Evlenmeden önce cinselliği yaşadığınız sevgilinizle zamanı gelince evlendiğinizde o günahlar silinir mi?

evlenmeden önce cinselliği yaşadığınız sevgilinizle zamanı gelince evlendiğinizde o günahlar silinirmi?sonuçta evlenmeden öncesi yapılanlar zinaya giriyor.fakat bu insanla zamanı gelince evlendiğinizde o günahlar silinir mi? gizli kullanıcıya izin vermiyorum amacım ciddi cevaplar almak.

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Kuran'da zina yapan bir kişinin ancak zina yapan başka bir kişiyle evlenebileceğine zinayapanla yapmayanın evlenmesi durumunda da nikahlarının kabul olmayacağına dair bir ayet var ama bunu ben çevirisinden okudum ne kadar doğrudur bilinmez. ancak geriye dönük günahlar ancak tövebe edilip tekrarı gerçekleşmezse silinebilir yada affolur. tamamen silineceğine inanmıyorum. ama tövbe ettikten sonra yinelenmezse hafifler yada sevabın artar. sen sonuçta sana haram olana el sürüyorsun nikahın olmadan. ve söz konusu nefis günahları olduğunda kadın 7 kat daha fazla günaha giriyor.

• bu ayeti hiç bilmiyodum ben öğrendiğim iyi oldu

• Öncekileri Göster
    • Kadının aldığı günah neden daha fazla olsun yahu. Dinde cinsiyet ayrımı mı varmış?

• Emin değilim demişsin yeni gördüm. Anladım şimdi

Kızlar Ne Diyor 1

• Daha sonradan evlensen bile sonuç itibariyle daha önce evlenmeden ilişkiye girmişsin. Dinimizce günah olan birşeyi yapmışsın. Yani tövbe edilirse belki affedilebilir onun dışında "zina yaptığım kişiyle evlenirsem günahlarım affolur" diye bir durum söz konusu olamaz diye düşünüyorum.

Erkekler Ne Diyor 6

• O şekilde günah silinmez. Ancak tevbe ile silinir günahlar.

• Onu yalnız Allah bilir ama emin ol günahların affedilmesi o kadar kolay değildir .

• silinmez.günahlar ancak tövbeyle bir daha tekrarlamaz isen silinir.bazı günahlarda tövbe etmek bile yetmiyor

• ciddi cevap alıcaksında niye kendini gizliyosun

• kul hakkı yemediysen, bütün günahların affı vardır.

• Cok pismansan tovbe edersin ve bidaha asla yapmazsin. O kisiylede evlenmen daha dogru olur. Ve sonrada Allaha affetmesi icin bol bol dua etmelisin. Allah insallah affeder

Yükleniyor...