• Sor
  • Bence

Para karşılığı biriyle beraber olur musunuz?

Para karşılığında seks yapar mısınız? Bu konuda görüşleriniz neler? Sizce para karşılığı seks tacizleri önlemek için bir yöntem midir?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Erkek arkadaşımın benden önceki ilişkilerini hiç kurcalamadım, hepsine saygı duydum. Ama para karşılığı biriyle beraber olsaydı, hiç hoşlanmazdım, bilmiyorum, belki de bitirirdim. Bir kadınla birlikte olmak başka, kadın vücudunu kiralayıp ondan faydalanmak çok çirkin bir davranış. Kadınlara böyle bakabilen biriyle olamazdım sanırım.Ama genelevler olmasaydı, bir kadına yaklaşabilmek için tek çaresi parasını bastırıp o kadının üstüne binmek olan erkekler dünyayı daha iğrenç ve tehlikeli bir yer haline getirirlerdi, bu da malesef bir gerçek.

• ben de kendimi böyle düşünmekten alamıyorum.

Erkekler Ne Diyor 11

• para karşılığı seks yapan kadınla da adamla da işim olmazbir başkasıyla para karşılığı ilişki yaşamış kadın ile sevişemem aç kalırım ölürüm yine de sevişmem

• Kendi adıma hayır diyorum ama toplumun buna ihtiyacı olduğu kesin yoksa sokakta gezemezsiniz...

• Ne yani "Tecavuze veya tacize uğramak istemiyorsanız birilerinin bunu yapması gerekiyor" mu demek oluyor bu? Saçmalık!

• haklısın senin kültür seviyen yada eğitimin bunu kaldırmıyor olabilir benimki de kaldırmıyor feministligi bırakıp gerçekçi olmanız lazım gelinlikle dünyayı dolaşmaya çalışırken Türkiye'de tecavüz edilerek öldürülen Pippa Bacca'nın başına gelenler de saçmalık katılıyorum sana

• Eğer kadının da erkeğin de bu işe %100 kendi rızalarıyla girdiğine eminsek, karışamayız zaten.Ama günümüzün toplumunda neredeyse kimse bunu %100 kendi rızasıyla yapmıyor. Dolayısıyla parayı verenin ahlak anlayışı sorgulanabilir.Parayı alan zaten keyfinden yapmıyor bu işi, dolayısıyla ona laf yok.

• Ben yaparım

• Para karşılığı namusunu satacağın yere git çöpcülük yap daha iyi

• Para karşılığı yapılmaz. Tacizleri önlemek için bir yöntem mi tartışılır

• Oldum ama olmasaydım da kimseyi taciz etmezdim. Zaten öyle nirvanaya falanda çıkmadım. Utanmasam sıkıcıydı diyeceğim ama bir erkeğe seks için sıkıcı demek hoş durmaz. Sıkıcı olan kısmı da seks değil duygusuzluğuydu zaten...

• EK: Taciz ve tecavüzler seks ihtiyacından değil kadına bakış açısından kaynaklı şeylerdir. Para karşılığı seks, değil tacizi engellemek doğrudan bu çarpık bakışı besleyen birşeydir.

• düşünülebilir

• Hiç yapmadım. Yapan kendi bilir ama benim bu konudaki görüşlerim biraz katı.Para karşılığı seks bu ticaretin gelişmesine katkı demektir. Bu olayların herzaman kadının rızasıyla olmadığını, küçücük kızların, kadınların buna zorlanabildiğini biliyoruz.Bunu bile bile pazara katkıda bulunmak bana iğrenç geliyor. Ben seks için para vermeye devam ettiğim sürece, o paradan pay almak için kızları buna zorlayacak adamlar/kadınlar da hep olacaktır. Aman canım ben ne bileyim ihtiyaç demek bu rezilliklere ortak olmak için yeterli savunma değil. Zaten seks böyle birşey de değil kimse sevişmediği için ölmez.

• Bugüne kadar yapmadım böyle birşey ama çok mecbur kalırsam deneyeceğim bir şeydir.. Para karşılığı seks hiç bi zaman tacizleri önlemez bana göre.. Eğer engelleseydi zaten şu anda taciz diye birşey kalmazdı.

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu sorunun genel muhattabı bence kadınlar.. Ancak, bu soru yeterli değildir.. Soru başka türlü sorulsaydı bakalım nasıl cevaplar gelebilirdi.. Sanıyorum aynı cevapları veren daha az olacaktı..Bana göre burada önem arz eden, o paranın değeridir.. Yani kaç lira olursa seks yapabilirdiniz diye sorsaydınız.. Herkesin farklı bir cevabı olurdu.. Çünkü, paranın miktarı arttıkça, insanların aklını çelmesi daha kolay olmakta.. Çünkü, dünyada herkesin belli bir fiyatı vardır diye düşünüyorum.. Fiyatı olmayan insan çok az bulunabilir..Kimi yüzbin liraya yatağa gider, kimisi birmilyona.. Ya da daha fazlasına.. Az bir paraya kimse kolay kolay kandırılamaz.. Ancak, öyle kötü durumlara düşebilir ki kişi, alacağı paranın miktarını hiç düşünemez bile.. Allah kimseye vermesin, çocuğunun hastalığını tedavi ettirecek parası olamayıp, herhangi bir sigorta kapsamında bulunmayan yalnız başına olan bir kadın, çaresizlik karşısında bunu yapabilir.. Ben bu şekildeki bir hareketi de hiç bir zaman kınamam.. Çünkü, asıl kınanması gereken bizler, yani toplumumuzdur..

• doğru söylemişsiniz her ne kadar asla tercih edilecek bir durum olmasa da çocukları için son çare olarak böyle olaylar yaşayanlar var olduğuna inanıyorum bu sadece filmlerde olan birşey değil.

• Yapamazdım heralde, Allah düşürmesin çok zordur..:S

• Asla yapmam. İnsan nasıl bir durumda kalırsa kalsın bedenini satacağına kendini öldürsün daha iyi. Para karşılığı sex tacizleri önler mi bence önlemez. Erkeklerin bir çoğu para karşılığı bir kadınla beraber olmam derken yolda hiç bir suçu olmayan bayanlara tacizde bulunmayı mübah görüyorlar. Bazı insanlar bayanların giyiminden tahrik olup bayanlara tacizde bulunduklarını söylüyorlar. Bir arkadaşımla beden eğitimi dersinden çıkmıştık. Arkadaşımın üzerinde vücut hatlarını ortaya çıkarmayan. Paraşüt kumaştan gayet bol bir eşofman, üstünde de geniş bir swet vardı. Ama 60 yaşlarındaki ahlaksız adam kızcağızın poposuna herkesin içinde tacizde bulundu. Kızcağız o kadar utanmıştı ki kendini tecavüze uğramış gbi hissetmiş bileklerini kesmişti. Kızcağızın ne suçu var ?

• Nasıl denilir, Allah kimsenin başına vermesin, bunu yapmak zorunda kalmayı. İnsanın etini kendi isteğiyle veya başkasının zoruyla satması kadar güç bir şey olamaz. Kimsenin özde böyle bir şeyden zevk alabileceğini düşünmüyorum açıkçası. Bunun farkında değilmiş gibi bunu teşvik edercesine bu yolları tercih eden erkekleri de kınıyorum. Kadın kendi istiyor diyerek kendini kandırmak gerçeğe örtü çekmekten ibaret bence.

• Buna halk dilinde "kendini satmak" deniliyor. Bence ve bir çok insanın fikridir bu gerçekten çok vahim ve affedilemez hata! Eğer çok paraya ihtiyacın olursa bu kadar basitleşmeyin gidip ev temizleyince hasta bakınca da para alabilirsiniz.. Bu kolay yolu seçip kendini iğrençleştirmekten ibarettir.. Ve asla seks tacizlerini önlemek için bu bir yöntem değildir!

• Zorla yaptırtılmıştım bir ara ama karşılığında para almıyordum ot, içki , sigara falan alıyordum. Eğer kendi isteğimle yapsaydım belki şu an düşünürdüm, ama o kadar zorluk çektikten sonra o durumlardan kurtulmak için bir daha asla yapmam. Yapana mani olmam, o ayrı konu

• eğer o illet şeylerden kurtulabildiysen ne mutlu sana.. seni ayakta alkışlamak gerekir

• Sen nasil bir hayat yasadin

Yükleniyor...