Oral seks günah mıdır?

evet arkadaşlar anal günah biliyoruz. peki agız yoluyla cinsel organına yapılan şeyler, günahmıdır ?

En İyi Erkek Görüşü

• Oral ilişkinin olabileceği ya da olamayacağı konusunda Kurân-ı Kerim’de ve sünnette açık bir delil yoktur. Buradan hareketle bazı fıkıhçılar ve tefsirciler; madem ki karı kocanın her yerleri birbirlerine helaldir ve madem ki, eşyada aslolan mubah/helal olmaklıktır, çünkü her şey insan için yaratılmıştır, öyleyse karı kocanın oral ilişkileri de helal olmalıdır, diye bir sonuç çıkarmışlardır. Bunu çeşitli tefsir ve fıkıh kitaplarında bulmak mümkündür. Bunun yanlış olduğunu söyleyecek değiliz, ancak bunun hem dinen hem tıbben bir takım çekincelerinini olduğunu da bilmeliyiz. Öncelikle böyle bir davranış onurlu ve kişilikli olmaya aykırı bir davranıştır, tiksindiricidir. İkinci olarak, cinsel organlardan sürekli olarak bir takım maddeler çıkmaktadır ve bunlar pis olan akıntılardır. Böyle bir durumda kişi, Hz. Peygamber’in (sa): "Ağızlarınızı tertemiz yapın çünkü onlar Kuran yoludur” diye nitelendirdiği ağzına pis maddeler almış olacaktır. Üçüncü olarak, İslam’ın insan sağlığına ne kadar değer verdiğini herkes bilmektedir. Oysa bu yolla insan bir sürü mikrobu ağzına almış ve kendisini tehlikeye atmış olacaktır.

• abartma canım, bugüne kadar kimse oral yaptığı için hastalık kapmamıştır. yeter ki genital bölgeyi temiz tutmayı bilelim. İdrarın içinde mikrop yok diye biliyorum, o yüzden meniye bulaşıyor olamaz. öyle olsaydı, vajinal sekste de "mikroplu" meni kadının dölyoluna temas ederdi.

bir de, bu işin insan onuruna aykırı bir tarafını göremiyorum doğrusu. şehveti artırmak için fanteziler yapmak ve rutini bozmak mutluluğun anahtarıdır. ve oral seks öyle uçuk bir fantezi de değil, sapkınlık da değil.

• Öncekileri Göster
    • hocalar dini konularda tıbba referans verirken bilimsel kaynaklardan yardım alırsalar iyi olur. "peygamberimiz söylemişse, tıbben de doğrudur, ilmen de doğrudur" deyip kolaya kaçmamalı. çünkü girilen alan, üzerine geniş bir literatür oluşturulmuş bir alan... bu da naçizane görüşüm.

• peygamberimiz iştaare yapmayı çok severdi hatta uhud savaşında ordunun yerini bir çobanın sözüyle değiştirmişti,ayrıca bilgisiz olduğu konuda yorum yaptığını düşünmüyor bu konuda yorum yapmışmı onuda bilmiyorum ama kur'an ölçü alındığını söylüyor o yazıda onada itiraz edersen bişey diyemem