Evli karı koca arasında kadın cinsel birleşme istemezse koca zorla yaparsa bu tecavüz mü olur?

Evli karaı koca arasında kadın cinsel birleşme istemezse koca zorla yaparsa bu tecavüzmü olur ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Tecavüz tabii ki.Madem aralarında sorun var ise kadın yada erkek boşanmalı.

Kızlar Ne Diyor 10

• Evet

• evet kesinlikle tecavüz olur

• arada sevgi varsa koca zaten anlayışlıdır.sevgi kalmamışsa iş o duruma kadar gelmişse sapıklıktan başka ne olabilirki.evlilik sevgi ister emek ister.en önemlisi saygı ister.

• kadın rızası olmadan cinsel anlamda bulunulan her hareket taciz- tecavüz cinsel saldırı sayılır. karısının şikayeti üzerine 7 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası ile yargılanır.

• 4 tane kuyruk acısı olan kişi var acımamış basmış eksiyi :)))

• eee heralde ne sandın

• tecavüz.hata bi abla günah diye anal ilişki istememiş.kocası ona tecavüz etmiş.sonra kadın mahkemeye gidip kazanmıştı.

• evet ters ilişkide bosanmak kadın ıcın bı hak sebebi

• lakin sorun ters ilişkiye indirgensin diye yazmadım.sorun kadının istemediği ilişkiye zorlanması.

• evet tecavuzkadın ıstemeden erkek dokunamaz

• evet kocası olsa bile ...

• Evet tecavuze giriyor.

• evet tecavüz olur ama siddet uygulamamıssan bısey olmaz

• kesinlikle evet

Erkekler Ne Diyor 23

• Evet tecavüz olur, Allah nikahlı eşinizi zorla sevin dememiş değil mi? Nasıl bir vicdanı yargıya sahipsinler bunu yapan insansılar acaba. Rızasız bahçenin gülü derilmez, hayvanlığın lüzunu yok.

• kesinlikle tecavüzdür.

• bizim dinimizde şu var erkeğin herzaman yataktada eşine sevgiyle ve saygıyla yaklaşması ve kadın olsun erkek olsun eşlerin birbirlerini yatakta geri çevirmemesi.

• tecavüz olur mu bilmemde ayıp olur:)) yani beklemeli karşı taraf ne zaman hazır hissederse kendini biraz da erkekte bitiyo işi bilmesi lazım.

• BAKARA SURESİ 233 AYET:ey erkekler kadınlar sizin tarlalarınızdir tarlanıza dilediginiz gibi varın.

• hukuken o da tecavuzdur.

• isveç kanunlarına göre, adam vajinanın içinde gelip giderken kadın bir anda fikrini değiştirip "istemiyorum" derse sonrası tecavüzdür.

• pekı seviştikten sonra bır konu nedenıyle tartışsalar ve kadın bunu gururuna yedıremezse tacavüze uğradım dese erkek bunun aksını nasıl ispatlıyacak ? :)

• o yüzden dünyada en fazla tecavüz davası oradaymış diye duymuştum. düşünsene... bir kadınla birliktesin, zevkten aklın başından gitmiş, kadın diyor ki "çık" hangi erkek peki deyip çıkıp gidebilir ki?

• Hiç bir erkeğin o an çıkacak gücü ve iradeyı göstereceğini sanmıyorum :))

• o değilde ben şunu düşünüyorum: kadın- hele ki eşim- istemeyecek ve ben zorla bir şeyler yapmaya çalışacağım. kesinlikle dokunamazdım bile . ilişkiyi ilişki yapan arzu, istek ve şehvet duygularının karşılıklı olmasıdır. aksi halde, bir ilişkiden bahsetmiyoruz demektir ! ayrıca, kişinin medeni durumunun bu konuya bir etkisi yoktur.

• Hayvanlığın daniskası olur...

• erkek istemez kadın tecavüz ederse, bunun adıda eee ne var kocam değilmi olur :) dağılın len

• evet aynen öyle olur, hem yasalar önünde hem de vicdanen

• tecavüze girermi bilmemde pek de bi farkı yok aslında sonucta nikahlı karında olsa herseyı ısteyıp yapıcan anlamına gelmez zorbalık olur sonucta ılıskıyı erkegın istemesi yetmıyo kadının da rızası olmalı ...

• Gerçekte tecavüz olur. Fakat Türk hukuk sistemine göre nikah altındaki kişilerden birinin zorla cinsel iliişkiye girmesi tecavüz sayılmamaktadır.

• tabiki tecavüz oluyor o kadar kafan almıyorm :) ama karşılıklı arzulu olmak istemek gerekir ki cinsel yaşamın anlamı olsun

• Evlendi diye sınırsız erişim hakkı mı kazandı yani , elbette ki tecavüz sınıfına girer bu durum

• eğer erkek istemezse peki ne olacak;)

• tabi ki tecavüz

• Tabi ki!Tecavüzün mantığı evli bekar olmak değil ki, istemeyen biriyle zorla ilişkiye girmek!

• direk elle oynama kırmızı kart

• bende tek esliyim:)allah bekara sabir‘evliye bir tane daha versin:)

• Ahaha ya kanka cok alem adamsın �min diyelim mı ;)))

• de gozunu seveyim de. ayetel kursi bile okuyabilirsin:)

• Tabi ki , Tecavüz kapsamına girer VE 12 yıla kadar hasip istemiyle yargılanır...AMa burda Bayan Şikayette bulunması gerekiyor...

• Olmaz.

• Evet, tecavüz oluyor bu durum.

Yükleniyor...