Orucum bozulmuş mudur, yoksa boy abdesti alıp oruca devam edeyim mi?

Sevgili site sakinleri, dini bütün kardeşlerim, dinle alakalı olmayanlar bu soruya hiç bulaşmasınlar. Tartışma yaratarak, milletin huzurunu bozmaya... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

 • Orucu bozan seyler bellidir. Yemek, icmek ve oruc suresince cinsel iliskide bulunmak. Bunun haricinde, oruc istem disi (rahatsizlanmak, ilac almayi gerektiren haller vs) ve kendi kendine tatminde bulunmakla kaza gerektirir sekilde bozulur.

  1) Ruyani okumadim, bu yuzden anlami uzerinde olmayan ruya yorumlama yetenegimi konusturamayacagim.

  2)Evet eger bosalmis olduguna eminsen, gusul abdesti alman gerekir.

  3)Gusul abdestini alip orucuna devam edebilirsin.

  4)Yukaridaki cevaplardan anlasilacagi uzere, ruyanda olup bitenden sorumlu olmadigin icin orucun bozulmadi, dolayisiyla kaza da gerektirmiyor.

  5) Vaginaya birsey girip cikmasi degil, bosalmis olman gerektiriyor gusul abdestini. Ancak sadece vajinani kayganlastiran sivi ise gelen, gusul abdesti alman gerekmez. Sadece sividan emin ol.

  Iyi Ramazanlar.

  • Yav, sen okumuş olsaydın o rüyamı, sana o yetenek de bahşedilecekti.. O zekten mahrum kaldın işte şimdi..

   Sen diyorsun sıvıdan emin ol.. Ama, sıvıdan nasıl emin olayım ki, sanki erkeklerin boşalmasındaki gibi meni mi geliyor bizden de emin ol diyorsun.. Ama, şu var rüyamda yaşadıklarımdan o an boşalma hissettim.. Bence boşalma hissettiğim için gusül abdetst almam icabedet sanırım.. İçine girme olayı da, rüyada da olsa gerçekleşmiş olduğuna göre, demek ki şart oldu gusül..

   Neyse çok sağol..