Günde bir kez mastürbasyon yapmanın zararı var mı?

günde birkez mastürbasyon yapmanın zararı var mı? en fazla bir kez yapıyorum zararı varmıdır ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• masturbasyon kadın içinde erkek içinde kendi bedeniyle barışık olabilmesi için çok önemli bir olgudur ama bunu abartmamak şartıyla tabii.. sürekli masturbasyon erkekte zamanla ciddi sertleşememe sorunları yaratır ki sonuçta masturbasyon el gibi sert bir cismin baskısıyla bir çeşit kendi kendini boşaltma yöntemidir ki sürekli bu sert ele alışan bir penis,zamanı gelip vajinanın yumuşaklığını ve ıslaklığını gördüğünde kendini kasar,bu hem psikolojik hem tıbbi bir gerçektir ki sertleşme ve erken boşalma sorunlarının büüyük çoğunluğunun altında psikolojik nedenlerden sonra en büyük sorun masturbasyondur..

• zamanla bunu yasarsin emin ol..tibben ispatlanmis bir durum bu, tibbi sitelerden ya da tanidigin bir urolog varsa onada sorabilirsin, benim soyledigimden farkli birsey soylemiyecektir..saglicakla kal

• sertleşememe sorunu mu kafa mı güzel kanka nereden duydun bunu :D kesinlikle tıbbi açıdan doğru değil bu..

• Tebrik ederim doğru

Kızlar Ne Diyor 2

• yok sakıncası hatta yararlı çünkü spem üretimini süreklı kılmak daha sağlıklı.işleyen demir paslanmaz.

• Mastürbasyonun dinimizce hükmü konusunda İslam alimlerinin çeşitli görüşleri mevcuttur. Çoğu İslam alimine göre Mastürbasyon yapmak (istimna) haramdır. "Bazı durumlarda" ise İslam alimlerinden bazılarına göre mübah, bazılarına göre ise vaciptir.“Ve o kimseler ki, onlar ırzlarını koruyucudurlar.”,“Ancak kendi eşleri veya sâhib oldukları câriyelerine karşı (olan münâsebetleri) müstesnâ. Çünki şübhesiz onlar (bundan dolayı) kınanmış kimseler değildir.” (Mü’minün, 5-6) âyetini delil getiren Şafiî, Mâliki âlimleri ve İmam-ı Nesefî, istimnanın haram olduğuna hükmetmişlerdir.Hanefi ve Hanbeli Mezhebi İmamları; "Bekâr kimse harama gireceğinden korktuğu zaman şehvetiniteskin için istimna caizdir. Bu işinden dolayı ne sevap, ne de günah kazanır. Fakat sırf lezzet almak için yaparsa günahkâr olur." görüşündedir.Eğer mastürbasyon yapmaksızın zinadan korunulamayacağına kanaat hasıl olursa bu durumda yapılması vacib olur diyen alimler de vardır. Çünkü iki şerden daha az zararlı olanın tercihi İslamî bir kuraldır.

• ablalardan değilim emin ol

• ablalarrrrrrr

Erkekler Ne Diyor 9

• zararı yok cunup gezmedikten sonra

• yok birşey olmaz.. sadece sert yapma.

• daha da fazla yapabilirsin kendi kendini yaralamadığın sürece zararı yoktur faydası vardır.. metabolizma ve kandaki glikoz seviyesini düzenler ruhsal durumunu iyileştirir özgüvenini artırır mutluluk verir aktiviteni artırır cinsel performansını yükseltir daha da uzar bu liste..

• ben haftada 2 yapıom diye kotu hıssedıyodum :D

• hayır arkadaşım ne zararı olacak günde 3-4 yaptığım oluyor bir zararını görmedim

• Gunde 1 kere mi 3 kere 3 :) ama 3 kere tavsiye etmem yaptiktan sonra agriyo felan 1 2kere yapsan bisi olmaz

• zayıflarsın.ellerde tıtreme yapabılır vs.sinirleri etkılıyor sonucta vucud onu uretmek ıcın proteın vs harcıyor tek tabancalı bamya gıbı kalırsın yani bence fazlası zarar

• az bile 3 öğün yap günde.

• Hiç bir zararı yok dostum devam et.

Yükleniyor...