Erkek bayanın içine boşaldığında spermler nereye gidiyor ?

Bu konudaki cahilliğimin farkındayım ancak kimseye soramadım ve internetten de pek bir şey bulamadım. Erkek bayanın içine boşaldığında spermler içeride eriyor mu yoksa tamamı dışarı mı çıkıyor ? Bayandan da erkek gibi sıvı geliyor mu ? (İlk baştaki sıvıyı demiyorum sevişme bittikten sonra boşalma oluyor mu ?) Bu spermler daha sonra nasıl temizleniyor yani etrafı kirletmiyor mu ? (Temizlenmesi de zor bir şey sanırım kolay kolay çıkmıyor) Bu konudaki bilgilerinizi ve kendinizin nasıl bunları yaşadığını kısaca açıklar mısınız ?


0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

 • Döllenme

  Döllenme, erkek üreme hücresi sperm ile dişi üreme hücresi yumurtanın buluşup spermin, yumurta içine girmesi halidir. Bu olay, kadın tüplerinden birisinin içinde gerçekleşir.

  Cinsel ilişkide, boşalmadan sonra meni içerisindeki spermler, hızla serviks denen rahmin boyun kısmından içeri girerler. Spermler buradan rahmin içerisinde yukarıya doğru ilerleyerek, tüplerin içerisine girerler ve burada da ilerlemeye devam ederler.

  Yumurta hücresi, kadın yumurtalığından serbest bırakıldıktan sonra karın boşluğunun alt kısmına düşer. Düştüğü yer, tüplerin eldiven parmağı gibi uzantıları olan serbest ucuna yakındır. Yumurta hücresi, tüpün uzantıları tarafından tüpün içine alınır. Yumurta hücresi tüpün içinde rahim tarafına doğru yavaşça iletilir. Bu sırada tüp içine kadar ulaşmış sperm hücresi varsa, döllenme için buluşma gerçekleşmiş olur.

  Sperm ile yumurta hücresinin buluşmasından sonra sperm, baş kısmındaki eritici enzimlerle yumurtanın zarlarını delerek içine girer. Bir sperm yumurta içine girdikten sonra yumurta zarının özelliğini değiştirerek başka spermlerin yumurta içine girmesine müsaade etmez.

  1|0