• Sor
  • Bence

İslama göre cinsellik

Benim sorum şu islama göre yaşanan cinsellik tatmin eder mi ? Bildiğiniz gibi dinimizde anal dediğimiz ilişki haram, oral da uygun değil . Geriye bir tek seçenek kalıyo zaten. Şimdi gelip burda işi bilirsen tatmin edersin falan diyenler olacaktır. İlk ilişkiyi evlenince yaşayacam dolayısıyla tecrübelerimi evlilikte edinecem . İyi bir onsevişme ardından ilişki olması gerekiyo. Ben her türlü tatmin olurum ama karım da öyle olacak mı ? bir de karıma mastürbasyon yapmam veya onun bana yapması uygunmudur? nette araştırdım ama bulamadım

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• arkadaşım güzel birkonu açmışsın.dinimizde kuranın genel tariflerde peygamberimiz de detaylarla izah etmiştir. bir kısmı da itikat edilecek imamı azam hz. ebu hanife dir.dinin temel aldığı en önemli şey insan sağlığı. sağlığı tehdit eden şeyler haramdır. peki nasıl olmalı--normal önden ilişki olmalı anal ilişki haram (o bir sindirim sistemi organı diğeri cinsel organ)--önden olmak kaydı ile her türlü pozisyon serbest. altta, üstte, ayakta, yan... peygamberimiz bu konuda vücut yapınıza uygun olanı, en mutlu olacağınız şekli ve eşinizin rızasını alarak seçim yapın demiş--öpüşmek yalaşmak olmalı. peygamberimizin bir çok hadisinden bakarasak. "kadınınıza direk dalmayın hayvanlar gibi ilişkiye girmeyin öpün sevin koklayın" demiş. "kadınınızın tükmüğü ve teri temizdir" demiş. --hz. hanefi " banyo yapıp temizlendikten sonra oral yapılabileceğin"i söylemiş--adet dönemi için peygamberimiz "üzerine bez örtün istediğiniz gibi sevişin, elle okşayabilir , üstten sürtünebilir her türlü sevişebilirsiniz. ama içine girmeyin" demiş.--eşlerin birbirine mastürbasyon yapmasında sakınca yoktur. sadece makata ellenmeyeck. normal genital organlara ygulanacakkısacası her türlü sevişme yapılabilir. dikkat edilecek olan temiz olmak ve sağlıklı olanı tercih etmek. en önemlisi de karşılıklı rıza olmalı. zorla olmamalı. cinselliğin eşit hak olduğu ve her iki eş de bu hakkı korumak zorunda olduğu bilinmeli

• Sağ ol aydınlatıcı bir cevap oldu

Kızlar Ne Diyor 2

• okuduysan bir özet geçiver

• Öncekileri Göster
    • masturbasyon yap sen uygundur anal hariç ne istersen yap

• Oku link

• İslam'da bu konular hakkında kesin bir açıklama yoktur. ( Anal haricinde. ) Kimisi doğru kabul etmiyor hijyen açısından ama bana göre olabilecek şeyler.

• soruya gelecek olursak ?

• Tatmin etme olayı oral açısından olmalı bana göre.

Erkekler Ne Diyor 8

• islamıyet sapkınlığın önlüyor hem oral.anal hastalıklara yol açar tehlikeye ihtimal bile vermez islam ondan

• benim bildiğim anal yasaktır diğerleri için bişey duymadım ve bilmiyorum

• Anal hariç saydığın diğer kısımlarda kesinlikle yasak yoktur. Yalnızca şöyle bir ibare vardır. Kişinin kendi cinsel organına bile bakması çok uygun değildir. Dolayısıyla eşinin de cinsel organını direkt olarak görmesi uygun olmayacağından oral seks de pek uygun değildir fakat bu haram değildir. Yani dinin takva boyutudur. Yaparsan günaha girersin diye bir kuralda yok. Eşinizle bir birinizin hoşuna gidecek herşeyi yapmak serbesttir Anal hariç. Helal haram ile takva üzere yaşamak çok farklı noktalardır. Bizim milletimiz bunları birbirine çok karıştımaktadır. Örneğin; Sağ elle su içmek yemek yemek sünnettir dolayısıyla sevaptır. Sol elle yapınca da günahtır derler ama aslında günah değildir. İstediğin elle yapabilirsin.

• teşekkür ederim cevap için

• Öncekileri Göster
    • kardeşim bilgiler için sağol ekleme yapayım son dediklerine.kimi z?tlar sünneti terketmek de haramdır demişlerdir.sünnetler bildiğimiz gibi farz değildir.ama sünneti terketmiş olacağın için sol elle haram denir.dediklerine katılıyorum ama genelde haram olarak yorumlanma sebebi sünneti terk etmektir.

• İslam'da Helal ile Haram gece ile gündüz arasındaki fark kadar kesin çizgilerle ayrılmıştır. Haram olmayan haram diyen dinden çıkar. Yoruma açık bir konu değildir değerli kardeşim. İslam'da her şey kesin bir çizgi ile belirtilmiştir. O zaatların söyledikleri TAKVA üzere yaşamak için daha hayırlıdır ancak.

• İslamiyette oral seks ile ilgili bir madde bulamadım ve bulunmadığı belirtiliyordu. Dokunmaktan bir şey olmaz bence, elinizle muamelede sıkıntı olacağını sanmıyorum. Valla günah da olsa yaparım karıma. Ne lan nikahımıza aldık daha napak, elimi dilimi süremiceksem ne anlamı kaldı. Ebesini bile kovalarım valla. Ama analı o istemedikçe yapmam, hatta yapmamasını sağlamaya çalışırım. Ama illa anal da isterse yaparım ben. Normalde anal seks, dinimizde de uygun değil, tıbben de.

• Oral ile ilgili kesin bir bilgi yok ama ben de zaten uygun olmadığını yazdım . Yani okuduğum bildiğim kadarıyla oral haram değil ama yapılmaması daha iyi

• Ama cinsel açıdan daha iyi. Kötü olsa o da eklenirdi diye düşünüyorum. Yine de düşüncenizi etkilemek istemem. Öteki tarafta bundan dolayı yakmasınlar beni. Ama ben yaparım arkadaş banane. :)

• Oral 1 şartı var , ona dikkat ettiğinde serbest kardeşim , analı da yapmayı ver o kadar önemliyse senin için. Eleştirip değiştirme şansımız yok emir net , açık ve ortada, zevk senin , hesap senin.

• Kardeşim helal dairesi oldukça geniştir. harama kaçmadığın sürece her türlü fantaziyi ve pozisyonu deneyebilirsiniz. bu kitabı öneriyorum sana: Ünzile Girişgin - SAKıN OKUMAYıN! CıSS isimli kitabını okumanı tavsye ederim.

• cübbeliden dinle

• çoğu alime göre birbirine masturbasyon yapmak da eşler için uygun görülmez.ki bazı alimler bekarken bile tecavüze gitmiyorsa zinaya gitmiyorsa olay kendini tatmin etmeyi de uygun görmez .buna göre eşede yapmazlar.kimine göre de tohumun boşa gidiyor zayi edersin mantığı var :) ben şahsen eşimle oral da anal da yaparım.zina yapmam ama zevk aldığım herşeyi eşim de kabul ederse yaparım.günahını da çekerim.

• Aslında doğru söylüyosun çok zorda kalmadıkça masturbasyon bile uygun değil ama nerde bizde o takva . çok karışık işler keşke sormasaydım kafam daha çok karıştı :D

• zamanında bende çok düşündüğüm için.adab-ı muaşeret vs konularında da böyle geçer.ama madem bu dalga bizde var ben kullanırım benim tercihim bu :) kimi de din de yasak der yakınından geçmez.ama ben eşimle herşeyi yaşamak isterim.bu da benim tercihim.alim diye ortalıkta dolaşanlardan,dindar geçinenlerden değil de,fıkıh kısmını bilenlerden eski alimlrden bakmak gerek.alimim diye karı koynundan çıkmayıp nerdeyse eşini öpme diyecek alimler var mazallahh :)

Yükleniyor...