• Sor
  • Bence

Ereksiyon halindeki penisin kaç cm olması gerekir?

penisin ülkemizde 14-15 cm olduğu söyleniyor ama bu erekte olmuş hali mi yoksa olmamış hali mi? yani erkekler penis boylarını söylerken ereksiyon... Daha Fazla

Güncellemeler:
erekte olduktan sonraki haliye önceki hali arasında kaç cm olur
bu konuda bilgim olmadıgı için soruyorum arkadaslar
iki katı kadar büyüdüğünü bilmiyordum. hepsinde aynı sey oluyor mu yoksa değişir mi

En İyi Görüş

• Ben hiçbir erkek arkadaşımı kız arkadaşı ile konuşurken yada bir kızla yazışırken o tür konulara girdiğinde normal bir ölçüt söylediğini görmedim. Yani eğer sana ölçü veriliyor ise emin ol 2/3 yada 1/2 sidir verilen ölçü ve ereksiyon halidir. Sanırım normal halini hiç görmedin? yada sudaki halini :-)) Erkekteki penis boyu havada, suda ve karada değişkenlik gösterir :-)) özellikle sudaki ölçüsünü hiç sorma derim :-)) penis boyuna gelince, penis boyu diğer arkadaşlarında belirttiği üzere kişinin kilosuna, yapısına göre çok fazlasıyla farklılık göstermekte. Yani bunu çözme şansınız çok zor. Evlendiğinizde yaa kısmet diyeceksiniz artık :-) çünki penisin çok farklı ölçütleri mevcut. Uzun-ince, uzun-kalın, kısa-ince, kısa-kalın, birde başlı başına küçük olanlar mevcut :-) zenci, arap vs arayacağına eğer kutumda büyük hissetmek istiyorum diyorsan karadenizli bulacaksın :D

Erkekler Ne Diyor 38

• türk uroloji derneğinin araştırmasına göre ortalama 14,5 cm türk erkeklerinde erekte olmuş penis uzunluğu vardır. 8-18 cm arası penisler ise normal sınırlar içinde görülmüştür.sönük hali ile erekte hali arasında kişiden kişiye fark olmakla birlikte1/2 kattan 3 kata kadar fark olur bu et penis ile kan penis olması veya bu iki penis türü arasında kalan türlerin var olmasına bağlıdır.ayrıca amerikan üroloji derneğinin araştırmasına göre zenciler ile beyazlar arasında penis boyunda anlamlı bir fark olmadığı görülmüştür ama yine de sıcak ülkelerde ortalama biraz daha yüksektir . penis kalınlığı penis çevresi penis ortasından ölçülünce türklerde 10-13 cm normal sınırlarıdır.

• Türk'lerin standart boyu 12-16 arasıdır bunun aksini iddia eden yalan söylüyodur. tabi bu boy farkı kiloya göre değişiyor zaten 7 cmlik bir şeyde işinize çok fazlaca yarayabilir hatta orta parmagınızın ölçüsünde ki bir peniste.. boyu değil yaptığı işlev verdiği haz önemli ve tattıkların..

• 10 cm normal halidir düşün?

• peki neden bu soruyu sorma gereksinimi duydun desem ?

• Bende meraknın sebebini merak ettim?

• normal hali 14-15 cm olursa hareket edemezsin resmen.hareket kabiliyetini kısıtlamaması ve bazen hissetmemen için normal hali max 7 cm olmalı

• boyuna orantılı değildir kesinlikle,mesela boyu küçük olup ayakları büyük olan insan var.vs.

• erkekler penis boyunu söylerken erekte halini söylüyor tabi ki. zaten erekte olmamış halinin pek tutarlı olduğunu söyleyemem soğukta, çişini çok tutunca falan küçülüyor (en azından bende böyle) o küçülmüş halleriyle kıyaslarsam 2 kattan daha fazla büyüdüğünü söyleyebilirim rahatlıkla.

• inmiş hali 14 15 cm mi olur :) atmı bu :)

• herkezte değişiyo tabi normal hali çok küçük oluğta erekte hali buyuk olan var iki halide küçük yada büyük olan var ama turk erkeğin geneli 12-17 arası tabi bundan küçük ve buyuk olanlar var bn buyuk olan kısımdayım ama hepimize bu allah tarafından verildi bizim yapacak pek bişeyimiz yok

• kalkmış halde ölçü sabittir ama kalkmamış halinde değişebilir, genelde kalkmışken ölçerler..

• ne saçma soru lan bu

• önemli olan sürüş esnasında ereksiyon hakimiyetini kaybetmemek

• at şeyimi zannettin bizimkini ;)

• olmuş hali. ideal penis 12-14 cm arasıdır.9 cm 8cm bir penis hamile bırakabilir ve her bayanı tatmin edebilir. penis uzadıkça dik tutma zorlaşır. örneğin bi 20-25 cm lik zenci penisnin ereksiyonuyla 13 cm lik bi penisin ereksiyon hali aynı değildir.

• 17 cm diyosa ve sen ereksiyon olmamış halini 17 cm sanıyorsan bence kaçmalısın..

• 12-17 cm nın lafı gecer genelde kımse de kalkıp ereksıyon olmamıs halının uzunlugunu soylemez kı senı ılgılendıren kısmı sertlesmıs halıdır ereksıyon degılkende boyutlar degısır sogukta vs gıbı

• Erekte olmuş halini söylüyorlar tabi ki, erekte olmamış halde 14-15 cm olan bir penis ereksiyon halinde 20-25 cm olacaktır, aklınız alabiliyor mu bunu? :) Vajinal derinliğiniz zaten 14-19 cm arasındadır (Genelde o kadar derin bile değildir). Penis boyuna fazla takılmayın, genişlik önemlidir, boy 12-16, çevre 10-13 cm arası iyidir, fazla incesi keyif vermez, kalıcı can yakar, gözünüz doysun yeter.

• Ve ayrıca son güncellemenize cevap vereyim, 2 penis türü vardır, biri ereksiyon halinde bile fazla büyümez, 2-3 cm civarı büyüme gösterir, bu tip penise et penisi adı verilir, diğer tür penis ise yaklaşık 2 katı uzunluğa ulaşır, buna ise kan penisi adı verilir.

• vay arkadaş şimdiye kadar kimseye boyu şu kadar demedim ne eksiklikmiş bendekide :Dsiz nerden duyuyosunuz böyle şeyleri.bizim milletimiz çokmu meraklı nedir.

• 9 25 cm arası

• ereksiyon olmuş hali söylenir..yada ben öyle yapıyorum :) sönük hali ile coşmuş hali arasında dağlar var ya resmen..bazen oluo asansör düğmesi kıvamında oluyor sönmüş hali bazen bi bakıosun balta sapı gibi dolanıosun :)))) valla yaptıranda büyük ustalık olmalı..usta kişi onu 3 katına kadar bile çıkartabilir :)))

• 23

• 12-18 santim olur genelde erekte hali

• Banyodan çıkınca :6cmYarı erekte :10 cmNormal erekte :14 cmUyarıcılı erekete :15 cm

• bunu öğrendiğimiz iyi oldu.

• cevap güzel bence uzatmaya gerek yok

• kendimden biliyorum

• karşı taraf razı oluyormu tatmın oluyormu mutlu oluyomu oluyorsa sorun yok veren razı alan razı kedine iyi baksınlar

• ha ha :))güldürdün ya :)

• neden?

• Öncekileri Göster
    • :))

• ;))

• Boyu ve çapı kadar onu kullanan adamın kabiliyeti de önemli, hatta boy konusunda çok ekstrem sınırlara yanaşılmadıkça daha önemli desem yalan olmaz.

• erekte olmamış hali 15 cm olsaydı erekte olunca belimize dolayarak gezerdik

• en büyük hali ...diğer türlüsünü düşünemiyorum bile...yaklaşık iki kattan daha fazla büyüdüğünü düşünürsek...

• normali 12 ile 18 arası degişiyo.bunun dışındakilerden uzak dur :D en ideali bizim türklerin ki ayrıca :D

• ulkemizde o buyuklukte oldugu dogru ereksiyon olmamis hali 14-15 ise oldugu vakit 30-40 cmye kadar cikabilir hatta bazi yorelerimizde 95-100 cmye kadar ciktigi gorulmustur bunda cevre faktorleri cok etkilidir

• bu sitede genel kültürüm kat mı kat artıyor sonumu kötü görüyorum :)

• Öncekileri Göster
    • Sende sagol lazmardinİ

• teşekkür :))

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 9

• :D hiç kimse erekte olmamış halini söylemez.arada fark ilk büyüklüğüne ve kişinin damar yapısına göre değişmekle beraber yaklaşık 2 katına çıkar.

• söyledik ya be :))

• ben söyleyim erksiyon olmadan önce 7 cm olduktan sonra 13 veya 14 cm oluyor ama genelde boyutlar 10 cm le 16 cm arası deyişir ama bazen nadirde olsa 20 cm 25 cm kadar çıkan olanlar var

• 14-15 diyorlar da ereksiyon halindeyken 10cm'i geçmeyenleri de var bunun, sonra hayalkırıklığı yaşama...

• bencede.:=)

• çok ufak olanlarıda var ama benim çevremdeki arkadaşlarımdan biliyorum 8 cm gibi filan ama bir arkadaşımınki en az 23 cm ama çoçuk doguştan hasta zayıf biri ama alt tarafı çok çok fazla

• fizik yanıltıcı olabiliyor evet...

• 8-9 cm falan

• sönük halini söyledim:)

• kalkmış hali türkiyede 8 25 cm arası deyişir

• hehheheh bamya mı o ne yaaaa

• zencilerdenmi beyazlardanmi bahsediyoruz :D...

• Beyazlardan.. zencilerinki 30 cm.den başlar 50-60 cm.e kadar değişkenlik gösterir. :P

• Öncekileri Göster
    • haha :D güldüm bak gördünmü seni kiskanc seni ya sende tanis zenciyle sana bi versin hosuna gider kesin ozaman sende bana katilirsin :D

• senin gibilere amerikada ne diyorlar biliyormusun:D WHITE TRASH

• olmamis halinin 15 santim olmasi olmus hali 30 santim demek bu ne demek biliyormusn

• daha önce hiç görmemiş herhalde :)

• Öncekileri Göster
    • yinede en iyi yorum secilmez

• =)

• erekte olmamış halidir o

• onu bilememde abartmıyorum 20 cm boyu vardı ilişki esnasında çektiğim haz mıydı acımıydı bilemedim . büyük sakın tercihe etme. 1 hafta oturamadım

• zamanla herseye alismak mümkün olabilir :)

• Öncekileri Göster
    • bi kadında bu duyguyu bırakmak isterdim ama ne yazıkki standartız :s

• :D söze gelince büyükte büyük ama :D

• ereksiyon halini söylerelr tabikide nrmalde 17 cm şeyle gezseler harewket edeemzler :D

• afrikalılarınkini sorgula sen ne yapcan türk erkeklerini :D

• arkadaş türk erkeklerinin hepsini denemiş galiba

• anlatılandan bahsediyorum ben saçma sapan konusma

Yükleniyor...