Evlenmeden ilişkiye giren bir insanın sopayla dövülmesi...

Bütün evreni yaratmış, sonsuz güçte ve zekada bir varlığın, evlenmeden ilişkiye giren erkek ve kadının sopayla dövülmesini isteyecek kadar sığ olabilir mi sizce? [Nur-2] link : link

Sizce bunu yazan tanrısal bir güç müdür? yoksa 1400 sene önce yaşamış sopayla dövülmenin o günün adaletine uygun olacak şekilde gelişmiş bir zihniyetteki insan mı yazmıştır ?

bu konuda bana katılmayanlar olabilir. olacaktırda. fikrime katılmadığını söyleyenler normal bir dille söylesin lütfen. hayır bu sopayla dövülme işi sığ değil, mantıklı diyen söylesin fikrine saygım var. ama yeterki aşağılama ve küfür olmasın. bu konuyu yetişkin şekilde sordum sizlerden de yetişkin bir şekilde cevap bekliyorum.


0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

  • Dikkat ettiyseniz cennete vaad edilen mükafatlara bal, dereden şarap akması, huriler... O dönemin en revaçta olan halkın en sevdiği ve halkı etkieyecek değerler. Neden sınırsız her yöne (hatta sevdiklerinizin yaşadığı dünyayla bile) cepten bedava konuşma mükafatı yok. Yada şöyle güzel bir tablet pc? Nedeni çok basit yürütülen reklam kampanyasında zamanımızın olgularından haberdar olunmadığı için dönemin koşullarıyla insanlara vaatler sunuldu. Bu yazıya kimse kızmasın bu benim düşüncem ve bu düşüüncede olan çok insan var. Aslolan insanca yaşamaktır. Birileri dini halk üzerinde bir afyon gibi yönetme aracı olarak kullanmakta. Irakta 10.000 lerce müslüman kadınının ırzına geçildiğinde bu gün amerikanın yanında olan ve o zamanlar saklananan sözde dini bütün liderleri görmüyormusunuz. Nerde müslümanlık... ? Saygılarımla

    1|1
    • Şikayet

      baştaki yazdıkların doğru katışıyorum ama cennet vaadinde genel yapmışlar, dilediğiniz herşey var diyerek. ama senin tespitin çıkıyor yine, şöyle bir durum var. herşeye sahip olacaksınız. serinlik, su, kadın vs. gibi o dönemin sevilen güzellikleri vaad edilmiş. ama açık kapı bırakılmış yinede. zaten kuranda biz siz anlayasınız diye kuranı arapça yazdık diye bir tabir var. zaten bu kitap araplara yazılmış kitap olduğu için vaadlerde o topluma hitap etmeliydi.