Sperm kaç gün canlı kalıyor?

sperm kaç gün canlı kalıyo birisi 2 gün dedi ama ben daha kısa diye biliyorum

Güncellemeler:
ciddi cevap vermıycekler cevaplamasın ne saçmalıyosun ya sanki site dalga geçme sitesi adam olun bi

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Dışarda yaşamaz pek dakikalarla sınırlı ömrü ama vaijna içinde bayağı kalabilir.Sen ne için sordun ona göre karar verirsin.Vajina içinde 1 gün bile yaşayabilir.2 güne bile çıkar.

Erkekler Ne Diyor 23

• bulunduğu yere göre değişiyor. rahimde 2 gün civarı diye biliyorum.

• sperm fazla canlı kalmaz..ortam sıcaklığı önemli..soğuk olması lazım bildiğim kadarıyla..o yüzden donduruyorlar zaten

• Erkeğin sperminin kalitesine göre değişir.sperm 2 gün canlı kalabiliyor.Kaliteli spermler 2 günden fazla.3 gün sanırım.(Kaliteli sperm canlı hücre sayısı çok olan demektir) Dışarı boşalmalarda da sanırım daha çabuk ölüyor.1 gün kadar canlı kalabiliyor ama başka bir şeyle karışmaması lazım.su ,sabun veya şampuan,yağ pis ,krem gibi. Her hangi bir kimyasal ile temas ederse 5 dk içinde ölür.(Sabun,şampuan vs gibi)

• 3 gün kalabilir

• Kadın vücudunda 3 güne kadar yaşayabilir(içerde tabi) , normal şartlarda yarım saatte ölür, 2-3 saatte tamamen su olur gider

• Dondukları zaman çok uzun süre diye biliyorum.

• 48 Saat canlı kalmaktadır. Suan masada duran okey bilgilendirme şeyisinden okudum :)

• spermin aktığı yere göredir canlı kalma süresi eyer yere düşerse o an ölür

• 24 saat canlı kalır ama en faliyetli olduğu zaman ilk 6 saattir...

• Sperm beslemeye mi karar verdin :))

• çok iyi :D

• Öncekileri Göster
    • Demekki sende zaten bilimsel bir cevap beklemiyormuşsun. Geyik cevap beklediğin her halinden belli şuan :)

• içtin mi naptın sen ya ciddi bi soru sordum sen bana ne diyosun bi git

• Halıya attırdıklarımız öldümüü :((

• çok daha kısa bir süre uygun sıcaklık bozulduğu zaman ölüyor.

• ne günü be sen naptın

• bi mikroskop altına yatmadıgın kalmıştı zaten , onuda yaptın ya daha ne diyim . yıldızsın

• Fantazi yapip da suyun icinde surtunme yolu ile vucudu terkeden sperm 3 4 dakika canli kalir ama yinede hamile kalma riski vardir

• sperm 10 dakika içinde saf suya dönüşüyor.

• ne önemi var ki?

• En şansli olanı 9 ay kafesinde daha sonrada son kullanma tarihi belirsisz olarak dünyada kaliyor.. Ama senin sorun sperm olduguna gore en sanslisi 9 ay ;)

• Benim cevabim gayet mantikliydi:) hatta spermi dondur ömür boyu sakla

• Hepimiz birer sperm değilmiyiz...

• endosperm :))

• 4-5dk diye biliyorum

• dogru acıkda ama etkil olamıyor

• rahim içinde 48 saat

• verdim işte ciddi cevap, sperm rahim içinde 48 saat, kadında yumurta da 1 gün yaşar...

• Sperm insan vücuduyla temas halindeyse eğer 1 hafta kadar yaşayabilir.

• rahim içinde evet 2 gün ama dış ortamda 5-6 dk die okumuştum

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...