Sürtünme yoluyla hamile kalma riski var mıdır?

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla seks yaptık.Çamaşırsızdık.İçine hiç girmedi.Ama zevk suyu çok fazla idi.Sizce hamile kalma riski varmıdır? Yaklaşık... Daha Fazla

Güncellemeler:
doğum kont. hapı alsam nasıl alacam ve nasıl kullancak?
doğum kont. hapının ismi ne ? alayım bari
ertesi gün hapları adeti geciktirir mi

En İyi Kız Görüşü

• "Zevk Suyu" halk arasında ilişki ile sperm boşalması olmazdan önce penisten gelen şeffaf sıvıya verilen isimdir. aslında "zevk suyu" olarak isimlendirilen bu salgı "prostat salgısı" ndan başka bir şey değildir. Nadiren de olsa sperm içerebildiği için gebeliğe sebep olabilmektedir. Özellikle geri çekme yöntemi ile korunanlarda istenmeyen gebeliklerin oluşumunda "prostat salgısı" veya diğer adı ile "zevk suyu" rol oynar. Hamile kalma riski tabii ki bu durumda vardır.

Spermler dış ortamda en çok 3-5 dakika canlı kalabilmektedirler. Ancak kadın rahmi gibi uygun ortam ,nem ve sıcaklıkta 3-6 gün yaşamaları mümkün olabilmektedir.

• Nadiren de olsa sperm icerebildigi icin... arkadaşim yanliş bilgi veriyorsun, zevk suyundan gelen menin icinde sperm hücreleri normal boşalmadan daha aktivtir.

• Canım bunu ben kendim demiyorum uzmanlar diyor bende buraya kopyaladım.

• ben cok geri çekme yaptım hamilelik olmadı inanırmısınız ilk hamilelik denememizde başarıya ulaştık . Demekki zevk suyundaki spermler varsa cok aktif ama sayıca az . normal boşalmadan sonra gelen menideki spermler sayıca fazla olduğundan etkisi daha fazla.