Fetiş ne demek?

Fetiş ne demek? Fetiş ne demek? ..Açıklar mısınız?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Yorumlar biraz haksızca bence kendimden kıyaslayarak anlatabilirim.Bir bayana köle olurcasına bağlanmak ve onu efendisi olarak görmektir. Fetişist erkek karşısındaki bayana sahibe denir ve sahibesini rahat ettirmek onu mutlu yapmak için elinden geleni yapar. Tabi bu durum karşılıklıdır nasıl erkek bir fetişist köle ise sahibe ruhlu bayanlarda var erkeğine hükmetmeyi seven. Ben bunu sapıklık olarak görmüyorum çünki tek taraflı bir ilgi odağı değil sonuçta ilgi duyan erkekler varsa ilgi duyan bayanlarda var. Fetişist tabiki sex ister ama önce fetisizmdeki fantezileri kullanır. Sahibesinin kullandığı ve kullanmasını istediği eşyalar vardır. Örneğin deri pantolonlar topuklu ayakkabı ve çizmeler can yakıcı kırbaç sopa benzeri şeyler. Sahibe bayan kölesini istediği yerde istediği şekilde kullanıp emirler verebilir sahibe kölesinin istediği gibi canını yakabilir acı dozunu sahibe belirler bu itici ve tuhaf değildir çünki bu durum kölesinin istediği şeylerdir. Köle erkekler hiçbir zaman aldatmaz kadınına çok bağlı ve sağdıktır. Fetişizm kadınla erkek arasında yaşanan çok mezziyetli ve çekici fantazi şeklidir. Bunun tam tersi olarak erkek efendi ve kadın kölelerde vardır. Ama bence en güzeli bayanların öncelikli ve sahibe olduğu şekil çünki bende bir köle ruhlu insanım. Bu şekilde yaşamaktanda son derece mutluyum.

Erkekler Ne Diyor 14

• cinsel anlamda bir şeye/objeye karşı olan aşırı ilgi/beğeni falan anlamı.

• cinsel anlamı ve çekiciliği olmayan bir maddeye karşı cinsel bir objeymişcesine yaklaşmak fetişizm oluyor bu saplantının mağdurlarına da fetiş diyorlariç çamaşiriayaklarçoraplarayakkabılar v.sherhangi bişey fetişizmin objesi olabilirpsikiyatristlere göre psikolojik destek almaları gerekir

• Objeye fetiş deriz; kişiye fetişist.

• ayak fetişi derler hiç duymadın mı yanii ayağa uçkur çözen demek :D

• Bana göre fetiş cinsellikle ilgili bişeydir önce cinsellik yoksa fetişde yoktur ama bu cinselliğin anormal bir şeye yönelik olması lazım.Yoksa her sağlıklı insan cinsel eğilimlere sahiptir.Misal okudum bazı erkekler kalça fetişistiyim,göğüs fetişistiyim felan diyor.Her sağlıklı erkek çekici kadın kalçasına veya göğüslerine ilgi duyar bunlar fetiş sayılmaz ama ayak veya el sayılır zira herkes bunlara bakıp cinsel bi eğilim hissetmez.fetişin birçok çeşiti var illa vücudun bir organına yönelik olarak da düşünmemek lazım.Mesela benim vücudun herhangi bir organı ile sınırlı olmayan çok farklı bi fetişistliğim var.Dünyada da binlerce insanın aklnıza bile gelmeyecek şeylere karşo fetişleri var.Araştırdım zira

• normalde cinsel çekiciliği bulunmayan bir obje ya da organı cinsel açıdan çekici bulmak. Saplantı olmadığı sürece ilişkiyi renklendirir. Aslında sadece cinsellikle sınırlı değil, örneğin çikolata da pek çok kadın için bir fetiş objesi bence (çikolata reklamlarında hep kadınların oynaması tesadüf mü?)

• tdk büyük sözlük:a. 1. top. b. Put. 2. Uğurlu sayılan şey. 3. mec. Tapınırcasına sevilen şey veya kimse. 4. mec. Saplantılı bir biçimde cinsel coşku uyandıran karşı cinse ait elbise, ayakkabı vb. eşya

• Normal cinselliği yaşamak yerine bir obje ya da organa olan takıntılı tutku... Bir kişinin, normal cinsel birleşmeden zevk almaması halinde psikolojik sorun olarak sayılıyor. Bir de normal hayatın dışına çıkacak dürtüler (örneğin iç çamaşırı çalan kişiler, kapı önlerinden ayakkabı çalan kişiler) yaşayıp bunlara engel olamama durumunda psikolojik hastalık olarak sayılıyor. Bu iki durum dışında hoşlanılan şeylere de fetiş dense de hastalık ya da sapkınlık olarak sayılmıyor. ( Örneğin karşı cinsin saçından, belirli tip ya da kumaş giysisinden hoşlanmak, tahrik olmak hemen sorun gibi görülmüyor.)Mazoşizm ise başka bir konu ve soruyla direk ilgili değil sanırım.

• iktidarsızsan fetiş dene..:))

• birşeye karşı aşırı ilgi demektir

• quentin tarantino da ayak fetiszmi varmis

• fantezi

• "Zaaart" yanlış cevap.

• :)))

• bir duruma aşırı zaaf gösteremek...takıntı haline getirmek...bilemedik mi?...

• [isim, sosyoloji, fransızca(fétiche) ]mecaz olarak "tapınırcasına sevilen şey veya kimse" anlamı da vardır.. (bkz: tdk)

• Fetişizm malzemesi... Yani sen ayak fetişistiysen yani ayaklara saplantı derecesinde bir fantazi duyuyorsan. Ayak senin fetişinidir.

• bir şeye bağımlılık duymak genel bir kavram en çok ayak fetişi revaçta

Kızlar Ne Diyor 2

• FETISH veya FETISHISMTürkçe adı da zaten Fetiş, yani belli bir hareketin, veya vücudun belli bir kısmının, veya bir giyeceğin hatta belli bir eşyanın partnerin tamamı ve sex aksiyonunun yerine geçmesi hali. Meselâ ayağın, veya ayakkabının veya memenin, veya oral seksin vs vs, bütün diğer seksüel aktivitelerin yerine geçerek tutku halinde ve farklı sex oyunlarının yerine ve yalnız başına istenmesi hali.Bu teknik izahatı idi. BDSM dünyasında hatta genel seksolojide bazı vücut parçalarının veya giyim eşyalarının veya oyuncakların diğerlerine göre daha fazla tercih edilmesine, veya özellikle beğenilmesine de bazan fetiş denir. Yani kişi tutku halinde yüksek topuk delisi değildir, topuksuz birini de pekalâ tahrik edici bulur ama yüksek topukları da özellikle beğeniyor ve tercih ediyorsa zaman zaman böyle kimselere de a onda yüksek topuk fetişi var denebilir. Böyle kimselerde genelde pek çok başka butür beğeniler de bulunur, yani yüksek topukları sex'in yerine koymaz sadece ilâve tahrik unsurudur.

• Kaç milyon kelimeyle açıklayayım?

• tdk büyük sözlük:

a. 1. top. b. Put. 2. Uğurlu sayılan şey. 3. mec. Tapınırcasına sevilen şey veya kimse. 4. mec. Saplantılı bir biçimde cinsel coşku uyandıran karşı cinse ait elbise, ayakkabı vb. eşya

• Öncekileri Göster
    • geçen de bunu sorularına cevaplarına bakarak anlama için arkadaşlık isteği gönderiştim ama kolayı varmış merak başa bela :)

• Direk mesaj atıp sorabilirdin. Öcü değilim. İnsan yemiyorum :).

Yükleniyor...