Mastürbasyon yaptıktan sonra ne kadar zaman içinde abdest almalıyız?

mastürbasyon yaptıktan sonra ne kadar zaman içinde abdest almalıyız veya ne yapmalıyız

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• mastürbasyondan sonra biraz bekle tamamen bosalsin.. söyle bi 10 dk. ondan sonra wcye gir küccük abdestini yap.. ellerini yika ve 5 dk bekle, evin icinde dolan, yada sigara falan ic.. hadi 10 dk diyelim. ondan sonra duscha girmelisin cünkü anca öyle hem idrar hemde meni tamamen bosalmis oluyor. duschdan ciktikdan sonrada bidaha gelme ihtimalli bu dedigim seylerden sonra baya düsük. yani tekrar cünüb olma olasiligi baya az. bu dedigim dakikalar her insana göre degise bilir. 45dk ya kadar kendine zaman ayir, ondan sonra ama mecbur boy abdesti alman lazim, yoksa cogu arkadaslarinda belirttigi gibi her attigin adim ve her aldigin nefes sana haram oluyor.

Kızlar Ne Diyor 1

• İki ezan vakti arasında abdest alınmalı. Sebep namaz kılınacak ya ondan dolayı. Biraz mantıklı düşününce bu çıkıyor.

Erkekler Ne Diyor 9

• bir sonraki namaz vaktine kadar abdest alınmalı

• attığın her adımda bastığın yerler senden hesap sorucak ve şahit olucakk...hemen.

• üstüne ezan okunmaması lazım diye biliyorum buna orgazm olduktuktan sonra diyelim soruyu düzelt bence.Ama bu süre zarfında yeme içme yapmaman lazım.Dinen böyle olduğunu biliyorum

• Peyganber efendimiz (s.a.v) ilk cimaya girdikten sonra yine cimaya girecekse hemen boy abdesti alırmış. Bildiğim kadarıyla eğer cunup olduktan sonra ezan okunmadan gusul almazsan eğer her yaptığın hareket harammış ve üzerine bastığın toprak bile senden hesap soracakmış.. Yani cenabet olduğuna bekletmemek en hayırlısı..

• mastürbasyon-işemek ve abdest sıralama böyle.eger abdesti geciktirirsen yediğin yemek haram atttığın her adımda günah sayılıyor

• namaz vaktine kadar.

• işe, sonra...

• hemen acele

• 2 EZAN VAKTİ ARASINDA VAKİT GEÇMEDEN.MİSAL ÖĞLEN VAKTİNDE CÜNÜPSEN İKİNDİ VAKTİ GİRMEDEN ALMALISIN.

Yükleniyor...