• Sor
  • Bence

Neden sadece bu iki yerde kıl var?

neden vücudumuzun belli yerlerinde kıl var.yani sadece genital ve koltuk altında?nedenini bilenler yazsın?

Güncellemeler:
bısı duymustum ve bunu aslını ogrenmekdı ama ıstedıgım cevap gelmedı.havva annemıze bırsey yedırılmıs ve o da elını o ıkı bolgeye surmus bunun ılgılı bılgısı olan var mı?

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• Genital bölgedeki tüylenme korunma ve vücut sıcaklığı için önemlidir. Dahası bir cins tüylenme yoluyla diğer cins için daha çekici hala gelir.ayrıca burnunda kulağında da kıl var,hatta gözlerinin üstünde de var.kaşlar terin göze zarar vermesini önler.kirpikler gözleri korur,burun kılları solunan havayı temizler.kılların duyu görevi de vardır.Kıllar, dokunma duyusunu algılama görevinin yanında, yoğun olduğu zaman yalıtıcı (sıcak ve soğuğa karşı) olarak da görev yapar. Her bir kıl kökü duyusal sinir ağıyla çevrilidir. Kökün hareket etmesiyle beyne ulaştırılacak bir uyartı meydana gelir.koltuk altı yakınında akciğerlerin uç kısımlarının olduğunu biliyorum ve o kılların da AC leri soğuktan koruduğunu duymuştum:)benden bu kadar:)

Erkekler Ne Diyor 16

• kafanda da saç var ona bakarsan :/

• Öyle münasip görülmüş

• yanaklarında çıkıyor mu?

• bunun birçok sebebi var yani neyden başlıyacağımı bilemedim en önemlisi koruma

• Terleyen bölgeler olduğu için tahriş olmasın diye.

• Guzel soru zamaninda bende dusunmustum fakat arastirmadim. Bakalim kismetse burdan ogrenicem :)

• daha cevap gelmedı beklıyorum

• Öncekileri Göster
    • :))

• :)

• senin dediğin görünen görünmeyen kıllar. ruslarda japonlarda görünen kıllar sadece dediğin yerlerde. türk kızlarının göğüs çevresinde bile tek tük kıl oluyor. sebebini bilemiyorum çünkü herkeste farklı yerlerde var.

• Hayır onunla bir ilgisi yok.Soğuk bir iklimde insanoğlu kalmak zorunda kalrısa neslini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilsin,üreyebilsin diye cinsel organları ve işlevini mümkün olduğunca soğuktan koruyabilmek için.

• çok kalın kitaplar okudum ama öyle bişeye hiç denk gelmedim desem..Terlemenin yoğun olduğu yerlerde ve toz girecek yerlerde var kıl.Hem teri çeker , hemde tozu önler

• Her duyduğuna inanma. araştır

• çünkü o bölgelerin terlemesi için, hava alması içinbiraz saçma bir örnek ama aklıma ilk bu geldi ormanda hava soğuk olur. rüzgar eser

• Dışardan gelen toz, toprak, böcek, mikrop vb içeriye girmesin diye. Ayrıca, kıl koruyucudur, hassas deriyi veya organları dış etkilerden korur.

• burun içinde , kulaklarda , her yerde çıkıyor zamanla.Toza ve tere karşı çıkıyor.

• Vücudun havasız kalan yerleri olduğu için o bölgelerde kıl çok çıkıyor. Mesela kolu alçıya alınan insanların kolun üstündeki kıllar çok uzar.

• Benim heryerimde var biri yemiş seni -_-

• o ıkı yerde daha set ve sıyah gelmekte neden bu ıkı yerde ergenlıge bıle ılk oralarda cıkar

• Peki neden ağızdan yemek yiyoruz ?

• terliyen bölge olduğu için

• sacmalık

Kızlar Ne Diyor 6

• Aaa çok ilginç benim bacaklarımda da kıl var ama..? :)

• Bacaginda koltuk altindaki gibimi cikiyo?

• yoo. koltukaltımda kıl yok.. sir ağda bitirdi herhalde. bacağımda da çok az

• Tuhaf :( koltkaltinda killari bitrmis ama bacaklarinda cikiyo.. eskiden sir agdayla tanismamistin galiba :(

• Bize zorluk olsun diye.

• Güncelleme için ağlayabilirim...

• bacagında gobegınde kolunda yuzunde heec cıkmıyor sanırım

• Cikiyiyoda belli bi seviyede duruyo.. senin kolundaki gobegindeki killar koltuk altinda ciktigi gibimi cikiyo? Surekli uzuyomu?

• Öncekileri Göster
    • Erkeklerde kıl sizde tüy mervecim..

• Bacaktakidemi tüy diye bir soru sorarak dahiligimi ortaya cikardigin icin mutlu olmalisin.. :)

• maymundan daha fazla kilimiz var. iki yerde degil bebegim. yuzunde de gobeginde de kollarinda da heryerde yani :-)

• daha sert ve sıyah ama dıger yerlere gore

• havva degil annemin adi :-)

• Bacak-kol çıkmıyor mu bunlar sende

• kolda yok bacakda seyrek

• Sanırım senin bacaklarında kıl çıkmıyor.

• o degıl genelde daha set ve sıyah cıkan yerler orası nedenı nedır?ve bunlar cıktıgı zaman ergenlıge gırmıs oluyorsun denırdı zamanında bunu bılmek ıstedım bırde.neden bu ıkı yer

Yükleniyor...