Adet dönemindeyken yapılan seksin zararı var mı ?

Bazıları adet dönemindeyken seks yapınca karın ağrısının geçtiğini hatta iyi geldiğini söylüyorlar, mantıklı gelmiyor. Sizce de öyle mi?


0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

 • Vücudumuz çok ilginç şekillerde çalışır aslında.

  Başına veya koluna güçlü bir darbe aldığını ve birkaç kemiğinin kırıldığını düşün. İnanılmaz bir acı, değil mi?

  Aslan ve ayı saldırılarından kurtulanlar, yaşadıkları korkunç acıların kaçış sırasında azaldığını, kaçıp güvene ulaştıklarında yeniden arttığını söylerler hep.

  Bunun nedeni, yüksek dozda korku, heyecan ve/veya öfkenin, inanılmaz miktarlarda "norepinefrin" (noradrenalin) salgılanmasına sebep olmasıdır. Norepinefrin kan basıncını artırır, duyuları keskinleştirir, ama tezat bir şekilde acıyı azaltır.

  Bu norepinefrin hormonu cinsel haz ve heyecan dolayısıyla da salgılanabilir. Dolayısıyla teorik olarak, cinsel hazzın ağrıları azaltması mümkündür.

  Peki neden baş ağrısı için aynı etkiyi yapmıyor? Çünkü baş ağrısı genellikle yüksek kan basıncından dolayı olur. Norepinefrin de kan basıncını iyice yükselten bir hormon. Buna rağmen baş ağrısını belli bir ölçüye kadar azaltabilmesi de bir mucizedir.

  0|0
  • Şikayet

   Tabi bu demektir ki, cinsel haz bttikten ve her şey sakinleştikten sonra norepinefrinin etkisi geçebilir. (Ne de olsa her tür hormonal etki geçicidir.)