında duyarsız olmadığını gösterir. Yani senin vajinan tüm erkeklerin arayıp ta bulamadığı vajina modelidir. Cinsel ilişkide en iyi pozisyonu bulmanız gerekir en çok nasıl vajinanın içinde oluyorsa öyle bir pozisyonda sevişin derim.

• boyutunu diğer yorum yapanlar sordu yazdım kısa değil.

Erkekler Ne Diyor 21

• Sorduğun soru tecrübeli insanlar için çok basit sorular. Birincisi senin vajinan takiki penisi sıkacak eğer sıkmazsa sende bir sorun var demektir. Bu senin zevk aldığını gösterir. Eşinin penisini dışarı atmasının sebebi eşin tam sertleşemiyor anladığım kadarıyla hiçbir vajina sert bir penisi dışarı atamaz bunu unutma. Sorun eşinde yani. Seninle alkollü veya yorgun bir şekilde birlikte olmaya cinsel ilişkiye girmeye kalkmasın o zaman. Ne güzel daracık vajinayı bulmuş daha ne istiyor:))) İkinci sorunun cevabı ise cinsel ilişkide orgazm olamadığın için kasıkların ağrı yapar rahmin de de hissedebilirsin. Sorun senin orgazm olamamandan kaynaklanıyor büyük bir ihtimalle. Ancak başka zamanlarda da ara sıra bu tür şikayetlerin oluyorsa bir doktora görünmende fayda var derim.

• hayır sertleşme sorunu yok.

• hanımefendi 1 yazdıgınızz tıbben mümkün olmayan bir durumu dile getirmişsiniz hiç bir vajina kapanmaz saadece kuruluk hissi olabilir ama kesinliklee kapanmaz

2.soru ise bunun bir cok nedeni basta miyom kist ur ve vajinal enfeksiyonlardır anlamak için detaylı bilgi lazım yardımcı olmamı isterseniz mesajhla dönersiniz

• kasılıyor ve dışarı atıyor demişti eşim son aşamada.

• tam anlamıyla bu konuyu acmazsanız yardımcı olmam cünkü saglıkcı olarak ilk defa duydum ama isterseniz mesajla yazın yardımcı olayım siz bilirsiniz

• kapanma derken dışarı atıyor demişti eşim.

• bende söyle sorim kimse sormamış senin boy kilon nedir çok ufak tefensen ya da boyun kısa ama kilon fazlada olsa bir arkadasın dediği gibi vajina çatısı dar olabilir 17-18 cm az değil bazı bayanlara fazla gelebilirde jineklog daha iyi anlar tabiki ama eşinde bilmesi lazım bazı seyleri

• eşime sormadım ki sorsam cevabını alırdım zaten. Hayır normalim çok ufak tefek değilim, minyon sayılmam.

• doktor kadar bilsin demiyorum zaten biraz fikir yurutebilir araştırma yapabilir sende soruma cevap vermedin seni görmeden tam birsey söyleyemeyiz zaten tahmin etmeye calısıyoruz sorunun kaynagı ne olabilir diye sen bize yardımcı olacan bizde sana dimi

• eşimin bilmediği anlamına gelmiyor ki sorum. Ben öğrenmek için soruyorum.

• Cinselliğin ilk yıllarında bu 2 sorunda ortaya çıkması çok doğal ve sık rastlanan bir durum, üstteki sorumla alakalı değil demişsin ama bir jinekologa gittiğinde iki sorununda nedeninin aynı olduğunu anlayacaksın..

• o yönde sıkıntı yok aslında ben eşimin neden böyle dediğini anlamaya çalışmıştım. Sıkıntı duysak giderdik. Teşekkürler duyarlılığınıza.

• Canımın içi ey güzel insan kırılma bana ama böyle yerlerde çözüm arayıp aklına ilk yatan yanlışı denemek yerine güzel bir dr a gitsen, kadınlığının doruklarını eşinle yaşasan iyi olmazmı?

Bırakın artık utanmayı sıkılmayı..

• son aşamada oluyor sorumda olan.

• Öncekileri Göster
  • Vajina çatısı dar. Doğum yaparken zorlanabilirsin.

• normal doğum olanadu-ı ama sorumla bağlantısı ne?

• eğer boşalma sonrası içinden atıyorsa bu publik kaslarının kasılması ile alakalıdır.benimkide 18 ben boşaldıktan sonra içinde kalıp kasların onu sıkmasını hissetmeyi severdim ve bir süre sonra dışarı çıkardı bu normal.ilişki sonrasında kasık bölgesindeki ağrı da yaşadığın ilişki sırasında yaptığı baskı ve hareket sonucu rahim içinde oluşan enerjinin sonucu.spor yaptıktan sonra kasların ağrımazmı aynı şey

• Dudaklar değil vajina genişler.

• dikilince darlaşıyorsa sonradan nasıl o dikişler olmasına rağmen genişler ki?

• evet genişler.ama erkekler genellikle dar olmasını tercih ederler.bu sebeple anal seks bu kadar ilgi görüyor

• Öncekileri Göster
  • vajinismus belirtileri sanki bunlar kasılma yapar vajinismus daralır erkekliği içeri almaz ilşkiyi yapamazsıız vajinal bir problem doktora gitmende fayda var çünkü tüm belirtiler sende var

• Bende son aşamada diye belirtmiştim.

• ama siz yine bir doktora gidin ama kadınlar genelde orgazm olurken dışarı atıyorlar

• son aşmada bu oluyor. Başlangıçta olsa haklısınız.

• ilginç. orgazm olurken dışarı itebilir belki ama diğeride fazla zorlandığından olabilir.

• tamam orgazmda ritmik kasılmalar olur vajina içinde, yani doyuma ulaştığında.

• dışarı itmesi ilginç mi? Kasılıyor demişti eşim.

• esinin penis boyu ne kadar? uzunlugu ve kalinligi? Fazlami büyük?

• 18 daha fazla değil.

• 18 cm den fazla ise, kalinligida 6-7 cm ise, tam girmiye bilir. Ama normalde vajina bir cocuk kafasi gectigine göre sorun olmamasi gerekiyor. Ama uzunlugu cok ise rahim agzina deyebilir. Sende anladim kadariyla bu sorun yok. Vajinan dar oldugundan olabilir. Buda her erkegin istedigi seydir. Vajina 8-12 cm arasindadir, genisliyebilen bir organ oldugundan, 12cm -18cm arasi sorun olmamasi gerekir. Ama ben kadin olmadigimdan, tabiki bunu bilemem.

• büyüklükle alakası varmıdır ki?

• zevkini çıkaran eşin ,cevaplarını vermek bize düşüyor

• Eşime sormadım demişsin ya ,keyfini eşim çıkarıyor medeti bizden bulmaya çalışıyorsun.bizede yazık

• bu nasıl bir mantık ya?

• eşin için bu süper birşey biliyomusun

• sizede iyi günler rica ederim :)

• teşekkürler, iyi günler.

• tamam rica

• Öncekileri Göster
  • yumuyorumyumuyorum

• ?

• az sevişin. hergun hergun!

• link

Evet - sevişmenin fiziksel doyum açısından doruk noktası olan, adeta bir nöbeti andıran, gerilimi boşaltan, son derece hoş, nefes kesici bir tepki izler bunu. Vajinanın alt kısmı ve çevresindeki dokular, rahim, hatta bazen rektum sfinkteri (anüs) ritmik olarak kasılır. Orgazm ne denli yoğun olursa, bedenin genel tepkisi o kadar yoğun, kasılmaların sayısı da o kadar fazla olur.

• ne alaka ya, her gün veya değil böyle bir bilgi mi var soruda?

• Kurdugundan sonrasında girmiyordur

• Öyle bir sıkıntı yok.

• kurudugundan

• Ya duruş biçiminizle farklı ya da sen kendini kasıyorsun.

• 1. soru için sen bir çok kadının yapamadığını yapıyorsun vajinal orgazmın örneğini sunuyorsun. Vajina ani kasılma yaşıyor özellikle orgazm anında kasılma max. düzeye ulaştığı için eşinin penisini sıkıyor. Ancak bu ileri ki dönemlerde azalıyor. İleri ki dönem dediğim 1 2 yıl içinde.

2. soru için bir çok sebep olabilir yine kasılma ile alt karın kaslarına baskı yapılıyor olabilir. Bu da ilişki sonrası ağrıya sebep olabilir

• Olabilir sonuçta her vajinanın bir sonu vardır 9 cm ile 16 cm arasında değişir bu 18 cm biraz acıyor özellikle misyoner pozisyonu sıkıntı yaratabilir.

• normalde 18 cm acımaya neden midir?

• Boyut olabilir ama bu eşinizle alakalı ona söylemekten çekinmeyin. Veya ön sevişmenin yetersizliğinden de kaynaklanıyor olablir.

• Öncekileri Göster
  • eşinin organından dolayı olabilir rahime kadar ulaşıp dokuyuosa ağrı yapabilir geniş sede kasıkda ağrı yapabilir tbi ilişkinin süreside çok önemli ilk dediğin olayı ilk defa duyuyorum kapanıyor dışarı atyor falan şaşırdım açıkcası umarım sorununu bulursun ama bir doktora görünmen daha iyi olur.

• galiba yeni bakirelikten ciktin, vajina zaten dardir ve sen orgazm olunca ya da olmaya yakin kendini kasiyorsundur ve vajinadaki kaslar daraltiyordur ve böylece penisin girisi cikisi zorlaniyordur, dert etmemelisiniz ilerleyen zamanlarda vajina kaslari genisleyecektir ve kolaylasacaktir, eger yeterince islaniyorsan sorun yok, acimadan esin icine girmeyi denesin, ve esin ilerde genisleyince anlayacaktir simdiki kiymetini :-)

• bak unutma, düsündügünüz zaman adami disar atmak yok :-)

birak icinde kalsin, aklinda kalmasinda

• henüz değil.

• bu yazisindan anlasilan, planlama var sanirim :-)

• Öncekileri Göster
  • vajinanın penisi almaması kasılmaylan ilgili olabilir...ilişki sırasında kendinizi kasıyosanız bu durum olabilir...2. soruda ise boyutta olabilir ama eşiniz ilişki sırasında sizi çok zorluyosa ve sert davranıyosa kasıklarda ve rahimde ağrı olması normal...

• o zaman boşalmaylan alakalı...sen o sırada orgazm olurken kendini kasıyosun ve vajinada haliylen kasılıyor...

• bu son aşamada oluyor zaten.

• ya o sırada boşalıyosun ondandır ya da psikolojik yani penis girdikten bir süre sonra kasılıyodur...

• Öncekileri Göster
  • olumlu olumlu

2.sorduğunu bilmiyorum neden oluyor;)

• bana kalırsa iki sorunda birbiri ile bağlantılı ve tahminime göre sen ilişki sırasında ve öncesinde yeteri kadar ilişkiye hazır olamıyorsun, ön sevişmeniz kısa sürüyor olabilir, bu nedenle vajinanda yeterli ıslaklık olmuyorsa birinci sorundaki problem ve ikinci sorundaki problemle karşılaşabilirsiniz.

• Büyük oranda vajinal orgazm yaşıyorsun, klitoral orgazm daha farklı eylemler gerektirir

• öyle yapıyor zaten. Bu klitoral mı vajjnal mı oluyor?

• orgazm oluyorsun işte arkadaşım, bu normal, senin bu esnada biraz rahatlamanı beklmesi ve sonra devam etmesi gerekir eşinin..

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 3

• Tabiyki kendini zorluyorsun ağrı ister istermez olacak ki sanırsam biraz da kasıyorsun kendini..boyut ve kalınlıkla da ilgisi var ;) bende çok yaşıyorum hele ki sinirlendirdiğim zamanlar hiç açımıyor:)

• Herif istedikten sonra hayır demek olmaz :)

• olur böyle şeyler bizde de oluyor. Ama o anda insanın morali bozuksa hiç yatmak istemiyor değil mi? Ya da yorgunsa.

• Evlenmeden öncesinde bir kere sesini yükseltti ters anıma gelmişti..birbirimizi çok kırmıştık.o gün bugündür ses yükselmiyor bana bağıramıyor gidiyo duvarları yumrukluyo :D

• Öncekileri Göster
  • kendini kasarsan penisi ittirmis olursun başka türlü dışarıya ittirme gerçekleşmez

• ilk birleşme demeyin, o felaketti. Kasılma son aşamada oluyor sizde de öyle mi?

• evliyim bende de oldu aynısı. Ilk birleşme çok zor olmuştu ondan sonrada kasılmalar başladı. Farkettiğim anda kendimi serbest bırakıyordum ben farketmiyorsam eşim söylüyordu. Böyle böyle geçti kasılmalarda

• bende öyle düşündüm. Siz evli misiniz?

• yalan söylüyor

• kız kıza mı zor

• özelden bunları konuşabilmem çok zor.

• kız özelden yazsana aa her şeyi yazdırıyorsun bana

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...