Adet döneminden bir hafta önce cinsel istek neden daha fazla olur ki?

Adet döneminden bir hafta önce cinsel istek neden daha fazla olur ki? O dönemde sanki duraksız sevişebilecek kadar istek geliyor, nedeni nedir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• muhtelif hormonların zirve yapıyor bir yumurta daha ziyan olmadan önceki son treni yakalayasın diye:)

Erkekler Ne Diyor 7

• hormonlar

• Adet öncesi sendromunda (PMS) libidonun değişmesi, PMS'te görülen yaklaşık 200 etkiden biridir. Bazı kadınlarda libido artarken bazılarında da azabilir. PMS'in meydana gelme sebebiyse henüz net olarak bilinmiyor.

• hormonal birşey.. adet arefesi, yumurtlama dönemidir çünkü.. Allah yapısı üreme içgüdüsü ..bilimsel tek yanıtı bu.. arz ederim:)

• ya arkadasım sende nasıl bı rahatsızsın ya..adet donemıne yakın.. mart kedısı gıbı dama cıkan sensın.. denedınde randımanmı alamadın nedır.. yoksa benmıyım arzı boynuzunda tasıyan öküz.. nedır bu kuantum fiziğinin . klasık fızığe dıjıtal yansıması.. matrıx demıyız bırader..ne ıs yapıyor senınkı kamyon şöförümü?

• :) sonuç gene aynı yere çıkıor yaniii yane o olayda tensel bır olay sevdiğimin teninde o olayı seviyorum onu istyorum.. o olmadıktan sonr ao olayın bende de anlamı kalmıorr

• evet haklısın.. kamusal alanda fazla detaya gırdım sanırım.. olayın sosyolojık tarafından bakıp senın ruhsal travmana fazlasıyla odaklandım.. bılımsel termınolojıyle .. bana halt etmek duser bu durumda..ünlü bır çinli fılozof .. gunlerce medıtasyonda kalkdıktan sonra.. tarıhe gecıcek su tespittte bulunmustur''her havuzun dibi aynıdır''

• Öncekileri Göster
  • bence kendini serbest bırak ve o anın tadını çıkar

• malesef sevgilim uzakta o yuzden çıkartamıyorum :)

• adet edinmişsindir bence :)

• hahahahah :)

• adet döneminden önce ve sonra istek çok fazla oluyormuş uzmanların yaptığı araştırmaya göre...

• Bence psikolojik :) hani birşey yapamadıgın zaman onu cok istersin ya.yapamayacagını bile bileo yuzden cazip geliyordur :) sadece yorumum bu :)

• o zaman hormonlarla alakalı östorojen mi progestoron mu neydi onlardandır:D

• yok adet olmadan yapabılırım aslında öyle böyle değil normal zamandan çok daha fazla istek doğuyor...

Kızlar Ne Diyor 6

• vajinada kan dolaşımı hızlanması ve hormoncukalrın zirve yapması :D ama ciddi farkediyo :d gerçekten

• benimde adet dönemimden sonra cinsel isteğim artıyor neden acaba ./

• tam tersi bazılarında önce bazılarında sonra oluyor sanırm benim bir arkadşımında sonrasında daha çok artyor.

• hormonal bi durum :)

• Hormonlar tavan yapar, hatta regl oldugundada aynıdır..

• hmm :)

• yok adet olunca normale dönüyor :)

• hormonlarla alakalı:)adet olmadan önce kendine hakim olmak zor gerçekten.)

• :) aynen öyleeeeee

• Adet dönemi zamanında vajinada kan dolaşımı hızlanır bu da cinsel arzunun artmasına neden olur:D

• anladım teşekkürler:)

Yükleniyor...