Neden 31 çekmek? Nereden geliyor 31 sayısı?

Erkeklerin mastürbasyonuna neden 31 çekmek deniliyor? Neden 32 değil ya da başka bişey? Biri sayarken 31 e geldiğinde boşaldı da oradan mı kaldı sizce :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 31 ' in anLamı Osmanli zamaninda, insanlar küfür etmek isteyip de

dilleri varmadığı zaman, o küfürün "ebced" hesabı

ile ilgili karşılığını söylerlermiş...

Mesela İbne kelimesi 58 sayisina denk geldigi için

"lan 58 in evladı" falan şeklinde...

Ayrıca malum eylem icin "el çekmek" tabiri

kullanılırmış eskiden...

El kelimesinin ebceddeki karsiligi 31 dir. ( Elif = 1

, Lam=30 Elif+Lam=31 )

İnsanlar aman çocuklar duymasın,

aman ayıp olmasın derken "el çekmek" yerine "31

çekmek" lafını kullanır olmuşlar.

Gel zaman git zaman , "el çekmek" fiili unutulmuş, ve

sayılı hali baki kalmistir..

• 39gün

Tebrik ederim bilmiyorum çok iyi oldu Sağol :))

• bilmek iyidir ilk defa duydum :D

• Bir erkek olarak hiç merak etmediğim bir şeyi sayenizde öğrenmiş oldum :) inanın bir çok kişinin bilmediği bir şeyi öğrettiniz tebrikler +1 hakettniz el çekmek = 31

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 15

• Çok kişi 31'e gelip boşalacam diye telef olmuştur...

• eski türkçedeki harflerin rakam karşılığınla alakalı bir durum

• hatırlat saa madalya takıyım bi ara.bunca zaman sonra doğrusunu yazdın diye.

• Eski Türkçe değil, Osmanlı Türkçesi (Osmanlıca). Eski Türkçe Göktürk Kağanlığı döneminde konuşulan dildir.

• erken boşalanlar için heralde 31 kerede boşalanlar için :D tamam saçmaladım :D:D

• gugula sorsan 0.22 sn de cevap verirdi

• 1 i 3 un yaninda yan yatir soyle bir sey olacak 3-- sence bu neye benziyor? hahaha

• bence en mantikli aciklama bu ama :D

• delisinn:))))

• ben hergün çekiyorum. kız yok ne yapayım. ihtiyaç

• kadınların adet günleri ile alakalı ayın 31'i ay başı gibi ...

• 3'ün 1'inden geliyor nerde olacak başka :D

• yıllardır doğum tarihimin ayın 31'i olmasından dolayı çok çektiğim(!) bir sayıdır kendisi :D manevi anlamda :D

ÖR : -Doğum tarihin ne zaman? -31'i -Yuuuuuuh cenabet!

Ulan ne alakası var? Benimle beraber diğer iki kardeşimin de doğum tarihi ayın 31'i... :D ailecek cenabet olamayız ya? :D :D Yıllardır bizim ailenin bu formülünü de çok merak etmişimdir :D

Bu arada ortada kalan kardeşimin de Şubat dolayısı ile doğum tarihi 31 olamamış, burada bir hesap yanlışlığı olmuş sadece :D

Aaah ah! Nerden geldiğini bir bilsem :D

• bi kız arkadaşımın 31 çekerken 31 kere sayıyormusun sorusuyla artık gelecekten beklentim kalmamıştı.d

• Bununla ilgili belki sayamayacağımız kadar yorum yapılabilir. Fakat bir yerden duyduğum kadarıyla osmanlı zamanında insanlar küfür etmek isteyip de dilleri varmadığı zaman, o küfürün ebced hesabındaki karşılığını söylerlermiş.. mesela ibne kelimesi 58 sayısına denk geldiği için "lan 58'in evladı" falan şeklinde... eskiden mastürbasyon için "el çekmek" söz grubunu kullanırlarmış. el kelimesinin ebced'deki karşılığı 31'dir. (elif=1, lam=30 elif+lam = 31) insanlar aman çocuklar duymasın, aman ayıp olmasın derken "el çekmek" yerine 31 çekmek lafını kullanır olmuşlar. Fakat bu güne kadarda unutulduğu için "el çekmek" fiili unutulmuş ve 31 denmeye başlamıştır. masturbasyon kavramının türkçemize kazandırılmasıyla beraber buda unutulmaya başlamıştır.

• 31 hatay ilimiz olup nacizane bir semttir. 31 ve 69 denince ahali içinde kıkırdamalar olur. Cenabet şansızlığı denen olaydan geldiğini düşünüyorum, şansız birine hep 31 geliyordu ve "oğlum cenabet misin 31 31 geliyor sana" denmesiyle manuel orgazmın adı 31 çekmek oldu sanıyorum. Benim fikrim bu :)

Burada 69 sorulmadığından cevap vermiyorum :)

• hiç biri değil insanın omurgasında 31 tana sinir uçları vardır veboşalma esnasında bu sinirler bütün vücuda dağılır kasılma ve esneme soyesinde mütiş zevk alırsın yani o esnada sırtından vursalar duymassın

• kızlarınkinin adı 52 demi ben yanlış bilmiyorm o neden 52 :)

• 3 u oldugu gibi yazip 1 i yan yatir sayiyi yan yana koy bak nedir :D tanidik bir sekil mi?

• turkcedeki 3 un 1 i lafi saolsun :D

• üstün hayal gücünü tebrik ederim :)))

• bu oylesine aklima gelmisti arkadaslarla dalga gecerken :D

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 2

• ebced hesabı ile ilgili birşey o nedenle.

• El kelimesinin ebceddeki karsiligi 31 dir. ( Elif = 1 , Lam=30 Elif+Lam=31 )
    İnsanlar aman çocuklar duymasın, aman ayıp olmasın derken "el çekmek" yerine "31 çekmek" lafını kullanır olmuşlar.
    Gel zaman git zaman , "el çekmek" fiili unutulmuş, ve sayılı hali baki kalmistir..

• de gabbecik deeeee :))

Yükleniyor...