• Sor
  • Bence

Sürtünme yoluyla hamile kalma riski var mıdır?

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla seks yaptık.Çamaşırsızdık.İçine hiç girmedi.Ama zevk suyu çok fazla idi.Sizce hamile kalma riski varmıdır? Yaklaşık 4 saat önce mast. yapıp iyice yıkamıştım .

Güncellemeler:
doğum kont. hapı alsam nasıl alacam ve nasıl kullancak?
doğum kont. hapının ismi ne ? alayım bari
ertesi gün hapları adeti geciktirir mi

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• "Zevk Suyu" halk arasında ilişki ile sperm boşalması olmazdan önce penisten gelen şeffaf sıvıya verilen isimdir. aslında "zevk suyu" olarak isimlendirilen bu salgı "prostat salgısı" ndan başka bir şey değildir. Nadiren de olsa sperm içerebildiği için gebeliğe sebep olabilmektedir. Özellikle geri çekme yöntemi ile korunanlarda istenmeyen gebeliklerin oluşumunda "prostat salgısı" veya diğer adı ile "zevk suyu" rol oynar. Hamile kalma riski tabii ki bu durumda vardır.Spermler dış ortamda en çok 3-5 dakika canlı kalabilmektedirler. Ancak kadın rahmi gibi uygun ortam ,nem ve sıcaklıkta 3-6 gün yaşamaları mümkün olabilmektedir.

• Nadiren de olsa sperm icerebildigi icin... arkadaşim yanliş bilgi veriyorsun, zevk suyundan gelen menin icinde sperm hücreleri normal boşalmadan daha aktivtir.

• Canım bunu ben kendim demiyorum uzmanlar diyor bende buraya kopyaladım.

• ben cok geri çekme yaptım hamilelik olmadı inanırmısınız ilk hamilelik denememizde başarıya ulaştık . Demekki zevk suyundaki spermler varsa cok aktif ama sayıca az . normal boşalmadan sonra gelen menideki spermler sayıca fazla olduğundan etkisi daha fazla.

Kızlar Ne Diyor 12

• Tabi ki hamile kalma riski var .. zevk suyunda dahi sperm hücreleri vardir .. artik sansiniza gebe kaldiysa adetini beklesin eger gecikirse hastaneye gidip kan tahlili yaptirin (en güvenilir). Ve su sürtünme yoluyla iliskiye girecekseniz en kolayindan prezervatifle korunun, ne bu cahillik sonra da aglaniyorsunuz

• adetine 5 gün var.Doğum kont. hapı alsam versem kullansa nasıl kullancak tam olarak ne işe yarıyo o ilaç?

• Öncekileri Göster
    • yarın gidip alayım şu ilacı o zaman; kağıda yazayım işte annem istemişti falan diyim.İşin kötüsü de eczaneciler bu ilçede fazla meraklı ..

• nöbetciden hemen alirsan dedigim gibi ne kadar erken icerse o ilaci o kadar cok etkisi olacak. yarina kalmasin. Evet geciktirebilir o bünyeye bagli. Yine de emin olmak icin gitsin hastaneye kan tahlili yaptirsin ici rahat olsun eger gidecekse iliskiden 15 gün sonra belli olur kanda

• Risk var tabii ki. Korunma yöntemlerini bilmeden ilişki büyük cesaret.

• eczaneye gitertesi gün hapı al.72 saat içinde kullanması gerekiyor

• ismi ne ilacın? bi kağıda yazsam annem istemişti desem?

• Öncekileri Göster
    • ama bi daha bi sene kullanmayın.

• bildiğiniz bi hap varmı?

• İlişkiden 12 saat sonra diye biliyorum.

• eczaneye gitsem nasıl isticem ne dicem? hangi ilaç olcak?

• Doğum kontrol hapı de işte bilmiyorum almadım ben

• Zevk suyu ile hamile kalınabiliyormuş. Öyle duydum :O

• yapmadan önce düşünecektiniz.burda cevabı bulamazsın başınızda hakem yoktu çünkü.

• Yoktur rahat olun rahim agzına sürtünmerdikce sorun yok

• sadece vajina yanaklarında gezdirdim içine sadece bi kere sokmaya çalıştım onda da pozisyon hiç uygun olmadığından girmedi zaten.

• Öncekileri Göster
    • İçeriye bir damlanın girmesi yeterki sürtünme ile hamile kalınabiliyor ama %3 lük bir oranda

• Öyle sanıyorum ki zevksuyu da girmedi içine ?

• var

• ertesi gün hapı al.

• bence riskli...

• vajına bolgesinin üstüne boşaldıysan dış gebelik olabilir

• boşalma falan hiçbişi yok sadece biraz zevk suyu

• Öncekileri Göster
    • ne diye arattın?

• dış gebeliğin anlamı farklı yanlışın var arkadaşım.

• sizin durum ne çıktı? benim de başımda aynı dert var :(

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...