Zina yapmak en büyük günahlardan değil mi?

evlenmeden seks yapmak en büyük günahlardan dinen.. sonuçta hepmiz öleceğiz.. bunu bile bile neden hala yapıyoruz amerikaya avrupaya özenip bu normalmış gibi en doğal hakkımız gibi lanse etmeye çalışıyoruz? varmı mantıklı bir cevabınız


0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

 • Zina bekar-evli ne surette yapılırsa yapılsın günahtır.

  Bunun herhangi bir izahı yok.Lakin yapan kişide bunun farkında olarak bu işi yaptığı için yargılamak gibi bir hakkımız da yok.Amerika-avrupa vs özentiliğimiz yoktur.Bir toplum kendi içerisinde parçalanır.Bunun temelin de bilinçsiz aile kavramı yatar.Ayrıca şu her haltı yiyip yok günah değil,şöyler yapmak daha günah,benim içim temiz,bu bir ihtiyaç bilmem ne gibi zırvalıkları da geçin.Bu bir ihtiyaç evet ama bunu gidermenin yoluda alanen açıktır.İçerisinde duygu barındırmadan yaşanılan cinsel birlikteliklerden sonra bunu ihtiyaç vs diye adlandırmanın bir lüzumu da yok.O halde iken kabul görülmediği takdirde karşı tarafı aşağılamanın hiç lüzumu yoktur.Ayrıca bu tarz sorular sormak da gereksiz tepkiler doğurur.

  Evlilik yaşının sürekli yukarılara tırmanması,ekonomil nedenlere dayandırılır genelde.

  sebep?

  Çünkü maddi tatminsizlik var.Erkek kendi parasıyla eğlenmek ister,kadın belli bir yaşa kadar özgürlük ister.Evlenilecek eşler birbirinden maddi garanti bekler.

  Ortaklaşa kazanç sağlama gibi bir durum yoktur.Kadın kendi parasını kazanır ve kendini erkeğe eş tutar vs vs vs.

  Bekaret olayına döner sonra durum.

  Ama her ne koşulda olursa olsun,Tencere yuvarlanır kendine uygun kapağını bulur... ;)

  1|0