Regl döneminde kıl almak?

arkadaslar regl döneminde herhaqngi bir yerden kıl veya tüy almak günah mıdır veya saglıga etkisi var mı cevaplarınızı bekliyorum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ay yok canım daha neler. Temizlik ne zamandan beri günah oldu.

Sağlık açısından hiç bir şey olmaz.

Sadece regli döneminde hormonlar çok fazla çalıştığından aldığın kıl, regl bittiğinde 3-4 cmlik bir boyda bulabilirsin. :) Yani almaya değmez. Regl bittiğinde yapılması çok daha mantıklıdır. Ayrıca bu dönemce çok hassas olacağın için daha fazla canın acır

Erkekler Ne Diyor 6

• Hiç denemedimm :P

• Diger gunler torbaya mi girdin neden o donemde aliyorsun ki

• nerden çıktı bu temizlik neden günah olsun ki

• ala ala ne dertler var

• o kıllar ahirette şikayetçi oluyorlarmış gusül abdestsiz kesildikleri için.

• +1

• erkeklerde bu durum şöyle gusül gerekiyosa kıl varsa gusül abdesti alındıktan sonra kıllar kesilmeliymiş yani önceden daha temiz olsun diye kesmek günah kadınlarda o dönemde günah olabilr

• ewet bende bu düşüncedeyim

Kızlar Ne Diyor 21

• Hayır sadece canın daha çok yanar. Daha hassas bir döneme girersin çünkü.

• gusül abdestiyle alakalı sağlıkla alakalı oldugunu sanmıyorum

• hiç böyle bişi duymadım. zaten daha çok acıyor. önceden al bence.

• gerçekten günah oluyor mu ki :S

• herşeyide açık açık yazmayın şuraaya ya erkekler bizimle ilgili herşeyi bilmek zorunda değiller aile büyüklerin yokmu onlara sor allah allah ya

• bu seni ilgilendirmez sitenin amacıda bu zaten kavrayamamıssın belliki.

• gizlidennn boş konuşmak kolay doğru banane önündeki sana ait ve deşifre etmekte senin tercihin herkes kendi seviyesine göre hareket ettiğine göre... Basitliğine devam et bye

• sanane

• bence hormonların tavan yaptığı dönemde orasıda tenimizde fazla hassas oluyor oyüzden fazla acı hissediyorsun belki bu yüzden yapılmaması söylenmiştir ama günah olduğunu sanmıyorum

• Günah değil. Fakat oldukça acıtır.

• Hic kil tuy sorunum yok.

yardimci olamicam.

• :D:D:D:DD:D::DD::D seen insan mısın? :D

• Mekruhtur canım. Kıyametten sonra bedenimiz yeniden birleşeceği için o zaman pis sayıldığımızda alınmaması lazımmış. Ama alırsan da çok sorun değil.

• günah değil ama regl döneminde tüyler daha hızlı uzar..

• Sanmıyorum ki günah olsun. Ama acıyı daha beter hissedersin.

• evet günah.sağLığa etkisini biLmem ama daha çabuk uzar

• Günah değil ama hem daha çok acıyor hem daha çabuk uzuyor bilgin olsun

• başka günü bulamadın mı ya biraz bekleyiver

• ben dini acidan iyi olmadigini duymustum. eyerki tirnaklar ve tüyler asiri uzun sa, yani cok kötü bi durumdaysan ala bilirsin diye duymustum. ama normalde alinmamasi gerekiyormus. gusl abdestsiz tirnak kesilmesinin ve tüy alinmasinin hesabi sorulurmus... yanlis hatirlamiyorsam..

• günah olacağını zannetmiyorum ama canın daha çok acır o kesin.

• Normalden daha çok acır.

• Regl döneminde kıl almak günahtır. Ama kan kesildiğinde, gusül almadan önceki süre içerisinde ve guslün sonrasında değildir.

• Valla çok can yakdığını duymuştum =)

• hiç bir zararı yada günahı yoktur. ama regl döneminde alınan kıllar çabuk uzar. ondan tavsiye etmem.

• günah mı?

"temizlik imandan gelir." kıl , tüy almak olsun bunlar temizlikle ilgili şeylerdir neden günah olsun...

sağlığa da bir etkisi yok...

Yükleniyor...