Doğum sırasında acıyla birlikte orgazm da olunuyormuş, aranızda normal doğumda zevk alan kadınlar var mı?

Gizli Üye
Rahmin kasılması ile beraber doğum kanalı uyarılmakta ve vajina, serviks, klitoris uyarılmaktadır. Bu yolla anne adayında orgazma benzer hislerin tetiklenmekte olduğunu savunan birçok kadın olmaktadır. Fakat her kadının anatomisi ve doğuma bakışı farklı olması nedeniyle sadece ağrı duyan hasta da olmaktadır. Doğumun yapıldığı ortam, hastanın ağrı eşiği ve stres faktörleri buradaki duyumları değiştirebilmektedir. Eğer ki bir kadın seksten korkuyorsa doğumda da sadece acı duyacaktır. Doğum sırasında orgazm ya da zevk benzeri hisler duyan bir kadın bu hissin burada yaşanmayacağı gibi bir psikoloji ile kendini bastırabilir. Ancak bu duyguyu yaşamak ağrıyı bastırabilir. Bu nedenle bundan utanılmamalı diye savunulmaktadır.
Doğum sırasında acıyla birlikte orgazm da olunuyormuş,aranızda normal doğumda zevk alan kadınlar var mı?

Seksten anlamayanların doğumda sadece acı çekeceğini savunanlardanım. Onlar normalde de sekste orgazm olamazlar.
Doğum sırasında acıyla birlikte orgazm da olunuyormuş, aranızda normal doğumda zevk alan kadınlar var mı?