• Sor
  • Bence

Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum ne yapmalıyım?

2 aydır evliyim cinsel ilişkiye girmedim korkuyorum, napacağım benn:/

En İyi Görüş

• CİNSEL İLİŞKİYE GİREMEME KORKUSU Sevgili okuyucular cinsellik günümüzde de bir tabu halindedir. Bu konu ile ilgili bilgilendirme aşaması sağlıklı ve düzgün yapılamamakadır. Bilgilendirme ya yoktur, ya yok denecek kadar azdır ya da yanlış ve eksiktir veya korkutularak yapılmaktadır. Bazen bir genç kıza bilgi veren kişi ya onun kafasını karıştırmakta ya da bilgi vermek amacında olmasına rağmen onu korkutup endişelendirebilmektedir. Pek çok genç kız, cinsellik açık ve rahat olarak konuşulamadığı için söylenilen herşeye inanabilmektedir. Bilgisizlik ve daha çok da bilgisizlikten kaynaklanabilen korkular, endişeler, kaygılar hem genç kızlarda hem de delikanlılada ilişkiye girememe korkusunu ortaya çıkartmaktadır. Tüm uygulamalar cinsel bilgilendirmenin aile tarafından yapılmasının en doğru davranış olacağı yönündedir. Bu konu çok özel bir konu olduğu için genç bu konudaki bilgilerini ailesinden almayı tercih etmektedir. Biz uzmanların bu noktada rolü ve sorumlulukları başlamaktadır. Bu konudaki doğru bilgiler için psikologlara ulaşılabileceği bir gerçektir. Evlendiğinde cinsel ilişkiye girmekten korkmak bizim toplumumuzda sık görülen bir psikolojik problemdir. Bu konuda çiftler nereye başvuracaklarını bilemezler. Değişik doktorları, hatta hocaları defalarca boşu boşuna dolaşır veya aileleri tarafından dolaştırılırlar. Tüm bu olaylar aileler arasında kırgınlıklara, dargınlıklara, sürtüşmelere sebebiyet verebileceği gibi genç çiftleri üzer, birbirlerine karşı hoş olmayan suçlamalara kadar götürebilir. Doktor doktor dolaşmak veya herkese söyleyememek üzücü sonuçları da doğurabilmektedir. Yeni evlenen gelinin intihar ettiği haberini gazetelerde sık sık okuruz. Lütfen bir psikologa ulaşın. Bu konu tamamıyle psikologların yardım edebilecekleri bir konudurALINTI..

• maşallah maşallah

• haklisin en iyisi bir pisikologa danismak

Erkekler Ne Diyor 17

• 2 sene uzun bir süre . Bu zamana kadar destek almalıydın. Acilen psikoloğa gitmen lazım.

• piskolojik yardım al bence burda alacagın cewaplarla aşamazsın sanırım

• kocana helal olsun iyi sabretmişşş

• Girmiyor musun? giremiyor musun?Korku ile kaçmak başkadır, vajinismus sebebi ile girememek başkadır.ek bilgi lütfen

• 3. aya girerseniz koca boşar seni demedi deme

• Yalancıyı :))) Sen bence erkeksin ikide bir gizli kullanıcıdan cinsel sorular atıyorsun ... daha çok bilinç altında patlamalar yaşıyan birisin...

• çok korkuyorsan yanına bıçak sopa filan al

• korkuyormusun yani denednz mi hiç yoksa kasıldığın için alamıyormusun

• ben olsam 1 haftadan sonra trıbı basardım sana ıyı koca bulmussun yanı...sevısmeyı uzun tut sulandıktan sonra hadı cabuk sok de hazırım de olsun bıtsın ılkı gec rahatla sonra sureklı yapmak ısteyeceksın bu kadar basıt bır an once yap korkunun ecele faydası yok...

• doktora gidiceksin utanmadan çekinmeden kardeşim

• rahat ol öncelikle ve kendini bu konuda kasma...belki arkdaşlların önerdiği gibi p*rno seyrederek bira indüklenebilirsin bu konuda...

• Birkaç p*rno film al ;)

• ilk önce allah mutlu etsin ömür boyu..Zor bir durummuş hakikaten eşin sabırlıysa seni anlıyorsa sizi rahatlatması gerekir sizde rahatlamak için uğraşın bende çok detaylı bilmiyorum ama jellerle daha rahat oluyormuş böyle bir sorun yaşamadık biz belki gevşemek iyi gelir jellede giriş rahat olur diye düşünüyorum.

• Kocan bu işin neresinde ?

• azıcık kafayı çek ve cesaretin gelsin...

• hobaa daha açılış yapmadınız mı 2 aydır?

Kızlar Ne Diyor 10

• girmek zorundasın.belkide sende vajinusmus olabilir doktordan yardım al

• bir doktora görün psilojik sorunların var

• Oha iki aydır bir şey yapmadınız mı. Affedersiniz ama kocanızda peygamber sabrı varmış, tebrik ettim. Eğer çok korkuyorsanız biraz içki içerek çakır keyif olabilir, küçük dağları ben yarattım moduna girebilir ve kayganlaştırıcı da kullanabilirseniz yolu yarılamış olursunuz. Sabırsız davranmayarak (Ki kocanız zaten sabırsız biri gibi görünmüyor) müzik eşliğinde ilişkiye girebilirsiniz. Sandığınız kadar korkunç bir acı değil, ilişkiden sonra bu kadar mıymış diyeceksiniz muhtemelen. Zaten çok acı ve ya kanama olursa ertesi gün devam edersiniz. Ama vajinismus hastalığınız varsa orasını bilemem. Destek almalısınız o halde..

• 2 aymı rekor kırmışsınız.

• Yazık lan adama.

• ya hiçmi olmadı kocan ne diyor bu konu için biraz caba sarfetseydin bari ya

• ve hiç ilişkiye girmedinizmi ya

• vajinismussun tedavi oldun mu nasıl tedavi oldn? 1 yıl olmuş soruyu soralı cinsel ilişkiye girebildin mi? cevap yazarsan sevinirim

• Denedin de giremiyorsan vajinismussun fakat hiç denemeden korkmak saçma,tekmeyi basar.

Yükleniyor...