Hamileyken adet görülür mü?

dün gece internetten araştırdım bi site de hamileyken adet görülür yazıyordu sizce hamile kalınca adet oluyo mu?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• hamileyken adet görülür diyemeyiz, ama görülebilir. herkes için geçerli değildir. zira bir yakınım hamileliğin 5. ayına kadar adet görmeye devam etmişti. az da olsa bu duruma rastlanıyor. endişe edilecek bir durum yok.

• rica ederim, ben de teşekkür ederim...

• teşekkür ederim...

• pardon eksik kaldı. yani hamile olma olasılığınız devam ediyor. adet olmanız hamile olmadığınız anlamına gelmiyor.

Erkekler Ne Diyor 16

• bence doktora gt bi baksın hm için rahatlar

• rahimde sorun varıdırr.. doktoruna başvurmalısın..

• hamıle kaldıgından suphelenıyorsan neden bır test almıyorsun

• gorulmemesi gerekıyor ama bazen hamılelıgın basında olabilir adet kesılme gerceklesmıyor

• Bir altın benden :)

• o enfeksiyon olabilir dktoruna gitmelisin

• tıbben olmaz herhalde

• hamileyken adet olunmaz

• hamileyken adet olunmaz çünkü progesteron seviyelerinin çok yüksek oluşu ve inhibinin fsh ve lh ı baskılaması sonucu ovulasyon ve endometrial hiperplazinin engellenmesi söz konusudur adet döneminde kanama olabilir fakat bu adet kanaması değildir çok çok düşük bir ihtimalle yumurtlama riski vardır fakat bu genelleme yapmaya yetmez ve böyle kabul edilir bu ihtimal spiralle gebe kalmaktan daha düşük bir ihtimaldir

• yanlış cevap olunabiliyorrr

• o site bence sallamış.bide bir ihtimal belki ? ama hamileyken adet olmak neredeyse imkansız :)

• imkansız diyebir şey yokturrr :) elbetteki bazı kadınların hormonal yapısından kaynaklanan olgulardan dolayı hamileleik döneminin belirli bir evresine kadar adet görülebiliyor.. hatta 9 ay boyunca düzenli adet gören kadınlar bile olabiliyor...

• Olabilir adet yerini bulsun diye.

• bi dene istersennn:)

• ben hıc duymadım oyle birsey..genelde bildiklerimiz hamile kalınınca adet olunmaz.

• bende öyle biliyorum

• bazen olunabiliyor... ama genelde boyle bir durum soz konusu değil

• böyle birşey olabildiğini duymuştum.

• hamileyken adet görme diye birşey yoktur.. adet gördüğünü sandığın şey kanamadır ve doktora başvurulup nedeni öğrenilmelidir. Uygunsuz zigot, dengesiz rahim duvarına bağlanma gerçekleşmiş olabilir. Eğer kanama görüleceksede doktor kontrolunde kontrollü olarak gorulmesi gerekmektedir..

• zannetmiyorum o gelen kan adet değil bebekle ilgili bir sıkıntı olabilir .

• bi test alıpp sonucunu kesin ögrensen :)

• hamile değilsen iyi.korunmuyormusun ilişkide?

• evet çünkü netten araştırdım bi kaç tane bende olan vaardı hamileym sanmştm

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 15

• Herkes için aynı durum geçerli değil arkadaşımda adet olmuştu doktora sormuş olabilir demiş bazılarıda adet olmuyor.Bünye meselesi.

• Tatlım kanaması olur düşük tehlikesi olduğu için ama her ay regl olur mu bilemiyorum..

• benım bildiğim görulmuor.. merak ettim bende bak şimdii..

• Ben de olmadı böyle bir durum ama enderde olsa olabiliyormuş.

• görüLür canım...en iyi yengemden biLİyorum..bebeği 4 ay sonra öğrendi..(yani hamiLe oLduğunu)ve o zmana kdar da adetini düzenLi gördü..

• Nadiren olsada olur.

• evet olur. hatta 6 ayda hamılelıgını fark edn bıle vardır bu yuzden

• cevremde okadar çok dogum olayı oldu ki bu dedigin normal şartlarda olmaz sadece hormonel bozukluk yaşanıyosa oluyomuş

• Tabi ki. Annemde olmuştu

• üstüne görme diye tabir edilen yerleşme kanaması( implantasyon ) olur ama hamileliğin ilk haftalarında

• ewet bizim bi tanıdık dokuz ay boyunca adet görmüştü

• olabilir

• Görülebilir.Bir yakınımda olmuştu bu durum.

• Evet adet devam edebilir. Hatta hamile olduğunu anlamayıp doğumunu wcde yapan var. Belgesel vardı öyle :)).

• anası doğurmamış mıçmış derler ya:D

• Karnım ağrıyor diye wcye git. Çocuk doğur. Hayır merak ettiğim şey bu bebek hiç mi kıpırdamıyor? Gaz sancısı sanmış kadın :)).

• gerçekten gülünck bişey allahım yaaa gülme krizine girdim valla hiç gülecğm yoktu :D

• Öncekileri Göster
  • Evet üstüne görme diye bir olay var. link

Yükleniyor...