• Sor
  • Bence

Adetliyken masturbasyon yapmak zararlı mı? Tutmasa bile ardından gusül abdesti alınması gerekir mi?

Arkadaslar biliyorum bazılarınız saçmalık gibi gelmiş olabilir.Ama ben sadece artık adetliyken mastürbasyon yapmayı düşünüyorum.Hem sayıyı azaltmıs olurum hemde hemde anında gusül gerektirmez ama yinede tedirginim adetliyken normalde cünüp olunur üstüne mastürbasyon yapılarak dahamı günah olunuyor?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• bir zararı olmaz. birçok kadın adetliyken erkek arkıyla ilişkiye bile giriyor.

Erkekler Ne Diyor 10

• bu olay skorer birşey değil cehabetsen cenabetsindir bunun büyüğü küçüğü olmaz. sadece gereken yerde ve zamanda boy abdestı alman lazım.

• Peygamberin hadisi var "menkuhun yedeyyi melunun" diye. Yani eliyle evlenen lanetlenmiştir demek. Bu mereti biz de çok yaptık zamanında ama kılıf bulmadık günah değil diye.

• Adetliyken nasıl gusül abdesti alıyorsun merak ediyorum. Cenabet ile cünup arasında kelime manası olarak bir fark yok ikiside kirli manasına geliyo.

• O zamn yapsam bile değişen hiç bişey olmıcak dimi

• Teknik olarak hayır hiç bi değişiklik olmayacak gusül açısından.

• Soruyu yanlış yere sordun bence Dİyaneş işleri başkanlığı Alo Fetva hattını aramalısın =) No : 444 1 789

• :D:D

• Rica ederim =)

• link yanlış yerdesin bebeğim.

• Adette cenabet oluyorsun , diğer türlü cünüp. :D

• vampir filmlerini az izleme konusunda bir röportaj okuyorum bitsin cevap veriyim olurmu

• Çok farklı şeylerin derdindesin bence. Masturbasyon yapmak zaten günah. Bunun adetlisi adetsizi yok ki. Bir arkadaşım vardı. bir gün bir fahişeyle beraber olmuştu ve çok istemesine rağmen ters ilişkiye girmeyi teklif etmediğini söylemişti. Neden diye sordum. Çünkü günah dedi. Senin durumunda buna benziyor. Masturbasyonu göze aldıysan ötesini sorma.

• mastürbasyon günah deyil bir kere insanın ihtiyacı olan birşey bu zina yapmaktan iyidir..

• katılıyorum arkadasa mastürbasyon kesinlikle günah değil zina yapmayı önler ihtiyac ...

• Zina yapmayı önler önlemez bilemem. Ama sonuçta kanyak içmek te özellikle kışın insanın içini ısıtıyor. Ama alkollü içki olduğu için günahtır. Ne diyeceğiz peki şimdi, ama insanın donmaktan kurtardı günah değildir mi? Bence gidin çevrenizde ki bir hocaya sorun.

• bence keyifine bakmalısın zevki doruklarda yaşa çünkü sen yapmassan onu zina yaparsın o yüzden mastürbasyon yap rahatla

Kızlar Ne Diyor 5

• bnce gerektirir yani bn öyle duymuştum, onun cünupluğu farklı öbürünün farklı

• her şekilde gusül abdesti alman bir şey değiştirmez.bir de adetken mast. yapmak ağrıyı azaltıyo. tabi ağrın varsa.

• felakett ölüyorum saol :)

• Öncekileri Göster
    • sırf o ani yasamak içn blet ersoy olmaya grek yok .d 2 3 damla kan içn agri ceklrmı ya :D

• bülent ersoy en azından yaşamıyo o acıyı kanı falan. iki damla kanı da bilerek akıtmıyoruz herhalde doğa kanunu biz napak :D

• gusül alamazsın zaten regl döneminde.bi sorun olmaz sanırım mastürbasyonla ilgli. ama regl döneminde de, mastürbasyonu nasıl yapacaksın ki?

• Bu dönemde gusül alsanda geçerli olmaz. Adetin bitince toptan alırsın.

• bilmiyorum her kızda böyle mi ama ben adet dönemlerinde çok fazla istekli oluyorum bence yaptıktan sonra yinede gusül abdesti al

• Aynen bende o dönemde böyle oluyorum :D

• birçok kız adet döneminde istekli oluyor zati. normal bu

• Bizim manitada dokundur muyor :D

Yükleniyor...