Seks yapmak istemiyorum ama sevişmek hoşuma gidiyor normal mi ?

Seks yapmak istemiyorum. Hem bekaretimi kaybetmekten korktuğum için hemde seksten korktuğum için. Ama sevişmek hoşuma gidiyor ve bazen biriyle sevişmek bile istiyorum durup dururken, bu normal mi? Birde ilerde de kocamla vs seks yapmak istemesem sorun olur mu ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Şuan da ilerini düşündüğün için sonuna kadar bir ilişki istememen güzel.Ama evlendiğin zaman sadece kendi isteklerin doğrultusunda hareket edersen bu bencillik olur ki bu şekilde mutlu ve uzun ömürlü bir evliliğin olması mümkün değil.

Çünkü erkekler evliyken bile bazen eşleriyle yaşadıkları cinsellik yeterli gelmeyebiliyor. Şuan kendini değiştirmeye çalışma. Çünkü henüz evlenmediğin için ve bu duyguyu yaşamadığın içn istememen hoşuma gitti. Evlenince olacak nasılsa kendini korumaya devam et. Ha bu arada önüne gelenle de sevişmeyi aklından geçirsen bile uygulamaya geçirme:))

Erkekler Ne Diyor 10

• Çok normal. Akışına bırakmak lazım ama. Katı kurallar koymadan, gerçekten güvendiğimiz kişilerle bazı şeyleri yaşamak şart. Geleceği düşünürken, bugünü de es geçmemek lazım. Ama sevmek lazım önce, karşılıklı sevmek, sevişmek için..

• kadınlar seksten uzak dururlar.bunun sebebi ise sekse başladıklar zaman kendini tutamazlar tanıyamaz bi hale gecerler yani kendisinden geçerler bunu sebebi ise seksi çok sevdiklerinden çok zevk aldıklarından oluyor..ve kadınlar genelde aşık olduğu erkeklerle sevişmek isterler... evlilik işine gelince de zaten kadın kendisi isteyecektir aksine erkek istemeyecektir... erkek istediği zamanda sevişmek zorundadır aksi halde tatsız olaylar oluşur... buna istersen bencillik de ama bu boyle üzgünüm ki...

• Evliliğin psikolog ve sosyologlar tarafından yapılan tanımı, "Toplumun çifte cinsel ilişkiye girme izni vermesi" olduğu için, sekssiz bir evliliğin tatsız tuzsuz, hatta anlamsız olabileceğini göz önünde bulundurmalısın bence.

Ama onun dışında sende bir anormallik göremiyorum. Bir sürü kadının seks hakkında negatif düşünceleri vardır, ta ki ilk seferlerine kadar...

• Seks korkulacak bir şey değil onu belirtelim önce. Ama bence söylediğin son derece normal.

• yok anormal :)

• Sevişme isteğinin olması sağlıklı, normal bir insan olduğunun göstergesi dir. Şu an için seks yapmak istemiyor olman da belirttiğin nedenlerden dolayı yine çok normal, ama evlendiğin zaman eşinle de bunu yapmak istemezsen acı ama gerçek sonuç hakim karşısı ve boşanma dır. Çünkü seks evliliğin en temel taşlarından dır.

• olur kesinlikle erkek genelde sexsi çok sever sevmeyeni de normal degildir zaten sex erkegin hayatının yarısıdır evlenmenin amacı da da genelde budur

• gayet normal... yaşam tarzına uygun olarak bekaretine önem veriyosun ve korumak istiyosun... (benim gibi) bence gayet güzel bişey... ama istemen de çok normal... son derece insani... sevişmen de kaçınılmaz bir sonuç... ateşle barut yanyana durmaz :)) ama ilerde kocanla yap bence... çünkü emin ol ilişkilerin yüzde elliden fazlası belki de cinselliğe dayanır... önemli yani

• Sevişmek istiyorsan seviş, bu gayet normal bi durum ama bekaretine dokundurmamak kaydıyla. ilerde kocanla sex yapmak istemezsen ve bu uzun sürerse kocanla aranızdaki ilişkiler kötüye gidebilir ama evlendikten sonra sex yapmak istiyeceksindir merak etme.

• Birleşmek şart değil, sevişme süreci birleşmeden ibaret değil. gayet doğal. zaten bu isteği duymasan sorun olurdu.

Kocanla yapmak istemezsen sorun olur. Ertesi gün kapı önüne koyulursun :)

Kızlar Ne Diyor 7

• çook normal savaşmayın sevişin demişler zaten. sevişmeyi kadınlar genel olarak çok severler bakireler ise sex deyince tüyleri diken diken olur ürperirler ve ortada haz maz kalmaz erkekler de bu konu üstüne gittiklerinde çok daha sert tepkilerle karşılaşabilirler yani bekaret bu kadar önemliyken o kadar değerli bişeyi gözden bi anda çıkartamayız tabiki. haklisin sen .

• sevişmek nasıl olur

• korktuğun için bu durum. ileride aşarsın diye düşünüyorum.

• ben de sana şöyle bişey söyliim. senin olayının bir benzerini ben yaşadım. 6 yıldır eşim olan ve toplamda 16 yıldır birlikte olduğum eşimle en başından beri birlikte oluyorduk. fakat ben de daha çok senin dediğin gibi sadece sevişmek istiyordum hiç bir engelim olmamasına rağmen. her defasında güzeldi ama başlamadan önce fikri bile hoşuma gitmiyordu. evlendik. sanki sihirli bir değnek dokundu ilişkimize... daha balayında bana bişeyler oldu ve eşimden önce ben atlıyorum. bu durum herşeyin evlilikte ilişkimizden çok daha iyi olmasını sağladı. birbirimize karşı daha sakin ve anlayışlıyız. şimdi seks hayatımız güzelden de öte...

sonra bunun neden böyle olduğunu çok düşünmüştüm. ve şu kanıya vardım:

öncesinde evli değildik ve bilinç altımda sürekli bir baskıyla yaşamışım. toplumsal dayatmalar rahat olmamı hep engellemiş. ama evli olunca bir anda o baskıdan çıkıyorsun ve artık o eşin oluyor. herşey toplum kurallarına uygun olunca sen de rahat ediyorsun.

meraklanma... evlendiğin zaman üzeerindeki baskıyı atmış olacaksın. ama ola ki geçmezse hemen bir uzmana başvur. zira bence evliliğin %60 ı seks... çoğu sorunun kaynağı cinsel yaşamın iyi olmamasından kaynaklanıyor.. etrafımda çok örneği var.

komik bişey: ananem küçüklüğümden beri bana "evinin hanımı, kocanın o...pusu" olacaksın derdi. çok haklıymış :)

• seks hayatları yok denecek boyutta. 2 hafta birlikte olmayan evli arkadaşlarım var. ve sürekli kavggalılar ya da kadın-erkek her iki taraf da yeni heyecanlara meyil ediyorlar. ya da eşine karşı çok salaş ve soğuk biri var. 1 ay sonra davaları var boşanıyorlar.

bizde ise kavgalı olsak dahi ufacık bir elektriklenme ortada küslük falan bırakmıyor. ya da o an için barışıp sonrasında küslük devam ediyor ama herşey sakin geçiyor. çünkü ikimizde de küslükten dolayı bi yoksunluk yaşamıyoruz.

• Normal korkuların var çünkü ama eşinle bunu yaşadığında sevişmekten daha büyüleyici birşey olduğunu anlayacaksın. Tabi sex olmayan evlilikler bitmeye mahkum olurlar. Ona göre davranırsın artık.

• Kocanla zor:) Vajinusmus falan olursun dikkat et. Neden istemiyorsun bu kadar korkmana gerek yok korkma derim!

• Bu söyleyeceğim kesinlikle bir öneri değildir.. Önce bunu belirteyim ki, yanlış anlamalara meydan vermeyelim..

Ben, şu an birlikte olduğum ve evleneceğim erkekle 8 senedir birlikteyim.. Bu birlikteliğimizin 6 yılı sadece öpüşme koklaşma şeklinde geçti.. Bu ilk 6 yılın son 7 ayını ise dargın ve ayrı geçirdik.. Barıştıktan sonra iki yıldır da, karı-koca ilişkisini ayrı evlerde yaşıyoruz.. 1,5 senedir de ayrı şehirlerde olmanın özlemini yaşamaktayız.. Ama, onun da ayrı bir farklı tadı var..

Bu onunla dargın geçirdiğim 7 aylık sürede ise, bambaşka bir serüven yaşadım.. Çok iyi anlaştığım, çocukluk arkadaşım ve "kanki" diye hitap ettiğim kızla bir lezbiyen ilişkimiz oldu.. Aşağı yukarı 3-4 ay süren bu gizli kaçamak ilişkimiz bana o kadar farklı haz ve duygular tattırdı ki, anlatılamaz.. İstemeyerek ve arkadaşımın beni teselli etme bahanesiyle başlattığı bu ilişki, benim sevdiğim adamla barışmamla son buldu.. Aslında bahane demem de yanlış oldu.. Zira onun beni çok zorladığını söyleyemem.. Davranışları ile belli ediyordu ancak, asıl gerçek ilişkiyi başlatan ben oldum diyebilirim..

Bu ilişkiyi yaşamış olmamdan da hiç bir pişmanlık duymadım ve duyacağımı da sanmıyorum.. Bunları anlatmakta da bir sakınca hissetmediğim gibi..

Sana sex yap tavsiyesinde de bulunam.. Senin yapacağın tahsiline devam.. Önce "master"a devam, evlendikten sonra da "doktora"nı yaparsın.. :)

Bol şanslar ve sevgiler.. :))

• sence burda gecen master'ı anlamıs mıdır soruyu soran arkadas:)

• birden kendimi itiraf.com yazısı okuyormuşum gibi geldi nedense...

• Beki buna hazır hissetmiyor olabilirsin, önce romantik tarafını doyurmaya ihtiyacın vardır belki de kim bilir?

Yükleniyor...