Erkek vücudu bir günde tekrar sperm üretemez mi?

merhaba arkadaşlar.dün gece eşimle birlikte olduk.geri çekilme yönetmi ile korunuyoruz.dünden önceki gecede birlikte olmuştuk.boşalınca maya bir sperm vardı.ama dün gece bekledim boşalmıyor sonra yanıma uzandı ben panikledim içimemi boşaldın dedim hayır dedi sperm kalmamış sadece sıvı su geldi dedi ben baktım vajinama ıslaktı ama sperm kıvamında değildi.gece çok tartıştım.aklım almıyor bir günde erkek vücudu tekrar sperm üretemezmi.ayrıca içime boşaldığı sıvıylada hamile kalabileceğimi söyledim saçmalama dedi.bu gün ertesi gün hapı kullanıcam her şeye rağmen


0|0
3|35

En İyi Erkek Görüşü

 • Kişiden kişiye göre değişse de üretir. Erkeğin her boşalmasından sonra devam edilen her ilişkide sperm miktarında ve kalitesinde azalma olur.

  Kimi erkek on kere ilişkiye girer 10 cusunda sperm gelmemeye başlar, kimi 2-3 üncü kez yapışında sperm gelmemeye başlar.

  İlişki esnasında Penisten akan sperm ister çok olsun ister az olsun isterse de zevk sıvısı olsun. Hamile kalma olasılığı her zaman vardır.

  Örnekleme:

  Bir ilişkide erkek yaklaşık olarak 40 milyon ile 80 milyon sperm taneciği bırakır (mikroskopla bakıldığında).

  Bunların yarısı yumurtalığa giderken ölür veya etkisini kaybeder. Geri kalanlardan ise sadece bir tanesi gebe bırakır. Kısaca 40-80 Milyon sperm tanesinden sadece bir tanesi gebe kalmanı sağlar.

  O akan sıvıda birtane olması bile yeterli olur ama ihtimal 70 milyonda bire düşer.

  Korunma yöntemleri:

  Eğer eşin veya sen prezervatif kullanmak istemiyorsanız o zaman

  Doğum kontrol hapı

  İlişki sonrası hapı

  İğne yöntemiyle

  koruna bilirsiniz, aksi halde her zaman bir ihtimal vardır.

  0|1