Ertesi gün hapı aşırı kanamaya sebep olur mu?

Ertesi gün hapı kullanıp da yan etkisini gören var mı? Denildiği gibi aşırı kanama yapar mı? Vücut için çok mu zararlı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Aşırı kanama derken neyi kastettiğinizi tam olarak anlamadım ama her iki olasılığa da cevap vereyim. Doğum kontrol hapları birebir hormonlara müdahale ettiği için başladıktan sonra o dengenin vücutta oturması zaman alır, göğüs büyümesi gibi bazı yan etkiler kalıcı olabilir, ancak alıştıktan sonra hisedilmeyecek etkileri de olabilir. Ben Yazz 24+4 kullanıyorum, ve o ilk alışma döneminde sık sık ara kanamalarım oldu, regl günlerim uzadı falan filan. Kast ettiğiniz bu tür bir aşırı kanama ise, bu markayı kullanırsanız bunu yaşayabilirsiniz, ama birkaç kutu sonra düzeniniz oturur.İkinci olasılık, olağan regl dönemlerinizdeki gündelik ortalama kanama miktarındaki değişimi soruyorsanız ise de, benim bildiğim kadarıyla genelde bir azalma fark ediliyor, bende de öyle oldu.Diğer başka yan etkiler de görebilirsiniz, mide bulantısı, baş ağrısı, vücudun su toplaması, vs vs... Bir doktora gidip endişelerinizi konuşmanızı, kullanmaya karar verirseniz hangisini kullanacağınızı onunla beraber kararlaştırmanızı öneririm. Hepsi temelde aynı işe yarasalar da, yan etkileri farklı farklı olabiliyor.

• Aaah, soruyu yanlış algılayıp "doğum kontrol hapı" ile ilgili cevap verdim, şimdi diğer cevapları görünce dank etti. Algıda seçicilik böyle bir şey, "aşırı kanama" deyince aklıma direkt Yazz 24+4 geldi.

Ertesi gün hapı tecrübem olmadı, ama amiyane tabiriyle, tüm vücut dengenizin içine ediyor diye biliyorum.

• nasıl yani göğüslerimi büyütüyor o hap :S

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 4

• Benim nişanlı olan arkadaşım sırf bu haplar yüzünden inanılmaz bir kilo aldı ve dengesiz bozuldu kızcağızın yazık.Tavsiye edilmediğini her doktor söylüyor aslında.

• kesin nişanlısıda bu şişmanlama yüzünden terk etmiştir :)

• ayrıldılar evet.

• ayrıldılar:)

• benım kız arkadasım kullandı bir ay ıcıne 7 kez adet oldu :S

• mecbur kalmadıkça kullanılmaması gerekiyor. bende aşırı kanama yapmadı ancak yaklaşık 1 hafta boyunca inanılmaz bir mide bulantısına sebep olmuştu. sırtımda çıkan kocaman sivilceler de cabası! fakat sonuçta risk büyükse alternatif maliyet hesabı işler ve alırım.bu arada, yılda birden fazla kullanmak epeyce riskliymiş duyduğuma göre.

• doktorlarda tavsıye etmıo

• kullanmadım ama ablam kullanmıştı. çok sık ara kanamalarının oldugunu duymustum haptan sonra bır ay boyunca

• sonrasında normale döndumu

• döndü bi problem olmadı

Yükleniyor...