• Sor
  • Bence

Bekaret nedir? Bekaretin tanımını yapar mısınız?

Evet bu konu benim kafamı hep karıştırır. Cinsellik içermiyor admin sorumun yerini değiştirmezsen sevinirim. Ciddi ciddi soru soruyorum:) Bekaret... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Simdi soylemek istediklerimi yazsam siteden kovulurum epeyce uyari aldim cunku bu millet once bakireligi tanimlarken niye bakirelik bacak arasinda degil yok beyinde oburu cikar hayir ruhta der anlamam bakirelik vucudun heryerinde ruhundan tut afedersin g*tune kadar ben bakireyim sadece surtunuyoruz diyenler sen gel benim kulahima anlat tamam erkeklerin belli olacak bir izi yok ama kurani kerimde bunlar yazilir zine eden bir kadin ancak zina eden bir erkekle evlenir zina eden bir erkekte ancak zina eden bir kadinla evlenir bu muminlere haram kilinmistir... Simdi gitsin iz kalirmi lann bakire kizmiyiz belli olsun desin bakalim ulan dallama belli olsa kac yazar olmasa kac yazar yemissin yiyecehin halti evlenecegin kizin namuslu olmasini mi bekliyorsunbu dunyada herkes hakettigini alir benim dusuncem bu temiz kalmayi basarabilen adim gibi eminim kurani kerim yalan soyleyecek degil yaa temiz biriyle evlenir her halti yiyip ardindan bakirelik et parcasi degildir diyenelere de bisey demiyim ya bosver uzun oldu zaten

• :)) tskler

• :)

Kızlar Ne Diyor 11

• bence de ruhun da masumluğudur.

• Haklısınnn... Önemli olan ruh aslında.

• Herkezin gunahi kendi boynuna, isteyen yapiyor istemeyen degil (:

• Adeletsiz hayat.

• Adaletsiz*

• haklısın +1

• değil bence herkes her istediğini yapmakta serbest.

• daha öncesinde iliski yasayip ciddi düsündügü evlenicegi kisiye ''ben bakire degilim'' diyen kiz bakiredir.daha öncesinde her türlü iliski yasayip diktiren/veya sadece onu yapmayan kiz evlenicegi kisiye ''ben bakireyim,kimseyle olmadim'' diyorsa bakire degildir.ve kendileri her halti yiyip evlenme konusunda ''bakire isterim'' diyen erkeklere 2. örnekteki kizlar yakisir. bu arada türkiyede bir cok kisi müslümandir veya oldugunu iddia eder, kizlar da bekaret zari var diye erkeklere ''sen günah islemedin'' gözüyle bakilmicak islama göre.yani bekaret zari sadece dünya icin gecerli. inancinizin bilincinde yasamanizi tavsiye ediyorum (genellereme yapmadim o tür sahislar icin diyorum)

• evet güzel ve beklenen bir cevap tbk ederim seni eğitimli eğitimsiz...

• çok güzel anlatmışsın. çok doğru çookkkkkkkk...

• tskler :)

• çok şey söylemek geliyor içimden ama sadece sana katıldığımı söyleyip susuyorum...

• xperler geri gelmişş :)) aa

• çoğu insanın bakirelik işareti sandığı zar ın amacı o değildir çoğu kadın da doğuştan bulunmaz söylemek istediğim çok şey var aslın da ama ...insan dürüst olucak yada olmaya azıcık cesareti olucak insan kılığında gezmiycek insan olucak ona hediye verilen aklı ve vicdanı kullanıcak kalbi tertemiz olsun ki yüreğinden geçen şeyler güzel olsun düşüncesi temiz olsun elide kötüye gitmesin...işte bunlardır önemli olan sahsi görüşüm

• :) dök dök içini rahatlaaa

• Öncekileri Göster
    • bizi bundan mahrum ettin... alıcagın olsun.. yok benim senden bir alıcagım olsun :D başka bi zaman artık...

• tamam:)

• ruhumun hiç zarar görmemesi gereken kişilerden sakınılmasıdır benim için bekaret.. asla bir et parçası değil. eğer o parça duruyor, ama ruhum başka bedenlerde her gün dans etmiş ve sırf orası hariç her türlü iğrençliği yapmışsa, ben zaten bekaretimi kaybetmişim demektir.

• Aynen öyle bende onu demek istedim... tskler

• rica ederim kastettiğini anladım.

• bakir topraklar diye bir terim vardır..buda el değmemiş ayak basılmamış..hiç işlenmemiş toprağı anlatır..buda demekdirki bakirlik ve bakirelik..hiç dokunulmamış anlamına gelir...bu sadece kız olammak demek değildir..erkek içinse ilişkiye girmemiş olmak değildir..cinsel anlamda hiç bişey yaşamamış anlamına gelir.

• cinsellik kavramına giren ne yaşarsa yaşasın insan artık ne bakirdir ne bakire..

• bu kadar... güzel yorum +1 bakirlik/bakirelik beyinde biter bacak arasında değil

• altta ne acıkladın burda ne diyorn olum ya ?

• Pek bir şey düşünmüyorum. Herkesin hayatı kendine.

• :) herseye burnunu sokk sok buna karısma :)) beklerdim senden güzel bi acıklama cok darıldım cok...

• Zilyon kere açıklama yaptım bekaret konusunda. Sıkıldım artık yapmıyorum.

Erkekler Ne Diyor 11

• fazla takılı kalmıyorum, bugüne kadar karşı tarafın fikrine de saygı duydum, istediği ölçüde yaşasın, istediği ölçüde bakirliğini ya da bekaretini koruduğunu varsaysın. İsterse önemli değil desin. Haklısın nikah dışı cinsel beraberlik zina sayılıyor, ama bu açıdan değerlendirmek konuyu biraz zayıflatır. Yani sadece dini nikah yeterliyse zina olmaması için ayarlanır bir hoca, örneklerini çok görüyoruz. Bu konuya dini pencereden bakınca yoruma gerek yok. Ama objektif olacağım dediğin konuya dini pencereden bakıp yorum yaparsan taraflı sonuca varırsın. Uzun lafın kısası, dediklerin doğru, ama kadının bu durumda değeri daha önemli oluyor değil mi! diyorsun ki kadının suçu ne? E evrim sonucu gelişen bir canlının herhangi bir uzvuna, biyolojiden fazla anlam yüklenirse ve dini sakıncaları ile yorum yapılıp takdir yapılırsa olacağı buydu. Balka bir durum beklenemezdi. Evet..ben beraber olduğum kişinin bana sadakatini elbette sterim. Ama o kişiyi kendime eş kabul ettikten sonra, öncesi yüzünden yargılamak sadece erkekliği zayıflatır. Sindiremediğin bir ilişkiye girmezsin, lişkide olduğun kişiyi aldatmazsın. Bu konuya fazla takılabilirsin, bu fikre sahip birini de bulabilirsin. Ama bir kadını bu yüzden yargılamak bana düşmez.

• beni şaşırttın... :)) kanım kaynadı sana.. benim gibi yeri geldiği zaman efendi olabiliosun :P tskler kardeşim :))

• Öncekileri Göster
    • dini bir yaklaşım yapmadım zaten. dinle alakası yok bunun bağdaştıran insanların dininden süphe ederim yazdıklarımı yani kadındır yapamaz ben erkek adamımmm yaparım ha...tirlan diyorrm ölelerine.. Kitapda böle bişi yazmıo cünkü neyseee... tskler kardeşim düşüncelerin hosuma gidiyor:)

• sen dini bir yaklaşım yapmamış olabilirsin, ama en iyi cevabın içerik olarak doğru olmasına rağmen, konu bütünlüğüne bakıldığında yeterli cevap için 'sığ' bir bakış açısı. Evet, o açıdan bakarsan doğru diyebiliriz sadece

• yukarıda anlattığın olayda acınası durumda olan erkek dostum kız değil. bak ne güzel söylüyor kız "bakireyim son noktada durduk ama süperdi" zevk almış keyif almış peki erkek tarafından düşün bir de... düşündün mü? :D zavallı olan erkek değil mi sence de?

• erkek tarafından düşün bide ? ne fark var ?

• Öncekileri Göster
    • neden eksiledin madem?

• :)))) valla yanlıslıkla oldu birinide sikyat ettim :D:D:D

• cinselliği yaşamamış anlamında ama bunu yaşamayan insan var mı ?=

• Bedenime sahip olabilirsin ama ruhuma asla = Bakire

• Fazla iyi niyetli olmuş bu artık kızlar "benim birlikte olacağım adam sanki bakir mi" muhabbeti yapıyor forumun elli yerinde elli kişi bunun kavgasını vermiş durumda..

• ?"Suçtur kadın olmak!.. Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedenin vardır. Korumak zorunda olduğun bir namusun ve sevmeye yasaklı törelerin.Adam gibi adam derler de, kadın gibi kadın demezler mesela Taş gibi derler. Soğuk olmak zorundadır, hissetmemesi gerekir, iyi gözükmelidir ama öyle çok iddialı da olmaması gerekir. Erkeğin yanında yerini bilmelidir.Kadın olmak suçtur bu hayatta. Seversi...n deli derler, sevmezsin kötü derler. Elde ederler basit olursun, elde edemediklerinde konuşmalara meze olursun. Susarsın bir şey bilmiyor derler, susmazsın dili uzun derlerErkek olmak doğuştan bir güçtür, kadın olmak eksikliktir, güçsüzlüktür. Eksik etektir kadın Aklı ermez, gözü açılmamalı, sırtından sopa karnından sıpa eksik olmamalıdır. Kadın, şeytana açılan kapıdır çünkü. O kapıyı, kadına açtırtmamalı.Oysa erkektir kadını eksik hale getiren, namusunu alıp etek altına iten, inançlarını yok eden. Erkektir bir melekten şeytan yaratmasını bilen.Kadın olmak eteğini uzun tutmaktır, başkalarının günahlarının bedelini kendisinin ödemesidir. Kadın yüzeyseldir görünürde ve karmaşıktır erkekten istediği şeylerde Oysa kadın derindir ve derine dalmasını bilen vurgun yeme ihtimalini de göze alabilmelidir. Cesurdur kadın, erkek gibi tartıp biçmez. Seviyorsa bodoslama atlar, sevdiği için tüm engelleri aşar. Oysa erkek korkaktır. Ne kadının ilgisini kaybetmek ister ne de ona bir gelecek vaat eder Yedekte tutar. Daha iyisini bulamazsa, elinin altındaki ile idare eder.Kadın karmaşık gibi gözükür ama istediği üç şey; sevgi, sadakat, dürüstlüktür. . . "Kişiliği olan Kadınlar kişiliğini, kişiliği olmayanlar dişiliğini kullanır...! sozunden örnek alınmıstır ...

• Tsklerrrrrr :)

• sevişme anlıktır.4 3 2 1.evet sevişme vakti geldi diye sevişmessin .bazen bir bakışla başlar herşey .düşünmeden .ve sevişirken hiç bir şey düşünmezsin ne para sıkıntısı ne iş ne hayat on a konsantre olursun.ama o başka şeyi düşündürtmeyen sevişmenin içerisinde ileri gitmek istersen.ve partnerin düşünüyorsa bekaretini korumayı. doğru veya yanlış sana göre.yüzyıllardır bu böyle..ve istemezse.herşeyi yaptık sen şimdi bakiremisin diye düşünme .senin hakkındaki düşüncelerini değiştirme.

• " evet sevişme vakti geldi diye sevişmessin" bu güzeldi.

• teşekkürler

• Abii sizin işiniz gücünüz yokmu, sürekli bu konuyu tartışmaya açıyorsunuz.Cevap yazmak isterdim bu soruya ama şimdi verecegim cevaba yapılacak olan yorumlarla beynime kusulmasını istemiyorum. Saygılar.

• yazma ozaman birşey ? zorlamı yazdırıolar ? es geç. Burası soru cevap ve fikir paylaşmak için tamam mı? aklıma takılan gün içerisinde canımı sıkan herşeyi burda sorarım ben

• Aklına takılan soruları yazmaman için sana kısıtlama getirenmi oldu?

Hoşgörü olayın sıfır. Fikrimi beyaan ettim diye neredeyse sopa ile kovalayacaksın beni.

Halbuki yazmıştım yukarıda beynime kusulmasın? istemiyorum diye.
      gelgelelim bu yorumunla resmen beynime kusmuş bulundun.

Özür dilerim senin soruna cevap bıraktıgım için.
      Görüşmemek dilegiyle. Saygılar.

• kusura bakma duygu sömürüsü yapma. saygım sonsuz benim burada herkese. Sadece cevabına cevap yazarken sonuna ":)" koymamısım ve bütün anlamını sert dil olarak anlamıssın sanırım benim hatam okey

• bir kız evlenmeden ne sevişsin , nede bakireliğini kaybetsin evlenmeden adama güvenip herşeyi yaparsa , adamda bırakıp giderse , sonrada yok efendim beni evlenme vaadiyle kandırdıyok ya aklını kullansaydın!

• Bence zerre kadar önemi olmayan bi kelime.

• kandırlmaktan iyidir diyorsun dimi

• Sevgili olmak ne kadar doğalsa ayrılmak da o kadar doğal. Neden ayrıldığında kızın üzerinde leke kalsın ki ? Ben eski sevgilimi sürtük olarak görmüyosam bi başkasının eski sevgilisine de bakire değil diye sürtük damgası vuramam. Bakire olmamak kadının kullanılmış ürün olduğu gibi bi algı yaratıyo başkalarınca ancak peki ya senin daha önce seviştiklerin ? Hem ne önemi var yaa önemli olan seninleyken sana olan sevgisi, saygısı, dürüstlüğü ve sadakati...

Yükleniyor...