Orucum bozulmuş mudur, yoksa boy abdesti alıp oruca devam edeyim mi?

Sevgili site sakinleri, dini bütün kardeşlerim, dinle alakalı olmayanlar bu soruya hiç bulaşmasınlar. Tartışma yaratarak, milletin huzurunu bozmaya kimse kalkışmasın.. Dini bütün kardeşlerim de dinle alakası olmayanları uzaktan tahrik ederek onların kendilerine saldırmasını meşrulaştırmasınlar.. Siz dinle alakadar olmayan kardeşlerimiz de tahriklere uyup kavga çıkarmayın..

link

Okuyunuz..

Ey cemaat-i müslim, ey site sakinleri, şimdi size şunları sormak istiyorum,

1) Benim gördüğüm bu rüya ne anlam taşır.?

2) Ben şimdi rüyada cinsel ilişkiye girip boşaldığım için gusül abdest almam gerekir mi.?

3) Gusül abdest alıp orucuma devam etmeli miyim ?

4) Rüyamda boşaldığım için, orucum bozuldu mu, bozulmuş ise yerine kaç gün tutmam gerekir.?

5) Vaginama giren çıkan hiçbir şey olmadığına göre boy abtesti almasam olmaz mı?

Şimdi bu soruları içinizde en dini bütün olanlar yanıtlasın ki, ben de doğruları öğreneyim.. Şurda alt tarafı bi’ rüya gördük.. Kimsenin tavuğuna horuzuna da kışt demedik yani.. Olsa olsa, şurada rüyayı anlatırken bazı abazanlar azıp da hallenme durumuna girenler olmuştur.. Sizleri de günaha sokmuş isek abazan kardeşlerim.. Kusura bakmayın günahlarınızın bir kısmını bana verebilirsiniz..


0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

 • Orucu bozan seyler bellidir. Yemek, icmek ve oruc suresince cinsel iliskide bulunmak. Bunun haricinde, oruc istem disi (rahatsizlanmak, ilac almayi gerektiren haller vs) ve kendi kendine tatminde bulunmakla kaza gerektirir sekilde bozulur.

  1) Ruyani okumadim, bu yuzden anlami uzerinde olmayan ruya yorumlama yetenegimi konusturamayacagim.

  2)Evet eger bosalmis olduguna eminsen, gusul abdesti alman gerekir.

  3)Gusul abdestini alip orucuna devam edebilirsin.

  4)Yukaridaki cevaplardan anlasilacagi uzere, ruyanda olup bitenden sorumlu olmadigin icin orucun bozulmadi, dolayisiyla kaza da gerektirmiyor.

  5) Vaginaya birsey girip cikmasi degil, bosalmis olman gerektiriyor gusul abdestini. Ancak sadece vajinani kayganlastiran sivi ise gelen, gusul abdesti alman gerekmez. Sadece sividan emin ol.

  Iyi Ramazanlar.

  0|0
  • Şikayet

   Yav, sen okumuş olsaydın o rüyamı, sana o yetenek de bahşedilecekti.. O zekten mahrum kaldın işte şimdi..

   Sen diyorsun sıvıdan emin ol.. Ama, sıvıdan nasıl emin olayım ki, sanki erkeklerin boşalmasındaki gibi meni mi geliyor bizden de emin ol diyorsun.. Ama, şu var rüyamda yaşadıklarımdan o an boşalma hissettim.. Bence boşalma hissettiğim için gusül abdetst almam icabedet sanırım.. İçine girme olayı da, rüyada da olsa gerçekleşmiş olduğuna göre, demek ki şart oldu gusül..

   Neyse çok sağol..