• Sor
  • Bence

Spermler ne kadar yaşar?

Spermler dış ortam ne kadar yaşar.Diyelim elimize sperm bulaşsa ıslak mendille silsek 5 dakika falan beklesek ölür mü ? Başıma böyle bir durum geldi merak ediyorum..

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Dış ortamada yaşama şansları çok değil ama elindekiyle ne ilgisi var onu anlamadım.Zaten elde kalmaz ya silinir ya yıkanır.

• bak sana şöyle diyim eline bulaştı ama o da aradan biraz zaman geçtikten sonra onuda ıslak mendille sildi aradan biraz zaman geçtikten sonrada o eliyle prezervatif taktı ben de dedim ya acaba bir şey olur mu ? ondan sordum bu soruyu..

• Öncekileri Göster
    • hayır

• Sorun olursa doğrudan mesaj atabilirsin.Güvenebilirsin .Bilemdiğim konularda yorum yapmam:)

Erkekler Ne Diyor 20

• 2-3 dakika kalıyor die biliyorumda al sen yinede şurayı bi oku ;) link

• Mendile değer değmez ölürler.

• tetra pak ile paketlense ortalama 10 - 15 yıl yaşar

• dalga geçmesen keşke..

• soru problemli :(

• 5 dkdan sonra ne yaptığına bağlı sonuç :D

• o kadar yaşar mı?

• yaşamaz da yaşasa bile ıslak mendilin içindekileri elinle iice vajinana soksan bile o spermlerden sana hayır yok.sen erkeğinin içinde boşalmasını sağla

• evet ölür takma kafana

• dışarda en fazla birkaç saatvajinada birkaç gün.

• imkansıza yakın bir ihtimal

• Vajina içinde 3 gün suyla temas direk ölüm dışarıda 3 dk

• 3 saat yaşarlar bildiğim kadarıyla ama silme yoluyla geçer mi bilmiyorum yıkarken bile zor çıkıyo :)

• dah açık sor.matürbasyon yapacan da hamile kalır mısın ondan mı endişe ediyorsun?işini sağlama bağla doğum kontrol hapı kullan o zaman

• sevgilimin eline bulaştı ama o da aradan biraz zaman geçtikten sonra onuda ıslak mendille sildi aradan biraz zaman geçtikten sonrada o eliyle prezervatif taktı ben de dedim ya acaba bir şey olur mu ? ondan sordum bu soruyu..:(

• bilip bilmeyen herkes sallıyo arkadaş :) ben yanıtlayım spermlerin yapısı gereği yaşamaları için belli bi sıcaklık gerekir ve havayla temas ettiklerinde zaten ölürler zaten normal ilişkide bile içine boşalsa bile erkek 70 milyon spermden sadece 150 tanesi yumurtaya ulaşıyo

• yani bu durumda benim bu kadar korkmam yersiz mi ? bir de aklıma şöyle bir şey geliyo o normalde vıcık vıcık bir şey böyle ama elinde silince kuruyo sonuçta buna rağmen yapısını koruyabilir mi

• yersiz kaygın çünkü spermler havayla buluşunca ölür ölmese bile vajinana girse bile yumurtayı döllemesi çok küçük bi ihtimal 70 milyon spermden sadece 150 tanesi ulaşır yumurtaya oda normal erkek içine boşalırsa yani demek istediğim kaygılanma bişey olmaz :)

• teşekkürlerrr:)

• Açıkta yarım saat kadar..ancak uygun ortamda yani Rahimde 3-4 aya kadar...

• 3-4 ay mantıksız geldi bana

• Öyle duymuştum..İstersen Google amcaya bir soru ver.. " Gecikmeli hamilelik olarak " Sperm bu günde 3 öğün yemek yeyip vergi vererek canlı kalmıyor...ala..ala..Bende duymuştum, pek ilgilendirmediğinden derine araştırmadım açıkcası

• 3 haftaya kadar yaşayanını gördüm

• oha..

• oha ya!

• Normalde 24 saattir. Kadın vücudunda kaldığı süre ise 3 yada 4 gün en fazla

• ee 3 dakika mı 24 saat mi kafam karıştı

• Gayet eminim 24 saat.

• havayla tems edince ölüyo diye biliyorum

• başına böyle bi durum mu geldi ? bari oturup bi kahve içseydiniz..soruna gelince : sperm vücut içinde 72 saat dışarda ise 1 dakikadan az yaşar..

• bazıları yarım saat falan diyor kafam karıştı

• yok öyle bişey benim yazdığım doğru tüm kalbinle inanabilirsin.

• ölmezler 9 ay sonra elinden kendi imkanlarıyla doğacak.

• hehe güzeldi bu

• ve prezervatif kullanmadığı için tüm sözlğk yazarları onu linç edecek.

• sözlük dışındasın.

• Kafanı takma rahat öl ömürleri çok kısa:::::::::D

• silsende orada onbeş gün yaşarlar beslenirler halay çeker sana dil çıkartırlar

• :(

• besin olduğu sürece yaşar.ama max 4 gün veya 5

• oha kurur o kadar gün canlı kalsa

• Öncekileri Göster
    • hem onunla sildik hemde zaman geçti yani ne biliyim kafam karıştı sende haklısın hemde yumurtlama dönemime denk gelmiyo daha adetim biteli 1 gün olmuştu

• inşallah birkaç dklik zevk için hayatın kararmaz...

Kızlar Ne Diyor 1

• gıdayla beslenen canlımı bu besin yoksa yaşamaz diye salak cevaplar yazmışlar çok cahil var cook :D :D kızım sen de elinden yalasaydın güzelce hayvanlar yalıyorya bişey kalmazdı :P

Yükleniyor...