Evlenmeden ilişkiye giren bir insanın sopayla dövülmesi...

Bütün evreni yaratmış, sonsuz güçte ve zekada bir varlığın, evlenmeden ilişkiye giren erkek ve kadının sopayla dövülmesini isteyecek kadar sığ olabilir mi sizce? [Nur-2] link : link Sizce bunu yazan tanrısal bir güç müdür? yoksa 1400 sene önce yaşamış sopayla dövülmenin o günün adaletine uygun olacak şekilde gelişmiş bir zihniyetteki insan mı yazmıştır ?bu konuda bana katılmayanlar olabilir. olacaktırda. fikrime katılmadığını söyleyenler normal bir dille söylesin lütfen. hayır bu sopayla dövülme işi sığ değil, mantıklı diyen söylesin fikrine saygım var. ama yeterki aşağılama ve küfür olmasın. bu konuyu yetişkin şekilde sordum sizlerden de yetişkin bir şekilde cevap bekliyorum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Dikkat ettiyseniz cennete vaad edilen mükafatlara bal, dereden şarap akması, huriler... O dönemin en revaçta olan halkın en sevdiği ve halkı etkieyecek değerler. Neden sınırsız her yöne (hatta sevdiklerinizin yaşadığı dünyayla bile) cepten bedava konuşma mükafatı yok. Yada şöyle güzel bir tablet pc? Nedeni çok basit yürütülen reklam kampanyasında zamanımızın olgularından haberdar olunmadığı için dönemin koşullarıyla insanlara vaatler sunuldu. Bu yazıya kimse kızmasın bu benim düşüncem ve bu düşüüncede olan çok insan var. Aslolan insanca yaşamaktır. Birileri dini halk üzerinde bir afyon gibi yönetme aracı olarak kullanmakta. Irakta 10.000 lerce müslüman kadınının ırzına geçildiğinde bu gün amerikanın yanında olan ve o zamanlar saklananan sözde dini bütün liderleri görmüyormusunuz. Nerde müslümanlık... ? Saygılarımla

• baştaki yazdıkların doğru katışıyorum ama cennet vaadinde genel yapmışlar, dilediğiniz herşey var diyerek. ama senin tespitin çıkıyor yine, şöyle bir durum var. herşeye sahip olacaksınız. serinlik, su, kadın vs. gibi o dönemin sevilen güzellikleri vaad edilmiş. ama açık kapı bırakılmış yinede. zaten kuranda biz siz anlayasınız diye kuranı arapça yazdık diye bir tabir var. zaten bu kitap araplara yazılmış kitap olduğu için vaadlerde o topluma hitap etmeliydi.

Kızlar Ne Diyor 6

• Bende bunu görüdüğümde çok tuhaf gelmişti islam dini en insancıl din olarak bilinir. Ben bilen birine sordum ve bana zinayı gören 4 erkek şahit olursa bu ceza verilir ancak dedi. Yani kimse bilmezken sadece zinayı yapan kişiler bunu biliyorsa kulaktan duyma veya 1-2 kişinin görmesiyle verilebilicek bir ceza değilmiş bu. Yani çok imkansız bir durum bu zinayı gören 4 erkek şahit bulmak bu nedenle kolay kolay verilen bir ceza değil. Zaten taşlanarak öldürülenler öbür dünyada çekicekleri acıyı ve zulmü burda çektikleri için temizlenerek ölüyorlarmış. Doğrusu bu şekildeymiş yani.

• ben zina olayında değilim. zina kültürümüze işlemiş bunu kabul ediyorum. doğal olarak. bu durumda taşlanarak veya sopa ile ceza verilmesi ne kadar çağdaş diyorum ben ? sonuçta koskoca tanrı taaa kuran indiği dönemde bugünleride görüyordu heralde değil mi ? hatta bu günlerden çok çok sonraki çağdaşlıktan da haberi vardır. bu kadar sonsuz çağdaş bir varlık nasıl oluyorda çağ dışı bir uygulama buyruyor ?

• Evlenmeden cinsel ilişkiye girmeye zina denir benim bahsettiğim şeyde zina. Dediğim gibi taşlanarak öldürmek caydırıcı bişi. Bunun geçerli olması için zina anında 4 erkek şahit olması gerekiyor diyorum sence imkanı olabilen bişi mi bu. Öyle kafasına göre kimse milleti taşlayamaz ki zaten zina yapan kişinin öbür dünyada yaşıycağı eziyetlerin yanında bişi değil bu.

• diyelimki 4 erkek gördü. sence o iki gencin cezası şiddet mi ? hemde böylesine zeki bir tanrının kurallarına göre. bu benim inancım; öbür dünya diye birşey yok :) sadece arap mitolojisinden başka birşey değil bu :) allah yok, yok öyle birşey... mitolojiden ibaret... zaten bir insan kuranı objektif şekilde bir sorgulasa mitoloji olduğunu görecektir.

• şöyle kiyaslarsak, her ülkenin kendine göre kanunlari var. Nasil ki, insan öldüren işkence edip lime lime dograyan insanlar, yarginin karşisinda 4 yil ile 15 yil arasinda cezaya carptiliyor. Bu da öyle. Tecavüz edenler irza gecenler, türkiye de hapis cezasi aliyor, arab ülkeleri ve Amerika da dar agacina asiliyor ise din dedigimiz incil, tevrat, kuran vs. inanclar da da cezalar kanunlar var.Ülkenin kanunlarini anayasayi nasil insanlar kendi düşüncelerine göre düzenliyorsa, din kitablarin da insanlari yaratan, dünyayi yaratan Allah düzenliyor.

• gayet güzel açıklamışsın

• Öncekileri Göster
    • tekrar diyorum, nasil anlamak istiyorsan yazdiklarimi da öyle anlgiliyorsun.Kurmuş oldugun cemberi bi ortadan kaldirirsan eger belki anlaman daha kolay olur diye düşünüyorum. Ben sex günahdir veya toplum icerisinde ayiplananiyor diye savunmmuyorum. Dinen cinsellik cok önemli birşeydir, fakat benim demek istedigim ve günah olan şey ise, evlenmeden önce birlikteliktir, helalin olmadan o kişiyle cinsel birşeyler yaşamaktir. altada belirttigim leke olayi, evlenmemiş bir bayan icin söyledim

• tamam haklısın.

• orada vurgulanan şey caydırıcı ceza olması o zamanın şartlarına göre inmiş ama bütün zamanlara da hitap eder sen tutup da bunu sopa olarak anlarsan o senin anlama sığlığın anafikir:caydırıcı ceza zaten müslüman ailelerde bu durum pek rahat karşılanabilcek bir durum değil kan bile çıkabilir bırak sopayı

• kan çıkması zaten dinlerden gelen bir kültürdür. ayrıca cahilsin kusura bakma ama kuran okumamışsın. apaçık kuranda 100sopa atılsın yazıyor. şiddet bir çözüm değildir. koskoca zeki tanrı şiddet içermeyen daha mantıklı bir yöntem bulabilir di. ya kesinlikle daha mantıklı bir yol olmalı. ayrıca caydırıcı değildir bu uygulanıyor şeriatla yönetilen ülkelerde.

• hiç yorum yapmıyorum ayetleri sorgulamaya hakkımız yok ve evet karşıyım evlenmeden cinsellik yaşayanlara zina haramdır (.) ahlaksızlık arsızlık desteklenemez

• zinanın haram olup olmamasında değilim ben. o tartışılabilir. böyle bir durumda koskoca tanrı sopayla dövme uygulamasını yapması ne kadar sığ diyorum. bugün sadece şeriatı benimsemiş ve geri kalmış arap ülkeleri bu uygulamayı yapıyor. koskoca kusursuz tanrının mükemmel uygulamasını nedense sadece geri kalmış ülkeler uyguluyor? çok soru işareti var zihnimde...

• Öncekileri Göster
    • hala evrim diyo .. sana sadece :)) ve ekliyorum o beynin almayacak ama "OL" denilmeseydi o saydığın bilimler şu an "OL"mayacaktı

• tamam haklısın

• zaten kuran sorgusuz sualsiz iman etmeni emreder, cünkü sorgularsan mantigina ters düser, mantigina ters düserse süpheye düsersin, süpheye düsersen dinden cikarsin, dinden cikarsan kafir olursun, kafir olursan cehhenneme gidersin. gördügün gibi üstü kapali tehdit de vardir.asagidakilerin alayi cevap verememis soruya sadece ne hakla sorgularsin demisler, cünkü cevabi kendileri de bilmiyor.

• katılmıyorum :)
      bilimsel ispat konusu değilki din. inanırsın yada inanmasın
      inanmazsan baskasını inandıgını yargılayamazsın.
      Maymuna tapan adam var , gidip şimdi ona maymuna tapılır mı lan denir mi? denmez :D

• Öncekileri Göster
    • Draken-Korin;
      müşrik ile münafık kavramını karıştırıyorsun. sinir oluyorum buna bilmişlik taslayıp hiçbirşey bilmeyenlere. Rica ediyorum oku.
      Kafir: Allah'ın varlığına hiç inanmayan
      Müşrik: Allah'a ortak koşan Allah'ın varlığını bilir kabul eder ama ortak koşar (bunlarda yani müşrikler , Yahudi ve Hristiyanlar da sonuçta Kur'an'da geçtiği üzere Allah'a ortak koştukları için KAFİR olmuşlardır)
      netice itibari ile hepsi KAFİR kategorisine girmişlerdir.

• münafık : Içinden gerçek anlamda iman etmemiş olup, dışından müslüman görünen kimsedir.
      Sen ne bilirsin ki. bilmeden konuşuyorsun. Beynin senin ölmüş dostum. neyin ne olduğunu bilmiyorsun.
      daha neyi savunduğunu bilmiyorsun. karşıma geçmiş konuşuyorsun. sen g*tün nerde daha onu bilmiyon. siz kendinizi benim bilgisiz, cahil, yanlış yolda olduğuma inandırmaya devam edin. o sivri beyninle git tanrına yalvar dur. hatta bana beddua da et. bakalım tanrın ne bok yicek :@

• Arkadaşım bunun açıklaması şudur ki; şeriatte böyle bir çok şey bulabilirsin. şeriat dediğimiz zaten Allah'ın yolu, kuralları. Şimdi Allah bize düzeni bozmamayı da söylüyor. Ve şimdi biz bu düzende kimseyi elimize sopa alıp dövemeyiz, hakkımız yoktur da. Ne dinen ne yasal olarak. Peki şeriat bunu nasıl söylüyor o zaman? O da nasıl Afrika kültürü, yer yer Amerika kültürü veya başka kültürler farklı geliyorsa şimdi bu bize farklı geliyor. Neden? Farklılaştırılmışız çünkü. Californacation..Bu kurallar da birbirine bağlantılıdır. Eğer şeriatin doğru düzgün olduğu, her kuralın uygulandığı bir ülke olsaydık, herkes daha güvenli hissederdi zaten. Şu an öyle bir ülkenin olduğunu sanmıyorm ahir zamandayız. Ama sorgularken dikkat et. Saygılar..

• öncelikle kimse bozgunculuk yapmıyor. birbirini seven karşılıklı saygıları olan bir çift evlenmeden ilişkiye girdi.
      bunlar düzeni bozmadı. hatta korunmalı ilişkiye girdi. çocukta olmaz. bunlarda sopayla dayak yiyecekler. ve inan bana bu çok çağ dışı.
      farklılaştık haklısın bunda. çağdaşlaştık. dünyada hiçbirşey statik değil. hep yenisi daha güzeli geliyor.
      bugün şeriatın uygulandığı ülkeler hep geri kalmış ülkeler, ne denli etkili olduğu ortada. emin ol şeriat olsaydı çok daha kötü konumda olur

Erkekler Ne Diyor 11

• beni dini bir kişilik veya şeriat meraklısı olarak algılama ama şu an herkes istedigini yaptığı için dünyanın çivisi çıktı bebeklere bile tecavüz ediyorlar. senin inancın ve ahlakın acısından bi sorun teşkil etmiyosa aileni evlilik öncesi ilşkiye açabilirsin kimse niye açtın demez.

• ben zaten insanlar cılgınca birbirleriyle sevişsin demiyorum. bu ahlaksızlıktır.
      ama diyelim ki 2 genç kendini durduramadı. bu durumda sopa ile dövmek gibi şiddet içeren çağ dışı bir uygulamayı
      sonsoz güce ve zekaya sahip olan bir varlık nasıl söyler diyorum.
      bu durumu sonsuz zekadaki bir varlık çok daha mantıklı bir şekilde çözüm sunabilirdi.

• Sen ne hakla ayetleri sorgulayabiliyorsun ayrıca eğer şuan tecavüz edeni hadım etsek zina yapanı sopayla dövsek ortada bir tane o... ç... kalmazdı demi ?

• Adam inanmıyor olamaz mı?

• Öncekileri Göster
    • evet normalde her zaman uygulamk lazım ama uygularsak şuan sen burda g.tünü yırtamayacaktın !

• evet sensin..

• noluyo yani sopayla vurunca şeytanlarmı gidiyo :D

• Deneyelim mi :))))

• Öncekileri Göster
    • islam dini sevgi kardeşlik ve barış dinidir :D

• düşüncelerini az biraz daha saygılı ve ciddi anlatabilirsen arkadaşlara, daha güzel olur. dalgaya almadan ciddi cevap verirsen sayılırsın. tabi mantıklı arkadaşlarca...

• bak birader,bi ilaha inanmıyabilirsin bu senin kendi vicdanınla ilgili,ama başkasının ilahına rabbine hakaret etmeye,küçük düşürmeye hakkın yok! hem inanmıyosun hemde gelmiş kuranı allahı sorguluyosun,inanmıyosan inanma sana zorla dini kabul ettirmeye çalışan yok.fikrin neyse saygılı şekilde yaz,ilahımızı küçük düşürmeye çalışma.istesende başaramazsın.

• inanmamak vicdanla alakalı bir durum değil. nice vicdansız inanan, nice vicdanlı inanmayan insan örnek gösterebilirim. ben hakaret etmiyorum, ortadaki tezatlığı dile getiriyorum. dikkat ettiysen koskocaman zekaya sahip tanrı diyoum. sence aşağılıyormuyum ? kuranı sorgulamak için illaki inanmak gerekmek. bilakis inanmayanın çok sorgulaması daha doğaldır. zaten inanan inanmıştır. fikrim aslında çok saygılı, sizler objektif olmadığınız için size öyle geliyor.

• Öncekileri Göster
    • peki haklısın bu konuda böyle düşünmemiştim özür dilerim. ama o kadar saçma hakaretler o kadar saçma cevaplar geliyor ki sinirlenmemek elde değil.

• önemli olan öfkeli zamanda kendimize dur diyebilmemizdir.anlayışın için saolasın.

• Bana biraz fazla insansal geliyor, başka birşey demek istemiyorum.Ve uzakdoğu seks öğretileri her zaman cinselliğin yasak olması yerine ruh ve beden sağlığı için var olması gerektiğini söyler. Bilmiyorum oralarda sopayla dövelim diyen kimse yokmuş sanırım.

• İşine gelince uzakdogudan bile ögreti alıyorsun.
      Ayrıca kimse cinsellik yasak olsun demiyor.Sen dogru soruya cevap bıraktıgına eminmisn.

• Öncekileri Göster
    • o yüzdendir ki, semavi dinlere inananlar bu kadar tahammülsüz ve saldırgan. bunun sebebi tanrının başka tanrıları red etmesidir. ayrıca paganizm puta tapmak değildir. putun simgelediği tanrıya tapmaktır.

• ben tüm insanların aynı noktadan geldiğine, tek bir yaratıcı güç olduğuna ve dinlerin sadece yaratıcıa ibadet şeklindeki farklılıklar olduğuna inanıyorum. Şekillere takılmadan insanlık ve tek yaratıcıyadır inancım. İnan, din adına tahamülsüzlük yapanlar nasıl bir din anlayışına sahitir bilemiyorum

• allah onucezasını verir

• eger o şekilde uygulasalardı emin ol ne tecavüzler olurdu ne tacizler . millet sokakta seks yapıyor . Hem bunlar caydırıcı uygulamalar.

• bugün arap ülkelerinde şeriatla yönetilenler mevcut, ama hala yapılıyor.
      hatta araplar arasında en çok ensest ilişki olduğuna bir yerden okumuştum ki
      bence olası bir şey.
      demekki caydırmıyormuş. şiddetin olduğu bir çözümün bizi bir sonuca getireceği kanısında değilim.

• arap ülkeriyle türkiyeyi kıyasla bakalım caydırıyormuymuş

• arap ülkelerinde de oluyor bu ilişkiler, sadece saklanıyor. ben millet çılgınca sex yapsın demiyorum zaten. dediğim şey; nasıl olurda akıl almaz zekaya sahip bir tanrı 100 sopayla dövün diye saçma bir hüküm söyler. yani o kadar zeki bir tanrı çok daha mantıklı bir hüküm söyleyebilirdi. banada 1400 yıl önce yaşamış o toplumun zihniyetine sahip bir insan bu hükümü söylemiştir büyük ihtimalle diyorum.
      ayrıca şeriatı kabul eden ülkeler bugün geri kalmış ülkelerdir. bunuda hatırlatırım.

• asıl sorulması gereken soru sen hangi hakla Allah'ın ayetlerini sorgulayabiliyosun?

• +1

• Öncekileri Göster
    • koskoca tanrı kendi yarattığı kullarını sırf kendisini red ettiği ve tanrının istediği şekilde kendisine ibadet etmediği için, ne kadar iyi kalplide olsa sırf inanmadığı için onu sonsuza kadar cehemmende azap uygulayacağı için insanların iyiliğini istiyor sanırım.

• ayrıca ben insanlar çılgınca sex yapsın demiyorum. insanların sex yapması iyi birşey mi kötü birşey mi tartışılır. beni orası ilgilendirmiyor. diyelim ki yaptılar, diyelim ki sex yapmak hata, bu hata karşısında sopa ile dövülmesi akıl almaz zekaya sahip bir tanrı nasıl söylemiş olabilir diyorum ? bu 100 sopayla dövme çok ama çok zeki bir tanrı söylemesi yerine 1400 yıl önce yaşamış bu zihniyete sahip bir insan söylemiş gibi geliyor bana diyorum.

• Peki siz ne önerirsiniz ey ulu kişilik !

• bir insana cinsel dürtülerini ön plana çıkardı ve hoşlandığı kişiyi mutlu etti diye. ama bunu sırf evlenmeden yaptı diye o kişiye şiddet uygulanması çok saçma. peki bu kısmını geçtim madem toplum olarak buna karşıyız. yine bu işin şiddet yerine anlatılarak, bilinçlendirerek yapılması gerekir. ne olursa olsun sopayla dövme işi mantık süzgecimden geçemiyor.

• Öncekileri Göster
    • yani gördüğün üzere islam meydan okuyor. buyrun eleştirin bir hata bulamazsınız diyor. zaten bilimle dinin ters düştüğü o kadar çok nokta varki. ozaman insanların dogmalarına ters düşüyor diye bilim adamlarıda bilim yapmasınlar, insanlar dogmalarından ötürü rencide olabilir.
      son olarak ta benim din açısından bir kutsalım olmadığı için kimse sorgulayamaz. ki olsaydı inandığım için sorgulasın isterdim. bu beni rencide etmezdi.

• Aynı mantıktan yola çıkarak senin için kutsal olan "AKIL" üzerinde onlarca yorum yazabilrim. Algılarımız nasıl yanıldıgınıdan tutta tek dogru olmadıgına kadar gidebilrim. Çağımızda yapılanların doğru olduguna emin misin? Tüm bunları muhalif olmaktan zevk aldıgım için yaparım ama :D

• Araştırmadan etmeden gelip buraya yazmışsın.İnancında sorun oldugu,eksik bilgiye sahip oldugun soruda yer verdigin eksik bilgiden anlaşılıyor.Birdefa ogünün adaleti diye bir şey yoktur.Kuran-ı kerimde yazılan her ayetin her harfin geçerliligi bugünde devam etmektedir.Şeriat denilen şey çok kapsamlı bir konudur.Yani öyle her hırsızlık yapanın kolu kesilmez,her adam öldüren idam edilmez.Bu cezaların uygulanması için belli şartların saglanması gerekir.Yeterli bilgiye sahip degilsen hüküm içeren ayetleri kendine göre yorumlayamazsın.Bunu icma,sünnet,kıyas gibi kavramları var daha ayrıntılı aaraştırman gerekiyor.Sonuç olarak:Bu ayete karşısın;Çünkü ayet zinaya karşı.

• ben zinaya karşı değilim. ama evli bir kadınla ilişkiye girilmesine karşıyım. yani sadece şuna karşı değilim. genç bir kız ve erkek bazı olgunluğa geldiğinde, buna hazırsa birbirini mutlu etmekte bir sorun yok. araştırmadığımı zannedenler biraz tahammül edemeyen arkadaşlar oluyor genelde. çok önemli notlara değindiğim için. ve mantık devreye girdiği için kendinizi benim bilgisiz olmamla kendinizi avutuyorsunuz . şeriat kapsamlı birşey değil. kuranın hayata geçmesi şeriattır. bence sen okumuyorsu

• Öncekileri Göster
    • Peki bügün ne yapılmalı diyorsan oda alimlerin icma-ı dorultusunda verilebilecek farklı bir ceza şekliyle belirlenir.

• farklı ceza yoook. kuran şeriatin kendisidir yahu. kuran dogmatikdir. değişmez. o gün farklı bugün farklı ceza yok.

• şimdi şöyle bir gercek var kuranda kullanılan dil eski arapca yani bugun arabistanda kullanılan dille aralarında daglar kadar fark var ve orada yaşayanlar bile orj ayetleri tercümede zorluk cekebilir gelelim konumuza bu tar şeyleri internetten araştırma git bir kuranı kerim al ama yayın evi olması diyanet baskısı olsun mümkünse oradan oku cünki misyonerler ler tarafından yıllda binler kuran basılıyor ve dagıtılıyor aman diyim böyle şeyler adamı dinden cıkartır sonra sana son tavsiyem k,cını yıkamasını bilmeyen sakalı bilmem neresine kadar uzanmış şüpheli hocalara inanma internet broşurler yazılar hepsi bu zihniyetin ürünüdür senin düşüncene katılıyorum orada dövmek fiilen dayak degil dayagın acısına eşdeger bir cezaya carptırılacagıdır böyle emsallerin verilmesi ogünün ölcü brimleri ve teknoloji olmadıgından sana diyemezki 1000 derece de bir ateşte anacaksın diye cahil olan halkın anlaması için kızgın demirlerle daglanacaksın der mesela bu şekilde örnekler ve acıklamalar uzar gider sen içinden geldigi gibiğ dua nı et zorda düşene yardım et gerisini boş ver bunlar insanı dininden sogutur

• öncelikle internetten takip ettim site reklam etmek istemiyorum. googleye kuranmeali yazdığında çıkan ilk site ki burada yazan içinde diyanet işleri ve elmalı hamdi de var. kuranın anlaşılması konusunda seninle hem fikirim. ayrıca ben inanmıyorum. inancım sıfır zerre yok. mantıklı gelmiyor . bana göre islam arap mitolojisinden başka birşey değil. kuran anlaşılmayacaksa kendini koruyacaksa nasıl anlarız onu ? sonsuz zekadaki bir varlık nasıl olurda çağa ayak uyduramayan bir dille yazar ?

• Öncekileri Göster
    • kesinlikle haklısın ama bu ülkede hiç bir tepki mitingi oruc baba türbesi kadar kalabalık olmamışken ilk ögretim müfredatında ki kıytırık bir din dersi haftalarca ülke gündemini meşgul etmişken sen biraz cok şey istiyorsun isteklerin gayet makul gayet mantıklı ama bu ülkenin belirli bir kesimi için gercekten cok büyük birsey istiyorsun sanırım onlar bunula mutlu :P

• ben sadece mantıklı düşünen, eleştiren bireyler istiyorum. emperyalizmin, veya hurafelerin istemedikleri insan tipini istiyorum. ben kul istemiyorum, köle istemiyorum. neye inandıkları beni ilgilendirmez ama toplumumun aydınlanması, insanlığın aydınlanması benim görevim... tabi elimden geldiğince bunu yapmaya çalışıyorum. sen kimsin ki aydınlatıyorsun diyenler olabilir. haklılarda. düşünen sorgulayan, süpheci bireyler olması insanlığın görevi bence.

Yükleniyor...