• Sor
  • Bence

Adet olduktan 2 gün sonra cinsel ilişkide hamile kalma riski var mıdır?

Adetten 2 gün sonra sekste hamile kalınabilir mi?Sorumu cevaplayın lütfen çok merak ediyorum.

En İyi Görüş

• normal kadında adet kanamasının ılk gunuden sonra kı 13.gun yumurtlama oluyor. yumurta hucresıde 2 gun canlı kalıyor..spermlerde 3 gun canlı kabılıyorlar..3+2=5 ilk kanamdan sonrakı8 gunden ıtıbaren ilişki olursa 5 günlük zaman dilimi içinde hamile kalınma sansı var.ondan öce olursa yada yumurtlama donemı boyunca ılıskı olmassa hamıle kalınması terprık olarak ımkansız ama bazen yumurtlama daha erken olabılıyor..her durumda en ıyı korunma .. tabıı gebelık ıstenmıyuorsa..

Erkekler Ne Diyor 10

Kızlar Ne Diyor 8

• evet riskli dönem

• çok düşük bir ihtimal. gebeyken bile regl olmaya devam edilebiliniyor. Çoğunlukla gebe kalmak iki regl döneminin tam ortasına denk gelir. ama yine de kişiden kişiye değişebilir bir süreçtir bu.

• kucukde olsa hamile kalma riskin var... bence gerekeni yap. kucaına alma sonra

• adet başlangıcından yaklaşık 15 gün sonra yumurtlama başlar.yani bu süreye kadar döllenme işleminin gerçekleşeceği bi yumurtan yok.ancak bu süre daha kısa da olabilir ve spermler 3 gün canlı kalabilir.özellikle adetin 5 günden uzun sürmüşse(10 gün yapar) bu risk biraz fazla.keşke her ihtimale karşı ilaç alsaydın.yinede gebelik testi yapmayı unutma derim;)

• küçük bir ihtimal

• Adetin başlangıcından sonra 2 gün diyorsan, mümkün değil, bitişten sonra da %3 lük bir ihtimal ancak var o da çok hızlı gelişen bir yumurta olmalı, kokacak bişey yok yani... ama korunmayı ihmal etme tabii

• ben iki kızıma da adetimin bittiği gün hamile kaldım.

• anti hijyenik ve her zaman %50

• regl sırasında da yeniden yumurtlama ihtimali olduğu için öyle bir risk var evet.

Yükleniyor...