Tek bir şey için ilişki biter mi?

Beraberliğinizde herşey yolunda gidiyor. O kadar ki hayattaki eşim budur, benim diğer yarımdır diyorsunuz. Anlayış sevgi saygı had safhada, derin hisleriniz var sevgilinize karşı. Gelgelelim cinsel uyumunuz yok. Partneriniz bu konuda sorunlu. Bu sorunu aşamazsa tepkiniz ne olur, ayrılık mı? Yoksa bana verdiği huzur yeter, bu da olmasın mı dersiniz?

Güncellemeler:
benim uzun zaman bi inancım vardı ilişkide uyum ve süreklilik cinsellikle değil de eşlerin birbirine saygısın dan sevgisin den kaynaklanır diye tabi evlendikten sonra bunun böyle olmadığını gördüm benim düşündüğüm şey kardeşlik gibi bi evliliği getiriyormuş yani uzun zaman savunduğum tezim çürüdü herkez bu görüşte mi diye merak ettim soruyu bunun için sordum böyle bi sorunum yok uzun zaman cahil kalmışım aydınlandım teşekkürler

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bu konuda gerçekçi olmak lazım, yaşım 70'in üzerinde olmadığı sürece cinsellik yaşadığım ilişkinin yarısıdır. bu konuda sorun yaşamak gayet olağan bir durum, fakat sorunu olan tarafın tüm samimiyetiyle o problemin üzerine gitmek yerine 'beni böyle kabullen' havasına girdiğini görüyorsam, iyi niyet bile kurtaramaz o ilişkiyi.

• :)) saygılar :))

• eğer ben cinsellik dışında hiçbir sorunum yoksa o insanla ve o denemenin ilişkimi kurtaracağına inanıyorsam evet yapardım. zaten şu da var ki, seks konusunda kabullenmeyi reddedeceğim çok az durum var zaten. yani illa ki belediye otobüsünde yapalım demediği sürece sorun yok, öyle diyeyim:))

• peki çözüm yöntemlerine eşlik etmen gerekirse ve hoşuna gitmeyen yöntemler olursa partnerinin sorununu gidermek için uygularmısın

Erkekler Ne Diyor 12

• Doğruyu biraz geç anlamışsınız.. :)

• bence cinsel uyumda şart...o olmazsa her ufak şey zamanla dinamite dönüşecektir...

• her şey cinsellik değildir bence tamam oda olacak ama o olmuyor diyede çekip gitmek çekmek yanlış teknoloji çok ilerledi her şeyin çözümü var bencee

• Eee cinsellik olmayacaksa niye evlensin ki iki insan. Arkadiş arkadiş, kanka kanka takılsınlar... Evlilik hem beyin olarak hem cinsellik olarak uyuma ulaşınca iyi olan bişey gibime geliyor. Kuş tek kanatla uçamaz ki.

• Erkekler kızlar yüzünden yalan söylüyor ki. Onlarla çıkabilmek için. Onları yalancı ypaanlar kızlar. Yakinen inceledim bu konuyu...

Valla özellikle bizim kızlar rus erkeklerine çok yakışıyor kanımca. Kızlara ilgi göstermeyen, aşağılayan, su gibi içki içen, sevgilisine değer vermeyen, sürekli arkadaşlarıyla çıkan, bayana sevdiğini hiç hissettirmeyen... Türk kızlarının taptığı erkek modeli değil mi bu?
      Aradığım standartlarda Türk kızı yok, olsada kapılmıştır zaten. Bize düşmez...

• çok tepkilisin bence bu sadece türk kızlarına has bişey değil ve sadece kızlara has da değil yalancı erkek kaynıyor ortalık şimdi kızlar da rus erkeği diye mi tuttursunlar :)) ben sana şu fikirlerini değiştirebilecek en kıymetlisinden bi hatun diliyorum inşallah karşına çıkar ve sen de karşına çıktığı zaman farkedersin onu elinden kaçımazsın amiin

• Moldovyalı değil ya, Rus istiyorum ben. Batı slav ırkını incelemedim hiç. İyi diye haberleri gelsede pek güvenemiyorum. Ukraynalıdan dan özellikle kaçınıyorum çünkü çok yalancı oluyorlarmış. Hepsi slav aslında ama her milletten it de yiğit de çıkıyor işte...
      Aslında çok şanslıyımdır da bu konularda pek şansım olmadı sanırım...
      Zaten tarafsız gözle bakınca Türk kızlarının ne kadar dengesiz/yalancı olduğu ortada. Öyle olacağına olamasın diyecek noktaya getirdiler sağolsunlar.

• Öncekileri Göster
  • senin gibi düşünenleri. sevgi sayagı olursa erleyin üstesinden gelinir mantığının yanlış olduğunu anlatmaya çalışan biriyim.İlişki cinsellikten oluşmaz ama cinsellik evliliğin ve ilişkinin temelidir. temek bozuksa üstüne istediğin kadar kat çık o bina yıkılır.ee sadece temelde de yaşanmaz..hem temel salam olacak hem üstüne gzel katlar çıkacaksın hem de o binaya iyi bakacaksın.( Bkz: teşbihte hata olmaz)

• bence en iyi cevap seninkiydi joker

• onu farkettim zaten deneyim olmadan bişeylere karar veriilirse yanlış sonuçlar çıkıyor o eski bi düşünceydi benim kafamdaki cahillik olduğunu da belirttim herkez benim kadar cahil düşünmüyor tabi bunu gördüm

• bir sure sonra biter... ne kadar sevgi huzur da dense cinsellik de bir butun, disarida arayislar basladiginda o evlilik tukenir zaten

• Cinsel uyumu bilmem ama ten uyumu yoksa o evlilik azap olur.

• zamanla teninizin uyumu dokunuslar brbırne benzemeye bslar zaman sadce, cekingenlik vs yoktr umarm bu durumda.

• yok böyle bi ilişki ne kadar mümkün onu merak ettiğimden sordum soruyu :)

• Sevgi aşk ve seks...Bunlar dünyanın en güzel hisleri daha ötesi yoktur sanırım. Böle bir ilişkide saygı sevgi ask varsa çözülmicek bir sorun yoktur sadece sabretmek ve birbirini kırmamak gerek. Kimse kimseyi kandırmasın huzur yeter ama bir insan 50sine kadarda bide yanında bir bayan varsa seks yapmadan duramaz elinde olan birşey değil bu vücut ister yaratılış böyle. En güzel şey sorunu çözmekk

• pardon :)

• yok sorun benim sorunum değil çok duyuyoruz böyle problemler böyle bi ilişkinin ne kadar mümkün olduğunu anlamaya çalışıyorum merak :)

• o adam sapık başka birşey değil. Bir sürü gercekten bu işin uzmanı ve mesleğini kendini tatmin etmek için yapmayanlar var o adam fantazi için yapıo. Araştırmalısın bence aslında cok tanıgım ve duydugum var böyle sorunlar yaşayan ve cözende. Tam konuyuda bilmediğim için bişide diemiyorm

• Öncekileri Göster
  • bence karşılıklı anlaşma saygı duyucaksın karşı tarafa

• arkadaşlar kendimizi kandırmayalım. seksde başarılı olamıyorsak diğer uyumlar zamanla önemsizleşir. seks bir ihtiyaç her iki taraf içinde bu ihtiyacını gidermeyen bay da olsa bayan da olsa farketmez zamanla huzursuzuk başlar. sex önemli değil diyen kendini kandırır. diğer konulur bir şekilde aşılır ama bu konuda çözüm üretilemesse her şey boşa gider. bu her iki cins içinde geçerli.

• peki bu durumda mükemmel sex ve uyumsuz karakterler olursa ilşkiye devam etmek daha mı kolaydır

• ben bu sorunu çözmeye çalışırdım elbetteki her sorunun bi çözümü vardır .

Kızlar Ne Diyor 7

• evet böyle evlilikler çok var sanırım. Bende tanık olduğumda çok şaşıryorum. Cinsellik olmadan neden o evlilikler şuuruyor. ve insanlar cinselliklerini nasıl karşılıyorlar nasıl ruhen tamamlanıyorlar aklım almıyor.ben evlenince eşimle sadece saygı ve sevgi çerçevesinde bir ilişki sürdürmek istemem . Seks de insanların hayataında önemli bri ihtiyaç değilmi evliliğin ruhuna aykırı. O zman eş olmaaaaaa rolleri yerine başka rolleri kabulleniyorlar ilişkilerinde. Bu sorunu olanlar mutlaka evlilik terapsıtine gitmeleri gerektiğini düşünüyorum.

• yanı ılk zamanlar ıyı hos gelebılir. ama sonrası.. Ne bılımm ınsanlara en sevdıklerının bıle rahatsızlıkları agır gelıyor. İnsan etı agırdır derler. Bılemeyıyorum. beklenen ılk sözlere sadık olmaktır tabı hastalıkta ve saglıkta ..

• evet ya karar süreci sancılı geçecek yaşanarak karar verilecek bi durum haklısın :)

• Kaza ve hastalık durumu ayrı bır konu. O ancak yaşanaılarak karar verılecek bır durum. Yıne o sureç o karar surecı çok sancılı olabılır. Bu durmlarda öyle böyle dıye buyuk konusmak cok yanlıs olur.
      Tabı kı hastalıklarda sevgı cınsellıgın önune gecer. Ama çogu ustte dediğim evlılıklerı cok göruyorum ve aklım halen almıyor.

• Öncekileri Göster
  • Ten uyumunun önemli olduğunu düşünüyorum.Sevgi bittiğinde alışkanlık başladığında evlendiğinizde yani ten uyumu olmazsa o iş yürümez

• cinsellik sorunluysa o ilişki başka problemler yaratır o ilişki o problemlerden biter ama aslında temelde ilişkiyi yıkan o uyumsuzluk ve tatmin olamamaktan gelen gerginliktir.ben büyük konuşmak istemem ama asla sürdürmek istemem

• o ayrı mesele 2 mizde sağlıklıysak ama yinede ters gidiyorsa vaziyet sorun olur hastalıkta falan tabiki umrumda olmaz cinsellik falan

• bilemiyorum eşimin beşına bişey gelirseallah korusun cinselliğimiz bitti diye ayrılabileceğimi sanmıyorum bu vicdani değil sevdiğim için bana yanımda olması yeter gibi geliyor

• Eksik kaldığımı hissederim hep. Ve böyle oldukça da onunla bir bütün olamam gibi.

• seks ilişkinin can damarıdır bence. bu sorunu aşmaya çalışırdım. aşamazsam ve hala onunlaysam da bu ilişki bir yere kadar gider bence. bitmeye mahkum olur. çünkü eninde sonunda aldatırdım.

• sanırım eninde sonunda ayrılırdım. nereye kadar ama değil mi?

• evliliğin en önemli unsurlarından biri seks..çünki hep onunla yapacaksın..seçenek yok..o yüzden yatatkda uyumluysan normal yaşantıda uymak kolay..bi sinemeya yalnız gidersin..ama seksi yalnız yapmaz zordur..

Yükleniyor...