• Sor
  • Bence

Kan testinde hamilelik belli olur mu?

normal bir kan tahlilinde hamilelik belli olur mu?

En İyi Görüş

• hayır normal yapılan rutin kan tahlillerinde belli olmaz, gebelik tanısı için kanda beta hcg diye bir hormonun miktarı ölçülür. denildiği gibi onun kiti ayrıdır. doktorun özellikle bu da yapılsın diye istemesi lazım. tam kan tahlilinde filan da yoktur yani.

Erkekler Ne Diyor 8

• rutin yapılan kan testlerinde hamilelik belli olmaz ancak kanda beta HCG ölçümü yapılarak gebelik hakkında bir fikir edinilebilir ..:)))

• normalinden olmaz sanırım ama bakılmak istenirse görülebiliyor.

• Olur,.Adı üstünde tahlil/test

• benim bildiğim insaın kanında idrarında herşeyine baka biliyolar. olur bence

• hormon test grubunda beta-hcg baktırman yeterlilidir...

• Sen söylemezsen belli olmaz söyle öyle baktır.

• olur...

• sadece test kitlerinde idrardan belli olur, diğer türlü kan tahlili gerekir zaten :), erken aşama için tabii

• her kan tahlilinde hamilelik belli olmaz onun ayrı bir kiti vardır ona göre yapılır

• Öncekileri Göster
    • peki biz?

• sizi tanımıyorum bilemiyorum.. saygısızlık etmek gibi bir düşüncem de asla olmaz benım bildiğim bu ama mesleğin buysa tabiiki sen daha iyisini bilirsin ama normal hemogramda progestron bakmıyorlar biliyorum

Kızlar Ne Diyor 9

• evet olur.

• İdrardan hamile olduğunu anlayan ondan da anlar.

• Türkiye standartlarini bilmiyorum nasil sekilde kan testi yapiliyor, ama almanyada kan testi yaparlarsa eger 45 yasindan genc olan bayanlara belli oluyor. kandaki HCG (diger arkadaslarin belirtigi gibi) ölcüsünü her zaman yaparlar ki kan alinca idrarda aliyorlar genelde. Bence Türkiyede yapsalar saglikli olur

• Olur da sanırım tahlil yaptırırken belirtiyosun.

• kan testinde doktorun, genelleme olarak şeker bilmem ne ölçümlerin kenarlarına tık koyar. hcg ye de koyarsa elbet çıkar. ama nedenini bilmediğin bir hastalıktan dolayı falan kan veriyorsan tabii ki. yoksa, kan değerleriydi, zehirlenmelerdi, kanda şeker arama vs vs ne varsa, o amaç için kan alındığı için çıkmaz.

• olmaz canım.rahat ol sen :))

• hayır. belli olmaz. onun tahlili farklıdır. ancak tam kan tahlili ya da tam idrar tahlili istendiği durumlarda her tür şeye bakılır.

• olur tabiki :)

Yükleniyor...