Neden sadece bu iki yerde kıl var?

neden vücudumuzun belli yerlerinde kıl var.yani sadece genital ve koltuk altında?nedenini bilenler yazsın?

Güncellemeler:
bısı duymustum ve bunu aslını ogrenmekdı ama ıstedıgım cevap gelmedı.havva annemıze bırsey yedırılmıs ve o da elını o ıkı bolgeye surmus bunun ılgılı bılgısı olan var mı?

En İyi Erkek Görüşü

• Genital bölgedeki tüylenme korunma ve vücut sıcaklığı için önemlidir. Dahası bir cins tüylenme yoluyla diğer cins için daha çekici hala gelir.ayrıca burnunda kulağında da kıl var,hatta gözlerinin üstünde de var.kaşlar terin göze zarar vermesini önler.kirpikler gözleri korur,burun kılları solunan havayı temizler.kılların duyu görevi de vardır.Kıllar, dokunma duyusunu algılama görevinin yanında, yoğun olduğu zaman yalıtıcı (sıcak ve soğuğa karşı) olarak da görev yapar. Her bir kıl kökü duyusal sinir ağıyla çevrilidir. Kökün hareket etmesiyle beyne ulaştırılacak bir uyartı meydana gelir.koltuk altı yakınında akciğerlerin uç kısımlarının olduğunu biliyorum ve o kılların da AC leri soğuktan koruduğunu duymuştum:)benden bu kadar:)