Dildo denen alet nedir?

Haydar Dümen'in yazılarında çoğu zaman dildo yardımı vb şeyler yazıyor bu dildo nedir bilen ya da kullanan var mı bu konuda cahil mi kalmışım yoksa

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Dildo: yapay penis. Hani halk buna vibratör der ama vibratör "vibration" kalimesinden yani titreşim kelimesinden gelen "titreştirci" manasındadır.Küçük bir boyu olu esas amacı titreşim vasıtası ile kiltorisi uyarmaktır ve vajine içine sokulmaz.Dildo ise pesinin taklididir. Çeşitli materyallerden yapılabilmektedir. Vajina içine sokulmak üzere tasarlanmıştırBunun osmanlıdaki adı ise "zıbık" tır.Zıbık, dildonun atasıdır, cilâlı ağaçtan, özellikle de şimşirden imal edilirmiş..bunun ustaları falan varmış isteğe göre yaparlarmış. kadının biri gelmişş. Ustaya..boyu arabi, eni kürdi, letafeti türki olsun demiş :)usatada ; hanım ben öylesini bulasam gendi g.tüme sokarım demiş :)))falan umarım yeterince faydalı ve kapsamlı bir açıklama olmuştur...

• :D ohaa

• sondaki fıkraya koptum dostum ya sagolasın ))):D

Kızlar Ne Diyor 4

• Burada ne oldugunu sorana kadar google amcaya yazsaydın sana sayflarca doküman sunardı .

• yapay penis.

• Bakalım nasıl yorumlar gelecek o zaman :) sadece ne olduğunu biliyorum o kadr

• vibratör

• aslında soru yanlış soruldu neden kullanma gereği duyarlar ve kullanım aşamasında gerçek ile arasında bir fark varmıdır ...

• Google amcaya sorsaydın burdan daha iyi bilgiler verebilirdi :)

• Orayıda düşünemedim birde kullanan varmı diye merak ettim faydası zararı varmı diye

Erkekler Ne Diyor 13

Yükleniyor...