Zina yapmak en büyük günahlardan değil mi?

evlenmeden seks yapmak en büyük günahlardan dinen.. sonuçta hepmiz öleceğiz.. bunu bile bile neden hala yapıyoruz amerikaya avrupaya özenip bu normalmış gibi en doğal hakkımız gibi lanse etmeye çalışıyoruz? varmı mantıklı bir cevabınız

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Zina bekar-evli ne surette yapılırsa yapılsın günahtır.Bunun herhangi bir izahı yok.Lakin yapan kişide bunun farkında olarak bu işi yaptığı için yargılamak gibi bir hakkımız da yok.Amerika-avrupa vs özentiliğimiz yoktur.Bir toplum kendi içerisinde parçalanır.Bunun temelin de bilinçsiz aile kavramı yatar.Ayrıca şu her haltı yiyip yok günah değil,şöyler yapmak daha günah,benim içim temiz,bu bir ihtiyaç bilmem ne gibi zırvalıkları da geçin.Bu bir ihtiyaç evet ama bunu gidermenin yoluda alanen açıktır.İçerisinde duygu barındırmadan yaşanılan cinsel birlikteliklerden sonra bunu ihtiyaç vs diye adlandırmanın bir lüzumu da yok.O halde iken kabul görülmediği takdirde karşı tarafı aşağılamanın hiç lüzumu yoktur.Ayrıca bu tarz sorular sormak da gereksiz tepkiler doğurur.Evlilik yaşının sürekli yukarılara tırmanması,ekonomil nedenlere dayandırılır genelde.sebep?Çünkü maddi tatminsizlik var.Erkek kendi parasıyla eğlenmek ister,kadın belli bir yaşa kadar özgürlük ister.Evlenilecek eşler birbirinden maddi garanti bekler.Ortaklaşa kazanç sağlama gibi bir durum yoktur.Kadın kendi parasını kazanır ve kendini erkeğe eş tutar vs vs vs.Bekaret olayına döner sonra durum.Ama her ne koşulda olursa olsun,Tencere yuvarlanır kendine uygun kapağını bulur... ;)

Erkekler Ne Diyor 15

• İnanç zayıflığı..

• Ar û namus şişesini taşa çaldım kime neBen severim sevdiğimi günah benim kime ne

• bu soruyu sorduğun için çok tepki çekeceksin ..çünkü buranın civisi çıktığı için söylediğin kabul görmeyeck burada... saygılar ayakta alkışlıyorum seni...

• canın ıstıyorsa mntık arama kendıne cıkar yol arama gunahı bıl ama gunah deyıl deme

• Saçma sapan yorumlar yapmayı bırakın... Kesinlikle günahtır... Kendi isteklerinizi normal gibi göstermeyin... Gülü seven dikenine katlanır ...Ya da helal olana kadar bekleyin...

• bekara zina değil. çünkü evli değilsin. ve ihtiyacını gidermen gerekir. ama evlenirken zina yapan erkeğe zina yapan kadın şartı var. bunu yapmazsan günah. işte allahın güzel adaleti budur. yaparsan bakire yada bakir istemeye hakkın yok. evli insanların yapması kadar pislik bir şey yok. hatta hem cinslerine cinsel olarak bakan lez ve gaylar.

• ne saçmalıyon ya

• Bekar'a günah değil mi ?

Ne içtiysen aynısından...

• ne güzel bir soru bakalım cevap en güzel cevap olacak mı gelelim konuya haklısın cok büyük günah ve hiç mantıklı açıklaması yok ama bu bizdeki avrupa amerika özentisi değil nefse sahip çıkamamak yoksaki hiç aklımıza gelmiyor amerika yapıyor bizde yapalım diye kadın 9 nefsine sahip çıkıyor erkek 1 nefsine çıkamıyor ama şu var bayanlar kapalı olsa bu olay yüzde 3 düşer açık kız mini etekli şortlu okadar kız varki tahrik eden erkeği burda erkeklerin sucu yok inan bu şekil giynen kızların erkekten çok daha fazla günahı var iranda yaşasaydım hiç bir kadın ilgimi çekmez biriyle evlenir yaşardım...

• kız açıyosa açsn günahı ona erkek nefsine hakim olmayı bilecek
      o açıyo bnde yaparım diye bişe yok

• bile bile yapılan daha birçok yanlış var aralarından bir tanesini seçmek niye ki. sanki hırsızlık cennete götürüyor.

• var. izlediğimiz basın, bize sunulan diziler hep amerikan rüyasından çıkıp gelmiş karşımıza. herşeyin altında seks dürtüsü var çünkü bir toplumun ahlakını yıkarsanız o toplumu çok rahat kontrol edebilirsiniz. herşey insanlara o kadar doğal geliyor ki artık aaa diyip kalıyoruz. bu konuda kızlarımız çok etkileniyor mesela mini etek giyme hususu. yani bunun tartışması bile saçmalık. dışarıda gezen binlerce insan var ve mini etek giyeceksin hem de kimse bakmasın isteyeceksin. :) akıl kabul ediyor mu bunu?

• mini etek yazına katılmıyorum. bu zihniyet yüzünden türbanlılar ve çarşaflılar da tepki çekiyor. zor durama düşüren sizin gibiler.

• bizim gibiler mi :) birşey çok artı uçlarda olmamalı kanaatindeyim. sonuçta şu bir gerçekki erkeklerde kadınlarda üreme iç güdüsü var. buna iten şeyler çeken şeyler var. gereksiz sortiler diye düşünüyorum. şikayet varsa önlemini herkes kendi almalı.

• Peki, günahı bu kadar takıyorsun da; zaman israfının da büyük günah olduğunu bilmiyor musun? O zaman bu sitede takılman da sana günah ekliyor ;) Bunu bile bile neden yapıyorsun? İşte bunun cevabı senin sorunun da cevabı.

• Kendi ağızlarıyla zina yaptıklarını gururla söyleyenler insanlar çok türedi. Biz kendimizi kurtarmaya bakalım. Ölümü düşünen insan neredeyse hiç kalmadı. Herkez ibret alsın. link

• evet kesinlikle

• zina en buyuk gunahtir diyen kisi, peki su bu zina yapti tu kaka onlar kotu ben mukemmelim diye yargilamak, iftira atip saygisizlik etmek ne tur bir gunah?

• Namus sahibi, bir şeyden habersiz, mü'min kadınlara (zina suçu) atanlar, dünyada ve ahirette lanetlenmişlerdir. Ve onlar için büyük bir azab vardır. N�R - 23

Eğer bir kimse bir kadının zina yaptığını görse dahi 4 adet şahit getirmeden bunu açığa çıkarması haramdır.

• kız ben mükemmel im dedi mi niye saçmalıyorsun o nu tanıyormusun bir konuda bilgin varsa onu paylaşmamanın da günah olduğunu biliyormusun hem zina lafı neden bazı insanları kızdırıyor

• ben kizmadim :) sadece iftiranin ve zinanin ayni duzeyde dinlerde gunah oldugunun altini cizdim

• yapan var yapmayan va dinimizde zinaya yaklaşmayın der yani her türlüsü haramdır öpüşmek el ele tutmak da günahtır arada nikah yoksa ben helalimi bekliyorum daha hiç önceden yapmadım geneleve giden erkekleride anlamıyorum zaten kendi seviyelerini düşürüyorlar

• sexi geçtim Bizim dinimize göre dudak dudağa öpüşmekte günah. Bazıları ben bakireyim diyo ama bakire olmayan kızlardan daha kötü şeyler yaptırıorlar kendilerine. Eriyip bitiriyorlar kendilerini sonra bakireyim die geciniyolar :D

Kızlar Ne Diyor 6

• Günah olduğun herkes biliyor ama yapılıyor ,ölünce hesabını nasıl olsa verecek kişi benim sonuçta diy edüşünülüyor bazende hiç günah olduğu bile akla gelmiyor anlık yaşamanın bir sonucu

• Doğru bir yere bastın.

• Amerika'da Avrupa'da da günah. Hiç bir din bunu emretmez zaten hıristiyanlıktada günah mesela. Zaten inananlar günah olan bir çok şeyi yapıyolar bu da onlardan sadece biri bence.

• bir namus bekçisi daha. sana ne benim günahımdan.sen ne arıyosun allah ile kul arasında. sana mı kaldı yargılamak. hem ne özentiği bırak bu işleri ya eşşekçileri hiç duymadın heralde. onlarda mı amerikalılara özeniyor acaba. insanların cinsel isteklerini toplum tü kaka diye bastırıyor sonra neden sapıklar var neden komsunun tavuguna eşegine tecavüz edenler var. neden küçük çocuklar cinsel istismara uğruyor. neden her gün bir tecavüz haberi daha geliyor kulağımıza ? cinsellik insanoğlunun varoluşundan beri süre gelen bir dürtüdür, iç güdüdür. o yüzden de zaten yaşamak en doğal hakkım. sen kendi namusunla ilgilen hakkın olarak görmüyorsan yapma. yapana da dil uzatma, sende başka bir günaha girme. yaratılana kötü demek günahkar demek sana mı düşmüş.

• Sen her koyun kendi bacagından asılır diyenlerdensin galiba.. Bak o bacagından asılan koyun bir süre sonra kokacaktır kokusundan bende etkilenecem insanllah anladın demek istedim

• herhangi bi asılma durumu yok canım ben yaşayış şeklimi kötü birşey olarak nitelendirmiyorum çok da mutluyum. benim yaşayış şeklime dil uzatmaya hakkın yok. ben bunu söylüyorum. senin keyfine göre değil kendi keyfime göre yaşarım. seni zorlayan yok evlenmeden önce cinsellik yaşa diye baskı yapan yok o zaman sende bana yapma diye baskı yapamazsın. yargılamak sana düşmez, hiçbir insan evladına düşmez o yüzden herkes duracağı yeri sınırını haddini bilmeli.

• 15gün

buda kaybetmiş namusu cırcır böceği gibi ötüyor. doğruyu söyleyeni 9 köyden kovuyor. canım ya bari kendini belli etme. hem o kişi yargılamıyor soru sormuş ve cevap beklemiş. zannederim ki sende evlilik dışı dünyaya geldin şimdi buna burada tepki veriyon. namus bekçiliği yapan yok sanada. iffetini ve namusunu koruyan insanıda rencide etme. cinsellik vardır ama eşler arasında olur evlenince. ama sen kendi nefisini koruyamıyorsan o ayrı mesele. ve asıl sen millete dil uzatma. savunmalarıda hep aynı, yok tecavüz yok cinsel istismar. sen bunların bekçimisin. kulağını kapatta ne yaparsan yap ya. sapıklar varsa sen yardım et sapık olmasınlar. hadi rastgele :)

• İş bakirelere söylenen laflardan zinaya mı geldi? Tek günahı zina diye mi düşünüyorsunuz? Dedikodu yapmak, kul hakkı yemek vs bunlar da günahtır ama bunları kimsenin iplediğini sanmıyorum, dedikodu iletişim aracı olmuş durumda. Kimsenin bişeye yada birine özendiği yok, herkes istediği şeyi yaşar tercih meselesidir. Yaşamamayı tercih etmek senin hakkınsa yaşamayı tercih etmek de o insanların hakkı. İnsanın sevdiğiyle sevişmesi kadar güzel birşey yoktur adı üstünde sevişmek, sevmekten gelir. Kimse kimsenin günahı için yargılanıp sevabı için mükafatlandırılmayacak. Sen doğu bildiğinle yaşa ama başkalarına da saygı duyup susmayı YARGILAMAMAYI öğren ki başına gelirse utandırılma.

• 15gün

öbür günahları boşver zina konuşuluyor ve affıda yok imtahanı ağır deniyor. zina büyük günahtır sevdiğinle evlenince sevişirsin eğer evlilik dışı cinsel birliktelik yaşarsan bu iş zinaya girer. sen bunu yapıyorsan bilki işin zor bu hallerin ve savunmaların boş ve havada kalır. kimse yargılamada yapmıyor. birileri bu konuyu açtımı size dokunuyor niye işinize gelmiyor doğru ve gerçekler. çünkü siz bu yoldasınız ve yapıyorsunuz. sonra ya ben doğru bildiklerinle yaşa beni bırak yargılama falan filan. günahı savunmayın kendi zevkleriniz için. 45-60-70 bir bakmışın ömür bitmiş. oraya gittğinde hesap var deniyor. bu arkadaşa ser sert yanıtlar atacağınıza açında googleden zina yazın okuyun.

• Madem öyle düşünüyorsun o zaman yapma. Amerikayı avrupayı bilmeyenler zina yapmıyor yani.. Bu ülkenin kırsal kesimi hayvnlarla seks yapıyor. Bırak bu özenm mözenme laflarını.. Eskiden de varmış zina sanki yeni çıktı.

• Yaa var ya bari günah oldugunu kabul edin Evet gerçekten haram ve günah ama nefsimize engel olamıyoruz günahı işliyoruz söyleyin savunmayın inkar etmeyin yaa Ayıp ya zinayıda savunmayın bari tamam insanın hepimizinde istedigi zevk verici birsey ama günah ALLAH helalıni veriyor helalinle yap Haa günahmı işliyon işle fakat savunma inkar etme günah olan bir olayı

• Okuduğunu anlamak için eğitim şart. kafanın içinde ki değil benim yazdığımı okuyup anla ki ona göre yap. Sanki ben haram helal diye bir laflar yazdım. lahavle...

• 15gün

bu gizli kullanıcıların hepsi böyle. kendileri ortaya çıkmaya korkar perde arkasından konuşurlar. bayılıyorum bunlara. eskisi yenisi yok zinanın hep var. ve yasak günah. ama bu zamanda nefis köreltmek çok zor bir iş. bari evet yapıyoruz deyin. yok sanamı kaldı. yok amerika. yok kırsal kesim.. geçin bu ayakları.. sen kendine bak soruya bak cevabını ver geç. bırak oyanıyı buyanıyı..

Yükleniyor...