Erotik film izleyerek masturbasyon yapmak günah mıdır?

Selamun Aleyküm Arkadaşlarİnternette araştırmama rağmen bi yerde az günah, bi yerde çok günah deniliyor. Mantığıma dayanarak Zina'dan uzak durmak adına erotik film izliyorum ve masturbasyon yapıyorum. Sonuç olarak Haram olan zinadan uzak duruyorum. Bence eğer bu tür şeyler insanı zinadan uzak tutuyorsa günah değildir. Ben namaz kılıyorum. Kuran okumayı da biliyorum. Sizinde yorumlarınızı almak isterim.

Güncellemeler:
Yalnız erotik film izlemenin en kötü yanı da izlediğin şeylerin aklında kalması. Sonuç olarak ibadetlerimi yaparken bile aklıma gelebiliyor. Bu yüzden artık erotik film izlemeyeceğim.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ameller niyetlere göredir. Yani önemli olan niyetindir. Sanırım ki bu konuda hem fikiriz. Sonuçta masturbasyon yapmanın günahlığını bilemem, günahların dereceleri konusunda ise bir bilgim hiç yok ama iyi niyetle yaptığın için, kendini günah olandan korumak için yaptığın ve bunu yapmamanın biyolojik olarak imkansız olmasından dolayı, mantık çerçevesinde yaptığın kötü birşey değildir.Dinbilimci değilim, sadece basit mantık yürüttüm. Sonuçta boşalmadan durmana imkan yok, bunu yapmak insanın fıtratında var; öyleyse zina yerine böyle birşeyi seçmek daha mantıklıdır.Ayrıca başka bir açıdan bakınca bu çok doğal ve olması gereken, erkeğin psikolojini olumlu etkileyen birşeydir.

• Din'de mantik yoktur arkadas..

• Öncekileri Göster
    • Yorum yapıyor olmak güzeldir Fakat dinde yorum yapmak bize düşmez. İslam teslim olmak demektir. Sorgusuz sualsiz herşeyiyle teslim olup öyle kabul etmek lazım. Zina etmemek için masturbasyon yapıyorum gibi düşüncelerde şeytanın aldatmacalarından başka birşey değildir malesef.

• Hanefi mezhebinde zina yapmamak için masturbasyon yapmanın günah olmadığı, zevk için yapılırsa günah old. okumuştum. Duyduğumu söyledim ona. Ben kendi adıma, bir odun da bunun için atsınlar diyen tafyayadanım :))

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Erkekler Ne Diyor 13

• Uzun bir süre masturbasyon yapmaz isen , vücut istemsiz olarak birikenleri dışarıya atacaktır .P*rno film izlemek günahdır ayrı . Zinadan uzak durman daha hayırlıdır o ayrı .

• ikisi ayrı ayrı günahtır zaten ikisini bir arada yaparsan duble günah olur:)

• kardsm günah Din zinayı yasaklamış masturbasyon yaparak Allahı kandırmış oluyorsun hani zina yapmıyosun ama oda zina gibi

• Harama bakmak günahtır.Helalin olmayan birinin cinsel organına zevk için bakmakta haram ve günahtır.Bu işlerin sencesi bencesi olmaz, yorumda bulunma.Hadım edilmen de seni zinadan uzak tutar.

• Bence bu soru cinsellik sorusu değil :

• zinadan uzak durmak adına erotik izliyorsun bu seferde göz zinası yapıyorsun. en iyisi izlememek ki aklında kalmasın...

• Madem Aklına takılıyor neden yapıyorsun. Yapma. Günaha girme.Biran evvel hayatını kurmaya çalış.

• ve aleyküm selam arrrkadaşş, bu masturbasyon erotik filimiz olmuyor mu yani :))

• Bence de izleme bak bu 2 iş asla bi arada gitmez emin ol buna...HADİSİ ŞERİFTE diyor ki (Günah işleyenin kalbinde siyah bir nokta hasıl olur. Eğer tevbe ederse, o leke silinir. Tevbe etmeyip tekrar günah işlerse, o leke büyür ve kalbini kaplar, kalb kapkara olur.) [Harâiti](Günaha devam edenin zamanla kalbi mühürlenir, o artık sevap işleyemez olur.) [Bezzar]

• bunu zevk haline,alışkanlık haline getirirsen günah olduğunu biliyorum.int den falan uzak durup ibadetine devam et.mesguliyet sahibi ol.aklına da o tür şeyler getirme

• Her ikiside haramdır. Harama bakmak ve masturbasyon yapmak eylemleri.

• Bak şimdi dostum sana şöyle diyim...Masturbasyon yapmak günahtır...Yalnız farklı durumları vardır bunun...Zevk için yapılıyorsa günahtır..Rahatlamak için yapılıyorsa ki erkekleri çoğu zaman buna ihtiyacı olur bazen aşırı rahatsızlık verir bu durum ki illede yapmak zorundayızdır bu caizdir(Normal yani)...3. durum ise zinadan uzak durmak içindir yani bir kişi seni sıkıştırıyorsa zina yapma ihtimalin warsa o zaman yapmak vaciptir(Yani farz kadar kesin olmamakla birlikte yapılması gerekir) dediğin kısmına gelince filim izleyince harama bakmış oluyorsun Tabi ki de günahtır...Kafana takılan bişey warsa sorabilirsinİMAM HATİP MEZUNUYUM SÖZLERİME TAMA EDEBİLİRSİN...

• bazı dın adamlarına gore masturbasyon yapmak zınadan uzaklastırıyorsa gunah degılıdr bazılarına gore gunah olmadıgı gıbı dınen mekruhtur yanı ıstenmeyen bazıları da hayır gunahtır hatta kıyamet gunu elnız hamıle kalacaktır denmektedır kesın bır bılgı yoktur ama p*rno ızlemek elbettekı gunahıtr

Yükleniyor...