Oral seks günah mıdır?

evet arkadaşlar anal günah biliyoruz. peki agız yoluyla cinsel organına yapılan şeyler, günahmıdır ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Oral ilişkinin olabileceği ya da olamayacağı konusunda Kurân-ı Kerim’de ve sünnette açık bir delil yoktur. Buradan hareketle bazı fıkıhçılar ve tefsirciler; madem ki karı kocanın her yerleri birbirlerine helaldir ve madem ki, eşyada aslolan mubah/helal olmaklıktır, çünkü her şey insan için yaratılmıştır, öyleyse karı kocanın oral ilişkileri de helal olmalıdır, diye bir sonuç çıkarmışlardır. Bunu çeşitli tefsir ve fıkıh kitaplarında bulmak mümkündür. Bunun yanlış olduğunu söyleyecek değiliz, ancak bunun hem dinen hem tıbben bir takım çekincelerinini olduğunu da bilmeliyiz. Öncelikle böyle bir davranış onurlu ve kişilikli olmaya aykırı bir davranıştır, tiksindiricidir. İkinci olarak, cinsel organlardan sürekli olarak bir takım maddeler çıkmaktadır ve bunlar pis olan akıntılardır. Böyle bir durumda kişi, Hz. Peygamber’in (sa): "Ağızlarınızı tertemiz yapın çünkü onlar Kuran yoludur” diye nitelendirdiği ağzına pis maddeler almış olacaktır. Üçüncü olarak, İslam’ın insan sağlığına ne kadar değer verdiğini herkes bilmektedir. Oysa bu yolla insan bir sürü mikrobu ağzına almış ve kendisini tehlikeye atmış olacaktır.

• abartma canım, bugüne kadar kimse oral yaptığı için hastalık kapmamıştır. yeter ki genital bölgeyi temiz tutmayı bilelim. İdrarın içinde mikrop yok diye biliyorum, o yüzden meniye bulaşıyor olamaz. öyle olsaydı, vajinal sekste de "mikroplu" meni kadının dölyoluna temas ederdi.

bir de, bu işin insan onuruna aykırı bir tarafını göremiyorum doğrusu. şehveti artırmak için fanteziler yapmak ve rutini bozmak mutluluğun anahtarıdır. ve oral seks öyle uçuk bir fantezi de değil, sapkınlık da değil.

• Öncekileri Göster
    • hocalar dini konularda tıbba referans verirken bilimsel kaynaklardan yardım alırsalar iyi olur. "peygamberimiz söylemişse, tıbben de doğrudur, ilmen de doğrudur" deyip kolaya kaçmamalı. çünkü girilen alan, üzerine geniş bir literatür oluşturulmuş bir alan... bu da naçizane görüşüm.

• peygamberimiz iştaare yapmayı çok severdi hatta uhud savaşında ordunun yerini bir çobanın sözüyle değiştirmişti,ayrıca bilgisiz olduğu konuda yorum yaptığını düşünmüyor bu konuda yorum yapmışmı onuda bilmiyorum ama kur'an ölçü alındığını söylüyor o yazıda onada itiraz edersen bişey diyemem

Kızlar Ne Diyor 7

• Kesin bir hüküm bulunmamakla beraber hadislerden yola cıkarak inananlar kendilerine haram olarak görmüşlerdir.

• tanrı vajinal birlesmeyi biz zevk alalım diye değil üremek amacıyla yapmıstır. ve hepimizin aynı bölgesini diğer bölgelerinden ayıran bir doku ve his vermistir yine ürememiz icin. kuran da bunların yazdığına inanıyor musun? böyle birsey yok analı da oralı da günah yapan insanlardır cünkü üremek amacıyla kullanılır ve bunu bu sekilde devam ettirmek isteyen insanlar bunları günah bulur. bana sorarsan anal sekse günah değilde iğrenc derim hani bir laf vardır hak yolu diye aynen buyüzden. bikere hijyenik değildir. daha önemlisi ilerki yaslarda kadınlarda sağlıksal sorunlar yaratır..isin günahına bakacak olursan oral seksin bununla ilgili bir vahiy inmesini beklemen gerekir bu da imkansız olduğu icin sen ne düsünüyorsan onu yap derim ben..

• teşekkürler

• Öncekileri Göster
    • ben kuranı okudum okuduğum icin bukadar emin konusuyorum zaten. ha bilgin vardır seninde olsun zaten olmasın değil. birlesmenin nasıl olacağı yazar evet bende bundan bahsettim zaten ama benim kızdığım sey birseye inanıyorsunuz ama neye neden inandığınızı bilmiyorsunuz bir cok insan öyle ben senden bahsetmiyorum nekadr güzel ki okuduğun birseye inanıyorsun:) keske herkes en az senin kadar olsa. mesela eksileyenler keske senden değilde okuduklarından yola cıksa:)

• hm tamam arkadaşım ne demek istediğinizi şimdi anladım. siz şunu diyorsunuz: günah olmasının sebebi aslında sağlığımız açısından iyi olmamasıdır..

• Burada sana cevap yazanların hemen hemen hiç biri eline Kuran almış okumuş kişiler değil ki sana direkt ayet numarası ile cevap verebilsin. Onlarda kulaktan dolma bilgi ile yanıtlayacaklar seni. Keşke böyle soruları sormak yerine önce Kuran Meali alsan otursan okusan ve kendin görsen günah mı değil mi? Uzun vadeli hem hurafelere inandığın için cahil muamelesi görmezsin hemde kendi dinine kendin hakim olur, gerçekleri öğrenirsin.

• tabi ki günah

• Bilmiyorum ama değildir heralde

• inşallah değildir ya :D

• yaşşe len gizli :P

• eyvallah :D

• cok günah cehennemlerde yanacaksın.ateş seni cağrıyo.

• peki :)

• hocam bu konularda kesin hüküm vermeyelim.

• off dalga geciyorum ordan ciddi gibi mi duruyorum?

Erkekler Ne Diyor 19

• oral sex günah değildir. nokta. daha ötesi yok.

• umarım günah degildir

• öpüşmekten ne farkı var ki günah olsun

• Günahtır.İslam ahlakında ona bakarsanız cinsel uzuvlara bile bakmak uygun görülmemektedir.Günah değildir ama bakılmaması daha uygundur.Oral sekse gelince sadece eşine elle mastürbasyon yapmada izin vardır.Oral sakıncalıdır ve caiz değildir.

• o kadar ayrıntılı hüküm getirmiş yani islam? peki cum shot günah mıdır hocam? :D :D

• ben haram olduğunu düşünmüyorum ama doğrudur da demiyorum. islamda bildiğim kadarıyla kesin bir hükmü yok ancak cinsel bölgeler pis olacağından uzak durulması gerektiği belirtiliyor. tabi ki ben ilahiyatçı değilim ve bu biraz da derin bir mevzu gibi. çünkü işin içine mezhepler felan da girdiğinden ortalık biraz karışır. ama tek bildiğim bir nokta var o da sizin dediğiniz gibi anal çok büyük bir günah..

• acıklaman zaten asağı yukarı benimkiyle aynı. farklı pencerelerden bakmısız sadece.bence sende biraz objektif ol

• bildiğim kadarıyla günah

• Eğer birleşme olduğu zaman zevk alınamıyorsa ve bu durum zinaya götürüyorsa yapılabilir. Normalde de yapılabilir fakat mekruh diye biliyorum ben.

• Bak güzel kardeşim sana bildiklerimi söyleyeyim. Doğruluğundan emin değilim ama öyle duydum. Eğer kadın hasta, adet veya başka bir sebepten ötürü erkeğinin işini göremeyecek durumdaysa; ve erkek, aklından karısı dışında biriyle zina yapmak fikrini geçirmeye başladıysa günah değildir. Çünkü erkek bunu yapmış olsa daha büyük günahtır. O yüzden kadının, kocasını başka yollarla tatmin etmesi gerekebilir. Ama bunun dışında, zevk ve istek için yapılması günah diye biliyorum. Al sana bir de kaynak vereyim bunu izle daha öğretici olur. link

• Yok, değildir.

• Günah olmamakla birlikte, eşlerin birbirlerine olan saygılarını yitirebilecekleri endişesiyle tavsiye edilmediğini biliyorum.

• dinkültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni değilim ama şu kadarını söyleyimki dinimizde bile diyorki hayvanlar gibi züur yapmayın öpün okşayın diyor oral sex in kesinlikle günahı yoktur bazısı diyorki burdan ekmek yiyorum su içiyorum olmaz diyor ona kaldıysa erkekde kadında önleriyle işiyorlar ama birleştiriyorlar onları oral ın kesinlikle günahı yoktur

• kuranda yazmıyor, ama şu var. kuran okunan ağız kirli tutulmaz gibisinden bir ayet var ama. ona dayanarak günah diyorlar. şafii meshebine göre uyarılma amaçlı (mesela sertleşemiyorsa veya ıslanamıyorsa) günah değil. onun dışında bütün meshepler günah kabul ediyor. din büyükleri tabi, kuran da yazan kesin birşey yok. ama şüphe olan yerde yapmayın demiş peygamberimiz.

• aslında eski geleneksel kabulün aksine, meniyi "pis" saymanın bilimsel yönden teyit edilmediğini söyleyebiliriz. bir yere bulaştıysa koku yapıyor ama koku yapan herşey pis değildir. en nihayetinde, içinde sadece hücreler olan bir sıvı bu.

• meni pis değil ama idrar çıkıyor ordan o açıdan pis. meni dini açıdan da pis değil. ve kadınların sıvısı da ölü mikro organizmaları(içerde öldürülen bakteriler vs), ölü deriyi falan atıyor. aynı zamanda idrarın çıktığı yer.

• yorum yok.

• bildiğim kadarıyla günahtır ama olmasa bile oralın zevki artırmak için yapıldığını sanmıyorum cünkü bir cinsel ilişkide en zezk verici yer bellidir

• sex de sınır tanımam

• tam kesin olmamakla birlikte caiz değil diyorlar...

• değil...

• tam bilmiyorum ama değildir

• öyle umuyorum desene :D

• öyle umuyorum :D

• hep amerikanının oyunları bunlar.

• evet, oral seksi ile yapan da abd'nin ilk başkanlarından thomas jefferson'muş zaten.. :)

• Öncekileri Göster
    • bu gidişle sen kulak deliğinede sokarsın :D

• oraya sığmıyor. :D

Yükleniyor...